ONS
Newsy

To koniec! Polska REZYGNUJE z Eurowizji

Po siedemnastu latach

Konkurs Eurowizji przyniósł Polakom więcej wstydu niż dumy. Oprócz Edyty Górniak i Ich Troje żaden z naszych reprezentantów nie został doceniony na tym festiwalu. Zwłaszcza ostatnie lata należały do najgorszych - mało znani artyści (Magdalena Tul, Marcin Mroziński?), mało przebojowe piosenki i brak zainteresowania TVP promowaniem naszych reprezentantów.


- TVP nie zaangażuje się w Eurowizję 2012 - przeczytaliśmy na Facebooku TVP.

 

 

 

W Eurowizji udział braliśmy od siedemnastu lat. Zaczęło się od 1994 roku, kiedy to Edyta Górniak wyśpiewała drugie miejsce z piosenką "To nie ja". Później już tak kolorowo nie było. Jedynie Ich Troje dało cień nadziei na zwycięstwo - w 2003 roku uplasowali się w top10 (na miejscu 7). Najgorszy wynik "osiągnęliśmy" w maju br. Reprezentująca nas wokalistka programu "Jaka to melodia?", Magdalena Tul, poległa już w pierwszym półfinale.

 

 


Telewizja Polska najwyraźniej miała dość finansowania kolejnych kompromitacji naszego kraju i podjęła decyzję, że w przyszłym roku polskiej piosenki Europa nie usłyszy. Ciekawe czy w Baku ktoś zatęskni za nami? Sądząc po ostatnim miejscu Magdaleny Tul raczej nie...

 

 

 

 

 

 

chimera

 

ONS
Newsy
Geje wybrali Górniak za ikonę Eurowizji!
Aż trudno uwierzyć

Chyba każdy Polak pamięta zjawiskowy występ Edyty Górniak na Eurowizji w 1994 roku. Jej wykonanie piosenki "To nie ja" przeszło do historii nie tylko polskiej muzyki, ale także samego festiwalu. Ostatnio jeden z zagranicznych portali eurowizyjnych przygotował sondę, w której homoseksualni fani z całego świata wybierali najlepszą piosenkę od początku trwania konkursu (55 lat). O ile wydawać by się mogło, że nasi nie mają żadnych szans zająć jakiegokolwiek sensownego miejsca, o tyle przeżyliśmy szok. Występ i utwór Edyty nie dość, że zajął 6 miejsce w rankingu (na 1200 piosenek!) to jeszcze był najwyżej ocenioną kompozycją z XX wieku . Niżej geje ocenili nawet ABBĘ i Celine Dion! Górniak przegrała tylko z utworami z ostatnich lat. W notowaniu oprócz diwy znlazły się także Anna Maria Jopek (reprezentowała nas w 1997 roku) - 20 miejsce oraz Magdalena Tul (2011 rok) na odległym 130 miejscu. Z pewnością taka informacja jest dobra na otarcie łez dla polskich fanów Eurowizji, którzy w tym roku nie zobaczą naszego reprezentanta na konkursie w Baku ( czytaj: Polska rezygnuje z Eurowizji ).   Występ Edyty na Eurowizji w 1994 roku: Edyta Górniak na Paradzie Równości w Tajwanie:

Polska na Eurowizji - występy wideo
Newsy
Najlepsze występy polskich artystów na Eurowizji - część 2. Wybierz swój ulubiony! WIDEO
Najlepsze występy polskich artystów na Eurowizji - część 2. Wybierz swój ulubiony! WIDEO

Nie znamy jeszcze polskiego artysty, który będzie nas reprezentował na Eurowizji 2016, choć o te miejsce walczy już aż 13 muzyków. Czy któryś z nich pojedzie na konkurs? Przekonamy się już 16 lutego, kiedy to TVP ogłosi listę nominowanych. Polscy artyści na Eurowizji - występy wideo Zanim polski reprezentant zostanie wybrany, postanowiliśmy przypomnieć Wam dotychczasowych artystów, którzy wzięli udział w Eurowizji. Wcześniej prezentowaliśmy pierwszą część od 1994 do 2004 roku, a więc teraz czas na lata 2005-2015. Zagłosujcie w naszej sondzie, który z występów podoba się Wam najbardziej!   2005 - Ivan i Delfin - "Czarna dziewczyna" Ivana i Delfina na Eurowizję wysłała komisja TVP składająca się wówczas z 28 ekspertów. Na ten utwór zagłosowało 15 członków (m.in. Wojciech Jagielski czy Zygmunt Kukla). Niestety, efekt był bardzo słaby. 11. miejsce w półfinale. Na scenie Ivanowi Komarenko towarzyszyła... Gosia Andrzejewicz, która grała na akordeonie!   2006 - Ich Troje - Follow My Heart Drugi raz Ich Troje na Eurowizji, niestety, z mniejszym sukcesem niż wcześniej (w 2003 roku miejsce 7. w finale, tu 11. miejsce w półfinale). Na eurowizyjnej scenie wraz z zespołem Ich Troje pojawiły się wcześniejsze wokalistki - Justyna Majkowska oraz Magda Femme.     2007 - The Jet Set - "Time to Party" Grupa z Sashą Strunin na czele była na szczycie w 2006 roku, a więc nic dziwnego, że reprezentowali nasz kraj rok później. Bez szału. 14. miejsce w półfinale.     2008 - Isis Gee - "For Life" Jedna z najbardziej kontrowersyjnych reprezentantek na Eurowizji. Z utworem "For Life" wystąpiła najpierw podczas...

Edyta Górniak śpiewa
Newsy
Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?
Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Edyta Górniak wystąpiła w Hali Wisły w Krakowie na Walentynki, gdzie zaprezentowała piosenkę "Grateful", którą zgłosiła do polskich preselekcji do Eurowizji. Ale okazuje się, że Edyta nie jest przekonana o tym, że to ona pojedzie na konkurs Eurowizji 2016, z czym się podzieliła z publicznością. Ja wiem, że to jest szaleństwo... wygrać z Edytą Górniak. Pewnie mi się nie uda, ale co z tego... Jest szansa, że przegram z disco polo - kokietowała fanów Edyta w Hali Wisły, nawiązując do tego, że swoje piosenki do preselekcji zgłosili także wykonawcy disco polo - powiedziała żartobliwie na koncercie Górniak. Jeśli sprawdzi się przeciek z TVP, to pośród 10 artystów, którzy powalczą o wyjazd, do Szwecji może pojechać zespół disco polo Piękni i Młodzi. I chyba o to chodziło Edycie Górniak. Mówi się, że utwór, z którym teraz startuje Górniak jest być może zbyt ambitny na konkurs Eurowizji 2016. I jeśli wokalistce uda się przejść preeliminacje, które już 5 marca, to i tak nie powtórzy sukcesu "To nie ja" z 1994 roku. Wtedy Górniak na Konkursie Piosenki Eurowizja zajęła 2. miejsce. Do tej pory jako jedyna ze wszystkich naszych reprezentantów zajęła tak wysokie miejsce, w ostatnich latach sukcesem był już sam awans do finału. Jak będzie teraz dowiemy się 5 marca, gdy okaże się, kto z polskich kandydatów będzie nas reprezentował na Eurowizji 2016. Jak myślicie będzie nim Edyta Górniak? Zobacz także: Edyta Górniak zamieszkała w Krakowie z powodu... mężczyzny!   Edyta Górniak na swoich koncertach daje prawdziwe show i każdy może usłyszeć siłę jej głosu.   Artystka chciałaby reprezentować nas na konkursie Eurowizja 2016 w Szwecji, ale o tym zdecydują głosy widzów na koncercie preselekcji 5 marca.   Podoba Wam się piosenka "Grateful"?

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner