Castorama- pusty parking przed sklepem
East News

Pracownik Castoramy w Warszawie zakażony koronawirusem! Czy miał kontakt z klientami?

Castorama- pusty parking przed sklepem
East News

Pracownik Castoramy został zakażony koronawirusem. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" mężczyzna jest pracownikiem marketu w Warszawie. Zakażony pracownik pracował na magazynie i w przedświątecznym tygodniu - w poniedziałek - przestał przychodzić do pracy. Po kilku dniach wykryto u niego koronawirusa.

O sprawie został poinformowany sanepid, który zdecydował o objęciu kwarantanną pięciu innych pracowników Castoramy. Market nie został jednak zamknięty!

W którym sklepie pracuje mężczyzna zakażony koronawirusem?

Pracownik Castoramy zakażony koronawirusem

Według doniesień "Gazety Wyborczej" mężczyzna u którego wykryto zakażenie koronawirusem pracuje w Castoramie przy al. Krakowskiej w Warszawie. Market budowlany nie został zamknięty, chociaż - jak twierdzi źródło gazety - zakażony mężczyzna miał mieć kontakt również z klientami. 

(...) on miał kontakt z bardzo wieloma pracownikami, także z innych działów, bo oni przychodzą do magazynu - przyznał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Wojciech Kasprzyk z NSZZ Solidarność Castorama Polska. 

Kwarantanną objęto jedynie pięciu współpracowników mężczyzny, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt - taką decyzję podjął sanepid. 

Po każdym zgłoszeniu rozpoczyna się dochodzenie epidemiologiczne. Inspektor ustala, z kim zakażony miał kontakt przed pojawieniem się objawów, ustala ryzyko przeniesienia zakażenia, zarówno na rodzinę, jak i na współpracowników i decyduje, kogo objąć kwarantanną, a kogo nadzorem – w "GW" wyjaśnia rzeczniczka prasowa mazowieckiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. 

Zobacz także: Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?

Pracownik Castoramy został zakażony koronawirusem.

Castorama- wózki sklepowe
East News

Koronawirus w zaledwie kilka miesięcy rozprzestrzenił się po całym świecie.

Koronawirus w Polsce
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40