Tego jeszcze nie było! Reprezentacja Polski przywiezie z Amsterdamu 12 medali mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Po raz pierwszy w historii biało-czerwoni zwyciężyli w klasyfikacji medalowej tej imprezy.

Sukces jest niebywały! Tylko w niedzielę Polacy zdobyli osiem medali! Złoto wywalczyli Adam Kszczot w biegu na 800 m, Paweł Fajdek w rzucie młotem i Angelika Cichocka w biegu na 1500 m, srebro: Marcin Lewandowski w biegu na 800 m, Michał Haratyk w pchnięciu kulą, nasza sztafeta 4x400m - Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko oraz Joanna Linkiewicz w biegu na 400 m przez płotki, a Wojciech Nowicki brąz w rzucie młotem.

Wcześniej złoto zdobyła Anita Włodarczyk (rzut młotem), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Robert Sobera (skok o tyczce), a srebro Karol Hoffmann (trójskok).

Ktoś, kto układał programy szkoleniowe, takie coś wyśnił. Te miejsca na podium nie były przypadkowe, to był obraz siły tej dyscypliny. Myślę, że będziemy bardzo zadowoleni z występów polskich lekkoatletów na igrzyskach w Rio de Janeiro - powiedział w TVN były lekkoatleta Marek Plawgo.

Serdecznie gratulujemy! Po mistrzostwach w Amsterdamie widać, że zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Rio mogą być dla Polaków jeszcze bardziej emocjonujące od Euro!