Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Ewa Chodakowska pomaga służbom medycznym
Mat. prasowe
Newsy

Piękny gest Ewy Chodakowskiej! Trenerka dostarcza posiłki diagnostom walczącym z epidemią

Kolejny piękny gest! Ewa Chodakowska już od początków kwietnia wspiera walczących na pierwszym froncie z epidemią diagnostów medycznych. Tuż po świętach zaś chce też pomagać najbardziej narażonym na zarażenie seniorom. 

Już od 3 kwietnia posiłki otrzymują pracownicy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny oraz Laboratorium Diagnostyki w Szczecinie. 60 diagnostów i pracowników tych instytucji pracuje rotacyjnie 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, walcząc z koronawirusem. Codziennie mogą liczyć na 5 posiłków.

Starannie przygotowane diety, pozwoliły moim kolegom i koleżankom pracować, nie zamartwiając się o zdrowy i smaczny posiłek. Niezmiernie jestem wdzięczna za bezinteresowną pomoc oraz wsparcie - pisze jedna z pracownic Laboratorium Diagnostyki przy SPSK 1 w Szczecinie.

Ewa Chodakowska pomaga służbom medycznym
Mat. prasowe

Tuż po świętach całodzienne wyżywienie otrzymają również seniorzy. Ewa Chodakowska i jej partnerzy -  Be Diet Catering, BeBio Cosmetiqs, Purella, bediet.pl beactivetv.pl - przekażą potrzebującym 25 tysięcy posiłków.

Wszyscy mamy świadomość powagi sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Dlatego tak ważna jest w tym okresie nie tylko troska o siebie, ale także o innych. Diagności i pracownicy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH oraz Laboratorium Diagnostyki w Szczecinie pracują teraz bez przerwy, a wykonywane przez nich testy i badania są kluczowym narzędziem w stawieniu czoła koronawirusowi. - mówi Ewa. -Zdecydowaliśmy się wysyłać posiłki także seniorom i osobom samotnym.

Dodatkowo związana z Chodakowską marka BeBIOcosmetiqs przekazuje 6 tysięcy mydeł i kremów do rąk do różnych szpitali w Polsce.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe i salony fryzjerskiej będą otwarte! Znamy daty i wstępny plan rządu

Dla Narodowego Zakładu Higieny to znacząca pomoc:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Costa Coffee dołącza do akcji #WzywamyPosiłki
Newsy
Costa Coffee dołącza do akcji #WzywamyPosiłki. Poznajcie szczegóły! 
Akcji #WzywamyPosiłki podczas pandemii koronawirusa w Polsce. O co chodzi?

W całej Polsce ruszyła akcja #WzywamyPosiłki, której celem jest wsparcie służb medycznych w trudnym czasie walki z koronawirusem. Pomoc polega na dostarczaniu pracownikom szpitali ciepłych posiłków, napojów i innych produktów żywnościowych. W akcję włączyło się wiele lokali gastronomicznych, a od 19 marca Costa Coffee – jako partner strategiczny #wzywamyposiłki, dostarcza do szpitali ciepłą, świeżo przygotowaną kawę oraz żywność. Costa Coffee wspiera akcję #WzywamyPosiłki Kilkaset paczek z ciepłym Americano i ciastkiem Pandoro ruszyło do szpitali w Warszawie i Krakowie, ale również Wrocławiu i Łodzi. Do pracy przy #WzywamyPosiłki zgłosili się ochotnicy – bariści, którzy chcieli zaangażować się w akcję. Paczki dostarczane są za pośrednictwem kurierów Uber Eats, z którym sieć kawiarni współpracuje od lutego 2020r. Cały proces przekazywania produktów jest bezpieczny i bezkontaktowy. Pracownicy Costa Coffee przygotowujący paczki przestrzegają bardzo ściśle wszystkich procedur i najwyższych standardów higieny oraz bezpieczeństwa. Obsługa kawiarni umieszcza posiłek w „strefie buforowej” - w innym pomieszczeniu, niż pracuje lub w bezpiecznej odległości od obsługi - w miarę możliwości 4,5 m. Kurier odbiera posiłek ze “strefy buforowej” po jej opuszczeniu przez obsługę. Kurierzy z kolei noszą m.in. jednorazowe rękawiczki ochronne, które wyrzucają zaraz po zrealizowaniu dostawy, mają też przy sobie środki dezynfekujące. Procedura „Kodeks dobrych praktyk dla dowozów posiłków” została zaakceptowana przez Generalnego Inspektora Sanitarnego. Akcja ma potrwać do 10 kwietnia. Jak czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku #WzywamyPosiłki wirus buduje między nami dystans, ale pokażmy że nawet zachowując bezpieczną...

Bosh opracował super szybki test na koronawirusa. Wynik w mniej niż 2,5 godziny
East News
Newsy
Polski test na koronawirusa ze 100% skutecznością! Kiedy trafi do szpitali?
Polski test na koronawirusa już za tydzień ma trafić do szpitali!

Powstał polski test na koronawirusa . Stworzyli go naukowcy z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Test przeszedł już niezbędne badania i jego 100-procentowa skuteczność została potwierdzona przez Państwowy Zakład Higieny. Kiedy trafi do polskich szpitali? Zobaczcie, ile kosztuje wyprodukowanie jednego testu! Będziecie zaskoczeni... Kiedy rozpoczyna się masowa produkcja polskich testów na koronawirusa? Naukowcy zdecydowali, że pierwszą partię 1000 testów na koronawirusa przekażą bezpłatnie Ministerstwu zdrowia do dyspozycji, a za tydzień ma ruszyć masowa produkcja do 150 tyś. testów dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Radio Zet poinformowało, że cena jednego testu wynosi ok. 53 zł. Prace nad wykonaniem testu trwały 3 tygodnie.  Jesteśmy gotowi do tego, żeby w przyszłym tygodniu uruchomić małą, zupełnie darmową produkcję ok. 1 tys. testów, które przekażemy ministerstwu do dystrybucji. Natomiast w kolejnym tygodniu planujemy już ruszyć z masową produkcją w ramach tej dotacji, którą otrzymaliśmy z ministerstwa. W jej ramach planujemy wyprodukować 100-150 tys. testów, które również zostaną przekazane do ministerstwa i rozprowadzone po laboratoriach diagnostycznych w całej Polsce  – poinformowała dr Luiza Handschuh z Zakładu Biologii Molekularnej i Systemowej ICHB PAN. W jakim czasie otrzymamy wynik na obecność koronawirusa? Polski test na koronawirusa pozwala potwierdzić obecność koronawirusa u osoby badanej już w czasie 6 godzin. Jeśli do prac przyłączą się inne jednostki ilość wykonywanych testów będzie mogła znacznie wzrosnąć.  Obecnie trwa proces zalegalizowania testów na koronawirusa. Wszelkie niezbędne dokumenty już zostały złożone, m.in. wniosek w Urzędzie Rejestracji Wyrobów...

Lockdown, zakaz handlu w galeriach
East News
Newsy
Pełny lockdown już za kilka dni? Grozi nam godzina policyjna i zakaz przemieszczania
To, co mieliśmy na wiosnę to była łagodna zabawa - mówi w SE.pl prof. Włodzimierz Gut z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Dziś (w sobotę 7 listopada) weszły w życie nowe obostrzenia zwiazane z koronawirusem . Choć nie mówi się jeszcze o pełnym lockdownie, już nie działają m.in. galerie handlowe, a w działających sklepach ograniczono liczbę klientów. Od poniedziałku zamknięte zostaną też niższe klasy szkół podstawowych. Jak mówił ogłaszający tą decyzję premier Mateusz Morawiecki , to ostatni krok przed narodową kwarantanną, czyli pełnym lockdownem. Co to oznacza? Jak twierdzą specjaliści, pełny lockdown grozi nam już w najbliższych dniach. Jak może wyglądać? To, co mieliśmy na wiosnę to była łagodna zabawa - mówi w SE.pl prof. Włodzimierz Gut z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Zobaczcie ten przerażający scenariusz. Zobacz także:  Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń Pełny lockdown - godzina policyjna i zakaz przemieszczania Jak mówił premier Morawiecki, przed nami „arcytrudny czas” i restrykcje są niezbędne.  Chcemy chronić służbę zdrowia, chcemy chronić ludzi. Krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna, czyli całkowity lockdown - mówił premier ogłaszając ostatnie restrykcje. Owa granica to 75 przypoadków koronawirusa na 100 tys. osób. Zdaniem specjalistów, przekroczyć ją możemy bardzo szybko. W czwartek i piątek liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczyła 27 tys. osób na dobę! Rośnie liczba osób zmarłych w związku z Covid-19. W najbliższym tygodniu możemy się więc spodziewać kolejnych decyzji. Jak może wyglądać tzw. narodowa kwarantanna? Jak mówi w SE.pl prof. Gut, mógłby przypominać to, co obserwujemy obecnie w innych krajach europejskich. Np. opuszczanie domów tylko w przypadkach naprawdę niezbędnych, jak...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner