Posłanka Małgorzata Zwiercan i poseł Kornel Morawiecki
East News
Newsy

Posłanka, która głosowała za kolegę, wyrzucona z klubu Kukiz'15! Odchodzi też Kornel Morawiecki

Posłanka, która głosowała za kolegę, wyrzucona z klubu Kukiz'15! Odchodzi też Kornel Morawiecki

Skandal w Sejmie. Posłanka Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan głosowała na dwie ręce, za... nieobecnego na sali posiedzeń Kornela Morawieckiego. Po głosowaniu sama przyznała się do złamania prawa. Już straciła miejsce w klubie Kukiz'15, którego władze domagają się od niej również zrzeczenia się mandatu poselskiego. Z klubem rozstał się także sejmowy marszałek senior Kornel Morawiecki.

 

"40 kontra 20": Tom wystąpi w kolejnym programie? Zaskoczył wyznaniem o swoich planach

Głosowanie na dwie ręce

To był gorący dzień w Sejmie. Posłowie głosowali nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. To o tyle ważne, że - jak twierdzi opozycja - jego wybór jeszcze bardziej komplikuje sytuację Trybunału i pogłębia kryzys konstytucyjny w kraju.

Wyborowi kandydata PiS towarzyszyła prawdziwa polityczna burza. Jak informuje TVN24, opozycja ustaliła wspólnie, że wszyscy posłowie PO, Nowoczesnej, PSL i Kukiz'15 wyjmą karty do głosowania i w ten sposób PiS nie będzie miało na sali kworum (231 głosów) i głosowanie nie będzie ważne.

Gdy ogłoszono wynik, opozycja początkowo... przyjęła go brawami. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie potwierdził początkowo wyboru sędziego, ale ogłosił przerwę. Po chwili jednak potwierdził, że Sejm wybrał kandydata PiS.

Jak się okazało, niektórzy członkowie klubu Kukiz'15 wyłamali się z umowy opozycji. Wśród nich Małgorzata Zwiercan, która do tego... zagłosowała również za nieobecnego kolegę, co uwieczniły kamery. A to złamanie prawa.

 

Posłanka Małgorzata Zwiercan głosuje za nieobecnego posła Morawieckiego
Screen z Twitter

 

Posłanka Małgorzata Zwiercan, już po wszystkim nie ukrywała, że głosowała na dwie ręce. Potwierdziła to sejmowym reporterom, tłumacząc że zagłosowała za kolegę, który musiał wyjść. Marszałek senior Kornel Morawiecki, uznawany dotąd za sumienie moralne obecnej kadencji Sejmu, potwierdził, że dał na to zgodę pani Zwiercan - dlatego nie jest to moralnie naganne.

Inne zdanie miały jednak władze klubu Kukiz'15. Na nadzwyczajnym posiedzeniu klub wykluczył ze swojego grona panią poseł wzywając ją również do złożenia mandatu poselskiego. Kornel Morawiecki sam zrezygnował z członkostwa w klubie. Może również stracić miejsce w sejmowej komisji etyki - czego domaga się Kukiz.

 

Zobacz też: Znany poseł Kornel Morawiecki szczerze wyznaje: "Mam żonę, ale żyję z inną"

 

Posłanka Małgorzata Zwiercan i poseł Kornel Morawiecki odchodzą z klubu parlamentarnego Kukiz'15.

Posłanka Małgorzata Zwiercan i poseł Kornel Morawiecki
East News

 

Czy posłanka Małgorzata Zwiercan zrzeknie się mandatu poselskiego, czego chce Kukiz?

Posłanka Małgorzata Zwiercan w Sejmie
East News

 

 

Mem Jarosław Kaczyński trójpodział władzy
BZ
Newsy
W Sejmie trwa awantura o Trybunał Konstytucyjny! Internauci jak zwykle szybko i celnie... MEMY
W Sejmie trwa awantura o Trybunał Konstytucyjny! Internauci jak zwykle szybko i celnie... MEMY
Kornel Morawiecki przemawia w Sejmie
Eastnews
Newsy
Znany poseł Kornel Morawiecki szczerze wyznaje: "Mam żonę, ale żyję z inną"
Znany poseł Kornel Morawiecki szczerze wyznaje: "Mam żonę, ale żyję z inną"

Kornel Morawiecki ma naprawdę bogate życie uczuciowe. Jeden z najbardziej znanych posłów klubu Kukiz'15, legenda walki z komunizmem i marszałek senior VIII kadencji Sejmu opowiedział o nim "Super Expressowi". Poseł, który zasłynął podczas debaty o Trybunale Konstytucyjnym stwierdzeniem, że "nad prawem jest dobro narodu", teraz może być kojarzony też z innym cytatem: " Mam żonę, ale żyję z inną. W swoim życiu kochałem i wciąż kocham kilka kobiet " - wyznał popularny poseł tabloidowi.  74-letni polityk zapowiedział, że wigilię spędzi z trzema kobietami swojego życia! Pierwsza to żona, z którą wziął ślub w 1959 roku, druga to kochanka, którą poznał w 1976 roku, a trzecia to jego serdeczna przyjaciółka Hanna Łukowska-Karniej, z którą tworzył Solidarność Walczącą. Jego przyjaciółka była nawet nazywana Miss Solidarności. Jak te kobiety pojawiły się w jego życiu? Skomplikowane życie uczuciowe Kornela Morawieckiego Ze swoją żoną Jadwigą wziął ślub gdy miał 18 lat. Z tego związku polityk ma aż czwórkę dzieci, a jedno z nich - Mateusz Morawiecki - jest obecnie wicepremierem i ministrem rozwoju w rządzie Beaty Szydło. Kornel i Jadwiga poznali się na wycieczce, gdy byli na drugim roku studiów. Żona polityka jest obecnie na emeryturze, ale wcześniej była wykładowcą na uczelni. Para przeżyła wielką tragedię - stracili córeczkę, która miała wrodzoną wadę i zmarła zaledwie pół roku po urodzeniu. Kornel i Jadwiga obchodzą w tym roku 56. rocznicę ślubu, ale nie będą jej razem świętować. Dlaczego? Choć polityk nie ma rozwodu z żoną, od lat z nią nie żyje. Ma inną partnerkę - Annę, którą poznał w 1976 roku. Spotkali się ponownie na początku lat 90. i do dziś są razem. Anna jest młodsza od polityka o 15 lat.  Morawiecki przyznaje, że kocha zarówno żonę, jak i partnerkę Annę oraz przyjaciółkę...

Gwiazdy miażdżą Pawła Kukiza
Newsy
Wojewódzki, Panasewicz, Szelągowska ostro krytykują Pawła Kukiza po głosowaniu nad "lex TVN"
Przyjęcie w Sejmie tzw. ustawy "lex-TVN" wywołało w sieci ogromne emocje. Internauci i gwiazdy nie szczędzą ostrych słów pod adresem Pawła Kukiza, to dzięki trzem posłom z jego partii i dwóm niezrzeszonym ustawa przeszła w Sejmie większością głosów!

Gwiazdy zdecydowały się zabrać głos w sprawie kontrowersyjnego przyjęcia przez Sejm nowelizacji, która zakazuje kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego posiadania pakietu większościowego w polskich mediach. Ujmując najprościej jak się da, jest to po prostu próba zamknięcia stacji TVN i jej kanałów.  Ustawa, powszechnie nazwana "lex TVN", po ponownym głosowaniu przeszła przez Sejm większością głosów dzięki trzem posłów Kukiz'15 , w tym gronie pojawił się sam Paweł Kukiz i dwóm posłom niezrzeszonym. Kuba Wojewódzki, Janusz Panasewicz, Dorota Szelągowska i Matylda Damięcka nie szczędzą gorzkich słów, komentując zachowanie Pawła Kukiza! Zobacz także:  Kuba Wojewódzki ostro komentuje rozstanie Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego Kontrowersyjne głosowanie w sprawie "lex TVN" Po kilku godzinach obrady w sprawie "lex TVN" po głosowaniu zostały przełożone na wrzesień. Następnie Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła przerwę, po której kilku posłów oświadczyło, że pomylili się podczas głosowania i zarządzono powtórne głosowanie na wniosek 30 posłów PiS. W kolejnym głosowaniu partię rządzącą wsparło sześciu posłów i ustawa przeszła przez Sejm. To wywołało medialną burzę za sprawą posłów partii Kukiz'15 na czele z Pawłem Kukizem , którzy wcześniej głosowali za przełożeniem obrad a następnie głosowali za nowelizacją. W sieci zawrzało! Gwiazdy ostro oceniają zachowanie byłego muzyka i nie szczędzą mu naprawdę gorzkich słów, wspominając dawną znajomość! Gwiazdy miażdżą Pawła Kukiza: Panasewicz, Wojewódzki, Szelągowska Kuba Wojewódzki odcina się od muzyka i bez ogródek pisze: Paweł Kukiz...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik