Tragedia w koszalinie, pożar w escape roomie
East News
Newsy

Po kontrolach w całej Polsce zamykane są kolejne escape roomy! Szokujące wyniki...

Po kontrolach w całej Polsce zamykane są kolejne escape roomy! Szokujące wyniki...

 

Tragiczny pożar escape roomu w Koszalinie sprawił, że w całym kraju zaczęły się kontrole tego typu lokali. W niedzielę podczas konferencji prasowej, szef MSWiA Joachim Brudziński informował, że inspekcji zostało poddanych już ponad 300 obiektów, a pozostałe są nadal sprawdzane. Już teraz szokują wyniki! Okazuje się, że w 129 lokalach były poważne nieprawidłowości, a 13 z nich zostało od razu zamkniętych! Raport został przygotowany przez "Fakt". 

 

Zobacz: Polska premiera horroru "Escape Room" wstrzymana! Powodem tragedia w Koszalinie

 

Dorota Szelągowska przeszła niesamowitą metamorfozę! Zobaczcie, jak zmieniła się przez lata

Ile jest działających escape roomów w Polsce?

 

Podczas konferencji prasowej Joachim Brudziński poinformował, że w Polsce jest aktualnie 1100 escape roomów. Do tej pory skontrolowano zaledwie jedną trzecią wszystkich obiektów i już teraz wiadomo, że wyniki kontroli nie są zadowalające. 13 lokali zamknięto, ponieważ nie spełniały wymogów bezpieczeństwa, a właściciele pozostałych lokali byli ukarani mandatami. Jak prezentują się wyniki kontroli w województwie mazowieckim, a jak wygląda sytuacja w pozostałych województwach?

 

Wyniki kontroli escape roomów w województwie mazowieckim

 

W województwie mazowieckim dotąd skontrolowano 20 escape roomów. Strażacy w żadnym z kontrolowanych obiektów nie znaleźli takich nieprawidłowości, które sprawiały, że lokal trzeba było zamknąć. Większość z tych obiektów znajduje się na terenie Warszawy, a pozostałe są głównie w Radomiu – powiedział PAP dyżury Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Na terenie województwa mazowieckiego działa aż 140 escape roomów i kontrole trwają nadal.

 

Jak wyglądają wyniki kontroli w pozostałych województwach?

 

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego nie stwierdzono większych nieprawidłowości. O tym poinformował PAP Rafał Melnyk, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego straży pożarnej w Olsztynie. Na terenie województwa dolnośląskiego stwierdzono 30 nieprawidłowości w działaniu pokojów zagadek, aż 20 dotyczyło ewakuacji. W województwie podkarpackim został zamknięty jeden lokal – o tym poinformował PAP Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej Państwowej Straży Pożarnej. W województwie kujawsko-pomorskim też zamknięto jeden escape room, znajdujący się w Grudziądzu. Z kolei aż w 33 lokalach wykryto nieprawidłowości. W województwie łódzkim kontroli poddano 19 obiektów i niestety w każdym z nich były nieprawidłowości.

 

Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Paweł Frątczak powiedział w rozmowie z Super Expressem, że właściciele tego typu obiektów muszą zapewnić klientom bezpieczeństwo:

 

Przede wszystkim osoba myśląca o zajęciu się tego typu działalnością musi zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Mam tu na myśli ochronę przeciwpożarową, która powinna być respektowana. Priorytetem jest przede wszystkim zapewnienie ludziom, o czym mówiłem, bezpieczeństwa w zakresie ewakuacji - podkreślił Paweł Frątczak w rozmowie z Super Expressem.

 

To nie koniec kontroli, pełny raport z pewnością poznamy po jej zakończeniu.

 

Tragedia w Koszalinie
East News

Pogrzeb ofiar tragedii w Koszalinie
East News
Newsy
Koszalin żegna 15-letnie ofiary pożaru! To, co zrobił ich ksiądz katecheta, jest naprawdę wzruszające…
Koszalin żegna 15-letnie ofiary pożaru! To, co zrobił ich ksiądz katecheta, jest naprawdę wzruszające…

Piękny gest księdza.

Pogrzeb ofiar tragedii w Koszalinie
East News
Newsy
Pogrzeb dziewczynek z Koszalina. Wzruszające słowa ojca jednej z nich oraz papieża Franciszka
Pogrzeb dziewczynek z Koszalina. Wzruszające słowa ojca jednej z nich oraz papieża Franciszka

"Widząc je, znając je, można było im tej przyjaźni pozazdrościć"

Koszalin
eastnews
Newsy
Ekspert komentuje tragedię w Koszalinie! Co zawiodło?
Ekspert komentuje tragedię w Koszalinie! Co zawiodło?

  Czy tej tragedii można było uniknąć? W piątek, 4 stycznia, podczas zabawy urodzinowej w escape roomie  w Koszalinie zginęło pięć nastoletnich dziewczyn. Gimnazjalistki zatruły się tlenkiem węgla. Nie udało im się uciec z zakopconego i buchającego ogniem pomieszczenia. Od soboty trwają szczegółowe kontrole escape roomów w całej Polsce, które w Super Expressie skomentował rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jakie środki bezpieczeństwa powinny zostać zachowane przy tego typu pokojach zabaw?   Paweł Frątczak o tragedii w Koszalinie    Od kilku dni Straż Pożarna kontroluje escape roomy w całej Polsce. Zamknięto już 26 lokali. Ponad 1100 razy zwrócono uwagę właścicielom na wszelkie nieprawidłowości. Niektórzy gospodarze escape roomów nie byli w stanie zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom gry. Osoba myśląca o zajęciu się tego typu działalnością musi zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Mam tu na myśli ochronę przeciwpożarową, która powinna być respektowana. Priorytetem jest przede wszystkim zapewnienie ludziom, o czym mówiłem, bezpieczeństwa w zakresie ewakuacji. Zwłaszcza, jeśli dojdzie do sytuacji, w której wybuchnie pożar albo ktoś zasłabnie lub źle się poczuje i będzie musiał wyjść z pomieszczenia - skomentował w tabloidzie st. bryg. Paweł Frątczak. W rozmowie z dziennikarką dodał, że jeśli ktoś oferuje usługę, to nie zastanawiamy się, czy jest ona bezpieczna.  Nie zastanawiam się w pocie czoła, czy wszystko będzie w porządku. Ufam, że będzie. Kiedy wsiadam do metra, nie jadę w wagonie zastanawiając się z drżeniem serca, czy dojadę szczęśliwie do końca. Zakładam, że pewien pakiet bezpieczeństwa wykupuję wraz z usługą - wyznał.  Za bezpieczeństwo w escape roomach odpowiada właściciel. To on powinien zadbać o wszystkie kontrole i przeglądy. ...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner