Matthew Perry zmarł nieoczekiwanie 28 października. Aktor został znaleziony nieprzytomny w przydomowym jacuzzi. Sekcja zwłok nie wykazała przyczyny zgonu 54-latka, więc władze czekali na wyniki badań taksologicznych, by rzuciły nowe światło na sprawę. Wiadomo już, co przyczyniło się do śmierci gwiazdora.

Reklama

Podano przyczynę śmierci Matthew Perry'ego

Matthew Perry znany z kultowego serialu "Przyjaciele" został znaleziony martwy w swoim domu w Los Angeles. W piątek, 3 listopada odbył się pogrzeb Matthew Perry'ego, na którym pojawiło się wiele osób ze świata show-biznesu w tym Lisa Kudrow, Courtney Cox, Jennifer Aniston czy David Schwimmer. Niestety po przeprowadzonej sekcji zwłok przyczyna śmierci aktora nadal była nieznana, więc władze czekali na wyniki badań toksykologicznych. W piątkowy wieczór amerykańskie media podały przyczynę śmierci aktora, powołując się na raport biura lekarza sądowego Los Angeles. Już wiadomo, co przyczyniło się do śmierci gwiazdora.

Matthew Perry spotted out and about in New York City, Pictured: Matthew Perry
Matthew Perry Said Elatab / Splash News/EAST NEWS

Zobacz także: Obsada "Przyjaciół" wydała oświadczenie. "Jesteśmy całkowicie zdruzgotani stratą Matthew"

Z raportu opublikowanego przez biuro lekarza sądowego w Los Angeles wynika, że w organizmie aktora była obecna ketamina, która przyczyniła się do zgonu gwiazdora. Ketamina jest stosowana w leczeniu depresji, stanów lękowych i może powodować krótkotrwałe halucynacje.

Jak wynika z sekcji zwłok gwiazdor ''Przyjaciół'' Matthew Perry zmarł w wyniku działania ketaminy, a następnie utonięcia
— podała amerykańska stacja informacyjna CNN.
Matthew Perry
Matthew Perry Instagram@mattyperry4

Zobacz także: Lisa Kudrow z "Przyjaciół" zdobyła się na piękny gest po śmierci Matthew Perry'ego

Zobacz także
Reklama

Matthew Perry poddawał się terapii farmakologicznej, gdzie otrzymywał ketaminę pod okiem lekarzy. Warto dodać, że gwiazdor poddał się temu zabiegowi zaledwie półtora tygodnia przed śmiercią. Jednak w raporcie podkreślono, że "jeśli wówczas zastosowano ten środek, w dniu śmierci nie powinien być już wykrywalny w organizmie".

Biorąc pod uwagę wysoki poziom ketaminy wykryty w jego pośmiertnych próbkach krwi, głównym skutkiem śmierci będzie zarówno nadmierne pobudzenie układu krążenia, jak i depresja oddechowa
— stwierdzono.
Matthew Perry
Matthew Perry Hahn Lionel/ABACA/Abaca/East News
Matthew Perry
Matthew Perry Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News
Reklama
Reklama
Reklama