Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z youtuberem Blowkiem
YouTube
Newsy

Premier zdradził w rozmowie z gwiazdą Youtube'a, co dalej nas czeka! Czy ogłoszą stan wyjątkowy? 

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z popularnym Youtuberem wyjawił jak dalej będzie wyglądała sytuacja w Polsce w czasie epidemii koronawirusa.

W Polsce przybywa zakażonych koronawirusem. Minister zdrowia ogłosił się, że spodziewa się w najbliższym czasie tysiąca chorych. Rząd zdecydował się podjąć radykalne kroki, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

W związku z pojawiającymi się fake newsami, premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na rozmowę z najpopularniejszym, polskim Youtuberem, Blowkiem. Zobaczcie co wyjawił polityk w rozmowie z Karolem Gązwą. 

Zobacz także: Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów"

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Mateusz Morawiecki u Blowka

Z powodu pandemii koronawirusa, polski rząd zdecydował się zamknąć placówki oświatowe i kulturalne, kluby, bary, restauracje i galerie handlowe. Zawieszone są także międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Wszystkie imprezy masowe zostały odwołane. 

Ze świetną inicjatywą wystąpił najpopularniejszy polski Youtuber, Blowek, który ma na swoim koncie aż 4,3 mln subskybcji! Karol Gązwa spotkał się z premierem Morawieckim, który odpowiedział na pytania obserwatorów Youtubera.

Głównym celem była walka z fake newsami, które krążą po internecie. Jak rzekome zamknięcie Warszawy i wkroczenie wojska. 

Wojsko nie wkroczy na ulice, Warszawa nie będzie zamknięta, ale podstawową bronią przeciwko koronawirusowi jest to, żebyśmy nie ruszali się, żebyśmy jak najmniej przejeżdżali pomiędzy poszczególnymi miejscami. To jedyna rada, którą wszyscy epidemiolodzy nam dają. Jak najmniej kontaktu pomiędzy osobami, jak najwięcej siedzieć w domu - zapewnił na początku rozmowy z Blowkiem premier Mateusz Morawiecki. 

Polacy nie muszą także obawiać się o zamknięcie sklepów spożywczych. Taka sytuacja na pewno nie nastąpi.

Premier w rozmowie z młodym gwiazdorem wyjawił także, jak będzie wyglądać okres kwarantanny.

Sklepy będą otwarte, bo są niezbędne do życia. Kwarantanna będzie się rozszerzać. Zamknęliśmy granice i postanowiliśmy, że każdy, kto wjeżdża z zewnątrz musi być poddany kwarantannie ze względu na duże zagrożenie epidemiologiczne. Mamy dwa typy kwarantanny: tych osób, które były w kontakcie z osobami chorymi, mamy takich osób ponad sto. Te osoby podlegają regułom bardzo ścisłej kwarantanny, każda z nich jest sprawdzana przez policję, czy siedzi w domu, czy czegoś nie potrzebuje. Teraz będą wjeżdżały do kraju dziesiątki tysięcy ludzi i ta grupa też będzie musiała znaleźć się w kwarantannie, jednak nie będziemy w stanie sprawdzać dwustu tysięcy ludzi.

Wygląda więc na to, że wiele zależy też od całego naszego społeczeństwa! Bardzo ważne jest aby  w najbliższym czasie przestrzegać zasad kwarantanny.

Zobaczcie całą rozmowę Blowka z premierem Mateuszem Morawieckim! Naszym zdaniem młody Youtuber miał naprawde dobry pomysł. Karol jest autorytetem dla wielu młodych osób, które obejrzały wywiad z panem premierem. 

W ubiegłym tygodniu polski rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego 

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

Zobacz także
Iga Krefft

Iga Krefft utknęła w Bangkoku przez koronawirusa! Gwiazda "M jak miłość" zdoła wrócić do Polski?

Małgorzata Rozenek z synami

Koronawirus w Polsce: Małgorzata Rozenek pokazała spędza czas na kwarantannie z rodziną

 

East News
TV-Show
Sylwia Lipka zrobiła zapasy z powodu koronawirusa. Zdradziła, co znalazło się w jej koszyku. Maserak ją przebił!
Sylwia Lipka mówi o swoich zapasach na czas kwarantanny przez koronawirusa. Co kupiła?

Od kilku tygodni wszyscy żyjemy tematem koronawirusa . Popularna stała się akcja #zostańwdomu, która nawołuje ludzi do tego, aby nie chodzili po mieście i niepotrzebnie nie narażali innych na potencjalne zarażenie. Sporo osób na ten trudny czas zrobiło duże zapasy jedzenia. Jak to wygląda w przypadku Sylwii Lipki ? Piosenkarka zdradziła nam, czy przygotowała się na te trudne chwile. Jednak jej zakupy to nic w porównaniu z tymi, które zrobił Rafał Maserak . Posłuchajcie sami! Żałujecie, że zawieszono "Taniec z gwiazdami" ? Zobacz także:  Marcin Bosak pojawił się w maseczce w "Tańcu z Gwiazdami". Zdradził, dlaczego!

East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: kara za złamanie kwarantanny podwyższona do 30 tys. zł! Ogłoszono stan epidemii
Rząd zdecydowała się na podwyższenie kar za złamanie kwarantanny z 5 do 30 tyś. zł!

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji poinformował, że rząd wprowadza w Polsce stan epidemii w związku z narastającą ilością zarażeń koronawirusem ! Jednocześnie zapadła też decyzja, że wszystkie szkoły i przedszkola zostaną zamknięte do Wielkanocy . W związku z naruszeniami kwarantanny rząd podwyższył też kary za złamanie kwarantanny do 30 tyś. zł! Podwyższamy kary z 5 tys. zł na 30 tys. zł , ale także wprowadzamy mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował - powiedział na konferencji Mateusz Morawiecki. Złamanie kwarantanny może kosztować czyjeś życie! Premier powiedział wprost, że skutki złamania kwarantanny mogą być tragiczne, stąd decyzja o podniesieniu kar: Jak mówił, ceną za złamanie kwarantanny może być czyjeś zdrowie lub życie. - Dlatego musimy traktować ten temat bardzo poważnie. (...) Najbliższe, kolejne tygodnie do świąt, muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny. W ten sposób chronimy jedni drugich i taka społeczna izolacja bardzo pomaga - poinformował premier. Premier podkreślił też, jak ważna jest narodowa kwarantanna i zbiorowa odpowiedzialność w tym trudnym czasie: Ta nasza kwarantanna narodowa, a jednocześnie ta tęsknota za normalnością, nie może oznaczać tego, że będziemy luzowali sobie nasze reguły. Nie, te najbliższe, kolejne dwa, trzy tygodnie do świąt, muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny. W ten sposób chronimy jedni drugich i taka społeczna izolacja bardzo pomaga W Polsce został wprowadzony stan epidemii! Na konferencji Mateusz Morawiecki poinformował też, że podpisał wraz z  ministrem spraw wewnętrznych i administracji rozporządzenie, na mocy którego wprowadzono w Polsce stan epidemii: Wprowadzamy stan epidemii, który daje...

Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce. Rząd ogłosił nowe obostrzenia: młodzież nie może sama wychodzić z domu! Co jeszcze?
We wtorek 31 marca podczas konferencji, premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach i restrykcjach związanych z epidemią koronawirusa w Polsce.

We wtorek 31 marca, o godzinie 12:00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Prezes Rady Ministrów poinformował o kolejnych obostrzeniach i restrykcjach, które zdecydowano się wprowadzić w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce. Sprawdźcie do jakich kolejnych zmian i zaostrzeń trzeba będzie się dostosować. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada! Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce Premier Mateusz Morawiecki przekazał na konferencji, jakie nowe obostrzenia zostaną wdrożone, aby jeszcze skuteczniej walczyć z koronawirusem w Polsce. Już w miniony weekend było wiadomo, że Polacy będą musieli dostosować się do nowych rygorów sanitarnych, o czym poinformował minister Michał Dworczyk.  Rząd stara się elastycznie reagować na rozwijającą się sytuację i tak naprawdę każdego dnia, każdego tygodnia podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje. Po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji i z tym będzie związany komunikat premiera, natomiast o szczegółach powie sam premier - powiedział minister Michał Dworczyk.  Z tego też względu polski rząd zdecydował się wprowadzić kolejne rygory i zaostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki przekazał te informacje podczas konferencji we wtorek 31 marca. Prezes Rady Ministrów podkreślił, że kolejne rygory są zastosowane po to, aby nie doprowadzić do sytuacji jaka ma miejsce na zachodzie Europy.  Nowe obostrzenia...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner