Szczepionka
East News
Newsy

Po szczepieniu nie będziemy musieli nosić maseczki? Minister zdrowia: "Osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom”

Jakie obostrzenia zostaną zniesione dla osób, które przyjmą szczepionkę na koronawirusa? Adam Niedzielski przekazał, co znajdzie się w strategii szczepienia przeciw COVID-19.

Szczepienia na koronawirusa w Polsce mają zacząć się najprawdopodobniej na przełomie stycznia i lutego, a rząd już pracuje nad strategią wprowadzenia preparatu - ma też plan, jak zachęcić ludzi do szczepień. Z nieoficjalnych doniesień Wirtualnej Polski wynika, że osoby zaszczepione mogą być zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa!

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa może wywołać skutki uboczne! Producenci poinformowali o możliwych działaniach niepożądanych

Szykuje się całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza"

Szczepionka na koronawirusa. Po szczepieniu nie będziemy nosić maseczki?

Szczepionka na koronawirusa to w ostatnim czasie jeden z najgorętszych tematów. Choć większość państw już teraz deklaruje, że przyjęcie szczepionki nie będzie obowiązkowe, niektórzy nie wykluczają, że na osoby niezaszczepione zostaną nałożone większe obostrzenia. Tymczasem w Polsce rząd zapowiada zniesienie ograniczeń dla tych, którzy przyjmą preparat.

Analizujemy w tej chwili różne warianty. Gdy pokażemy strategię, będą w niej zachęty. Osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom. Na tę chwilę jeszcze nie podjęliśmy decyzji, które to będą wskazania - przekazał w piątek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Teraz najnowsze informacje w sprawie przekazała Wirtualna Polska. Według nieoficjalnych wciąż doniesień portalu, osoby, które przyjmą szczepionkę na koronawirusa mają zostać zwolnione z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publiczej. Jak dodano, będzie to możliwe przy okazaniu zaświadczenia o szczepieniu, które zawsze musielibyśmy nosić przy sobie, a plan rządu ma zostać przestawiony już w poniedziałek.

 

Szczepienia przeciw COVID-19 mają rozpocząć się w Polsce na przełomie stycznia i lutego. Przyjęcie szczepionki ma być nieodpłatne i dobrowolne.

podawanie szczepionki
Bartosz Krupa

Adam Niedzielski zapowiedział, że w opracowywanej strategii znajdą się również zachęty, a osoby, które przyjmą szczepionkę na koronawirusa zostaną zwolnione z niektórych obostrzeń.

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

 

szczepionka
Newsy
Rząd przedstawił plan szczepień. Na jakie benefity mogą liczyć zaszczepieni? 
Rząd przedstawił plan szczepień. Na jakie benefity mogą liczyć zaszczepieni? 

We wtorek 8. grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas której poznaliśmy strategię szczepień przeciwko koronawirusowi . Kto i na jakich zasadach zostanie zaszczepiony jako pierwszy? Jak będzie wyglądał cały proces szczepienia? Czy osoby zaszczepione otrzymają benefity i zostaną zwolnione z części obostrzeń? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Szczepionka na koronawirusa może wywołać skutki uboczne! Producenci poinformowali o możliwych działaniach niepożądanych Strategia szczepień przeciwko koronawirusowi Na początku 2021 roku w Polsce mają ruszyć masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. W pierwszej kolejności mają zostać zaszczepieni medycy, osoby bezpośrednio związane z walką z COVID-19, służby mundurowe, pracownicy i podopieczni DPS-ów oraz osoby starsze. Podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poznaliśmy strategię szczepień, które mają ruszyć po Nowym Roku. Rządzący przygotowali już projekt dokumentu, w którym zawarty jest program szczepień. Jakie są jego cele? Oto 6 głównych punktów: Dostarczenie bezpiecznych i skutecznych szczepionek, Dostarczenie szczepionek w wystarczającej ilości,  Przeprowadzenie szczepień w krótkim czasie, Szczepionki będą darmowe, Szczepionki będą  dobrowolne, Organizacja łatwo dostępnych punktów szczepień.  Projekt dokumentu zostanie jeszcze przekazany do konsultacji. Do soboty rządzący będą zbierali wszystkie uwagi, na podstawie których będą nakładać poprawki. Szef KPRM zapowiedział, że 15 grudnia zostanie przedstawiony już oficjalny dokument.  Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że podczas pracy nad dokumentem, rządzącym towarzyszyły trzy główne hasła:  wiedza,...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kiedy zaczną się szczepienia na koronawirusa w Polsce?  "Chcemy zaszczepić jak najwięcej Polaków"
Szczepionka przeciw COVID-19 już wkrótce w Polsce?

Szczepienia na koronawirusa budzą coraz więcej kontrowersji, a tymczasem rząd już planuje strategię szczepień. W pierwszej fali ma przyjąć je około 16 milionów Polaków, a pierwsze szczepienia miałyby ruszyć już w styczniu. Już dziś na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski ma ogłosić aktualny stan przygotowań do szczepienia Polaków przeciw COVID-19. Czy rząd zdecyduje się wprowadzić obowiązkowe szczepienia? Do tej pory połowa Polaków deklaruje, że nie zamierza się szczepić!  Szczepionka przeciw COVID-19 już wkrótce w Polsce?  Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ma poinformować, jak obecnie wygląda stan przygotowań logistycznych Polski do szczepienia Polaków przeciw COVID-19 - podaje Radio Zet. Rząd bardzo poważnie planuje strategię szczepień, aby jak najszybciej przystąpić do podania szczepionki, na chwilę obecną, osobom chętnym. Kiedy pojawi się szczepionka, wówczas natychmiast przystąpimy do szczepienia Polaków - zapowiedział we wtorek Waldemar Kraska. Wiceszef resortu zdrowia dodaje: Jesteśmy gotowi do uruchomienia szczepienia Polaków. Myślę, że jutro na konferencji prasowej będzie ogłoszone, jak jesteśmy do tego przygotowani od strony logistycznej. Chcemy zaszczepić jak najwięcej Polaków - powiedział Waldemar Kraska Na antenie TVP Info. Michał Dworczyk wprost mówi o tym, że rząd planuje w styczniu rozpocząć program szczepień: Jeżeli szczepionka na COVID-19 trafi do Polski na przełomie grudnia i stycznia, będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia programu szczepień. - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk  w TVN24.  Szef KPRM dodaje, że szczegóły dotyczące szczepień jeszcze w tym tygodniu przedstawi premier Mateusz Morawiecki: W tym tygodniu premier Mateusz...

Szczepionka na koronawirusa powszechnie dostępna
East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa jednak będzie obowiązkowa? Eksperci nie mają wątpliwości, że to konieczne
Szczepionka na koronawirusa jednak będzie obowiązkowa? Eksperci nie mają wątpliwości, że to konieczne

Szczepionka na koronawirusa budzi skrajne emocje. Z jednej strony jest jedyną nadzieją na zakończenie pandemii, z drugiej... duża liczba Polaków deklaruje, że nie zamierza się zaszczepić. Tymczasem eksperci nie mają wątpliwości, że masowe szczepienia są niezbędne. Jak informuje "Rzeczpospolita" jeszcze w tym tygodniu będą "znane wyniki badań bezpieczeństwa szczepionki Pfizera i BioNTech". Co prawda do tej pory rząd deklarował, że szczepienia nie będą obowiązkowe, ale z drugiej strony planuje zakup szczepionek dla wszystkich dorosłych obywateli, o czym poinformował minister zdrowia, Adam Niedzielski. Co to dla nas oznacza? Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Szczepionki na koronawirusa, które są obecnie w trzeciej fazie badań, według producentów mają ponad 90 proc. skuteczności. To dobra wiadomość, ale co z możliwymi powikłaniami? Tu pojawia się mnóstwo pytań, a dla wielu ludzi obawa przed nimi przewyższa korzyści. Dlatego deklarują, że nie zamierzają się szczepić. Te deklaracje z kolei wywołują obawy ekspertów, którzy sugerują, że szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe! Kiedy ponad połowa Polaków deklaruje, że się nie zaszczepi, musimy pomyśleć o wprowadzeniu obowiązku szczepienia – pisze na Twitterze prof. Krzysztof Simon, specjalista chorób zakaźnych.  Inni eksperci są podobnego zdania. "Rzeczpospolita", powołując się na prof. Marcina Czech, lekarza epidemiologa pisze: Mamy obowiązkowe szczepienia dzieci, a w obliczu zagrożenia epidemicznego zobligowałbym do szczepień również osoby pełnoletnie. Wobec niepełnej wiedzy społeczeństwa o Covid-19 moglibyśmy rozważyć bardziej rygorystyczne podejście. - mówi były wiceminister zdrowia. Co na temat szczepień na koronawirusa sądzi minister...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner