Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

Czy warto planować wakacje i podróże w tym roku? Te dane rozwieją wasze wątpliwości! 

Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

Wakacje coraz bliżej, a szczyt zachorowań na koronawirusa jeszcze przed nami. To wszystko sprawia, że coraz więcej Polaków zdecydowało się już teraz odwołać lub zmienić swoje plany wakacyjne. Według raportu firmy Nielsen większość badanych uważa, że podróż w te wakacje wydaje się mało prawdopodobna. W jaki sposób Polacy spędzą wakacje 2020?

Polacy masowo odwołują wakacje 2020!

Pandemia koronawirusa zmieniła życie ludzi nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przymusowa kwarantanna, zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki, restauracje, kina i teatry, a zakupy z mnóstwem ograniczeń – to nowa rzeczywistość, do której wszyscy muszą się przyzwyczaić. Okazuje się, że niewiele może się zmienić w wakacje, z czego coraz bardziej zdają sobie sprawę Polacy i rezygnują lub przekładają rezerwacje na wakacyjne wyjazdy.

Co 10. Polak odwołał już swoje letnie wakacje, a prawie 1/3 nadal czeka na rozwój sytuacji, zanim podejmie ostateczną decyzję o ich utrzymaniu lub anulowaniu. 58 proc. Polaków nie zaplanowało jeszcze swych wakacji, jednak trudno będzie ich teraz przekonać do skorzystania z usług biur podróży - czytamy w komunikacie firmy Nielsen. 

Jak będą wyglądały wakacje Polaków w 2020 roku?

Z badań Nielsena wynika, że aż 62 procent ankietowanych uważa, że wyjazdy w wakacje 2020 są mało prawdopodobne, dlatego coraz więcej Polaków rozważa urlopy w Polsce i wyjazdy do rodziny.

Okazuje się, że pandemia koronawirusa znacząco zmieniła zachowania Polaków. Według badań konsumenckich firmy Nielsen rzadziej robimy zakupy i zdecydowanie częściej myjemy ręce 84 procent ankietowanych, robimy pranie 43 procent i sprzątamy 50 procent.

Dane na podstawie badania: "Wpływ COVID - 19 na zachowania konsumentów" przeprowadzonego przez Nielsena w dniach 13-27 marca 2020 r.

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić maseczkę ochronną na twarz? Przedstawiamy kilka sposobów! 

Pandemia koronawirusa może potrwać jeszcze przynajmniej kilka miesięcy.

East News

To oznacza, że tegoroczne wakacje nie będą wyglądały tak jak dotychczas!

Kiedy planować urlop

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11