Kolejny uczestnik programu "Milionerzy" wygra milion złotych?
East News
Newsy

Pani Katarzyna wygrała milion w "Milionerach"! Ile będzie musiała zapłacić podatku od wygranej?

Znamy szczegóły!

W polskiej edycji "Milionerów" padła kolejny raz główna nagroda. A nową milionerką została pani Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. Wcześniej wygrali Krzysztof Wójcik (marzec 2010 roku) i Maria Romanek (marzec 2018 roku). Milion niby już jest w kieszeni, ale zaraz, zaraz... Od wygranej trzeba zapłacić podatek. Ile on wynosi?

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Ile pani Katarzyna będzie musiała zapłacić podatku?

Od wygranej na loterii czy w konkursie trzeba zapłacić podatek. Obowiązek odprowadzenia podatku ciąży na organizatorze gry, jednak kwota podatku zwykle jest potrącana z wypłaty dla wygrywającego.

Wygrana w grze, konkursie, loterii itp. należy do dochodu osoby fizycznej, podlegającemu opodatkowaniu na mocy ustawy o podatku dochodowym, prowadzi więc do powstania obowiązku podatkowego. Obowiązuje podatek zryczałtowany w wysokości 10% wartości nagrody. Zapłaci go pani Katarzyna.

Zobacz także
Pani Maria wygrała milion w "Milionerach"

"Milionerzy": Maria Romanek jest milionerką, a wcześniej dostawała emeryturę w wysokości... Sprawdź!

Hubert Urbański też ma problem z łatwymi pytaniami

"Milionerzy": Na jakim pytaniu poległby sam Hubert Urbański? "Gdybym grał, odpadłbym"

Jak to działa?

Jak to działa? Stawka podatku wynosi 10%. Jest on opłacany przez organizatora konkursu czy loterii, który jest płatnikiem podatku, natomiast podatnikiem, czyli osobą obciążoną obowiązkiem podatkowym, jest wygrywający.

Zobacz także: Wracają "Milionerzy"! A czy Ty miałbyś szansę na milion, gdyby pytano Cię o gwiazdy? TEST!

Organizator powinien pobrać należny podatek i odprowadzić go we właściwym dla siebie urzędzie skarbowym. W praktyce w przypadku wygranych pieniężnych dojdzie do potrącenia 10% wartości wygranej, natomiast gdy w grę wchodzi nagroda rzeczowa – organizator konkursu czy loterii powinien przed jej wydaniem pobrać od wygrywającego odpowiednią kwotę, stanowiącą 10% wartości wygranego przedmiotu.

Zobacz takżeW Milionerach padło pytanie za MILION! Czy Zbigniew Zamachowski i Borys Szyc wiedzieli jak odpowiedzieć?

Polecamy: QUIZ Sprawdź się w "Milionerach"! Czy znasz odpowiedzi na pytania za... 500 zł!

Pani Katarzyna wygrała milion trzeci raz w historii „Milionerów".

Katarzyna Kant-Wysocka w Milionerach wygra milion
Facebook

Wcześniej - jako druga w historii polskiej edycji - milion wygrała pani Maria:

Maria Romanek
Materiały prasowe

Kuba Wojewódzki podstawiony w Milionerach?
TV-Show
"Milionerzy": Kuba Wojewódzki jako przyjaciel był podstawiony? Widzowie nie mają wątpliwości!
"Milionerzy": Kuba Wojewódzki jako przyjaciel był podstawiony? Widzowie nie mają wątpliwości!

Oglądaliście?

para młodych ludzi na wycieczce
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Ile wynosi podatek od wygranej w konkursie lub na loterii?
Od wygranej na loterii czy w konkursie trzeba zapłacić podatek. Obowiązek odprowadzenia podatku ciąży na organizatorze gry, jednak kwota podatku zwykle jest potrącana z wypłaty dla wygrywającego.

Od wygranej na loterii czy w konkursie trzeba zapłacić podatek. Obowiązek odprowadzenia podatku ciąży na organizatorze gry, jednak kwota podatku zwykle jest potrącana z wypłaty dla wygrywającego.   Wygrana w grze, konkursie, loterii itp. należy do dochodu osoby fizycznej, podlegającemu opodatkowaniu na mocy ustawy o podatku dochodowym, prowadzi więc do powstania obowiązku podatkowego. Obowiązuje podatek zryczałtowany w wysokości 10% wartości nagrody. Podatek od wygranej: ustawa o podatku dochodowym Dochód pochodzący z wygranej w grach, loteriach czy zakładach wzajemnych podlega, według słów art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym, podatkowi zryczałtowanemu . Dotyczy on wygranych uzyskanych na obszarze Unii Europejskiej lub w innym państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.   Stawka podatku wynosi 10%. Jest on opłacany przez organizatora konkursu czy loterii , który jest płatnikiem podatku, natomiast podatnikiem, czyli osobą obciążoną obowiązkiem podatkowym, jest wygrywający.   Organizator powinien pobrać należny podatek i odprowadzić go we właściwym dla siebie urzędzie skarbowym. W praktyce w przypadku wygranych pieniężnych dojdzie do potrącenia 10% wartości wygranej, natomiast gdy w grę wchodzi nagroda rzeczowa – organizator konkursu czy loterii powinien przed jej wydaniem pobrać od wygrywającego odpowiednią kwotę, stanowiącą 10% wartości wygranego przedmiotu. Podatek od wygranej: osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą Najnowsze orzecznictwo wskazuje, iż obowiązek odprowadzenia 10% podatku od wygranej spoczywa na organizatorze również wtedy, gdy osobą wygrywającą jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą . Wcześniej powszechną praktyką było uznawanie, że skoro dana osoba brała udział w akcji promocyjnej ze względu na prowadzoną przez siebie działalność, to otrzymana nagroda...

kieliszki do szampana
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Nagrody z gier, loterii i konkursów – konsekwencje podatkowe
Wygrana w konkursie, grze czy loterii wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego. Wynika to z tego, iż wygrana taka należy do dochodu osoby fizycznej, podlegającemu opodatkowaniu na mocy ustawy o podatku dochodowym. Obowiązuje podatek zryczałtowany w wysokości 10% wartości nagrody.

Wygrana w konkursie, grze czy loterii wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego. Wynika to z tego, iż wygrana taka należy do dochodu osoby fizycznej, podlegającemu opodatkowaniu na mocy ustawy o podatku dochodowym. Obowiązuje podatek zryczałtowany w wysokości 10% wartości nagrody. Podatek od nagród: ustawa o podatku dochodowym Dochód pochodzący z gier, nagród, loterii i zakładów wzajemnych podlega, wedle słów art. 30 ust. 1 pkt 2 tej ustawy, podatkowi zryczałtowanemu. Dotyczy on nagród uzyskanych na obszarze Unii Europejskiej lub w innym państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.   Stawka podatku wynosi 10% i jest on opłacany przez organizatora konkursu czy loterii. To właśnie organizator jest płatnikiem tego podatku, czyli powinien pobrać należny podatek i odprowadzić go do właściwego dla siebie urzędu skarbowego. W praktyce jednak koszt podatku ponosi osoba wygrywająca – w przypadku nagród pieniężnych dojdzie do potrącenia 10% wartości wygranej, natomiast gdy w grę wchodzi nagroda rzeczowa – organizator konkursu czy loterii powinien przed jej wydaniem pobrać od wygrywającego odpowiednią kwotę, stanowiącą 10% wartości przedmiotu nagrody. Podatek od nagród: osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą Co więcej, najnowsze orzecznictwo wskazuje, iż obowiązek odprowadzenia 10% podatku od nagrody spoczywa na organizatorze również wtedy, gdy osobą wygrywającą jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą . Wcześniej bowiem powszechną praktyką było uznawanie, że skoro dana osoba brała udział w akcji promocyjnej ze względu na prowadzoną przez siebie działalność, to otrzymana nagroda stanowiła przychód z działalności gospodarczej , w związku z czym opodatkowana była jako dochód tej osoby i obowiązek odprowadzenia podatku z tego tytułu spoczywał na wygrywającym. CIT opłacają nie tylko osoby prawne....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik