ONS
Newsy

Pieczyńska jest zmęczona polskimi tradycjami

Dlatego nie spędzi świąt w Polsce...

Małgorzata Pieczyńska od 25 lat mieszka w Szwecji. Gwiazda "Szpilek na Giewoncie" przejęła więc wiele tradycji tego kraju. Aktorka uważa nawet, że Boże Narodzenie w jej drugiej ojczyźnie jest o wiele ciekawsze niż w Polsce.


- Szczerze mówiąc, wolę spędzać Święta w Sztokholmie. Uwielbiam tamtejszą atmosferę: te światła, ten zapach pieczonego piernika, te kolory. Tam przygotowania do świąt zaczynają się wcześniej, więc nie ma takiej jak u nas przedświątecznej gorączki, nerwowości, stresów – opowiada aktorka na łamach "Kobiety i życia".


Dlaczego wigilia spędzona w Szwecji jest o wiele bardziej atrakcyjna?


- W Polsce robimy wszystko szybko, w ostatniej chwili, a potem siadamy do stołu zmęczeni, zdenerwowani. Tam każdą czynność się celebruje. Spokojnie, radośnie, bez stresu. W Szwecji człowiek nie czuje się tak przejedzony jak w Polsce. Owszem, stół też jest suto zastawiony, ale dużo się spaceruje, biega, jeździ na łyżwach. Gdy dopisuje pogoda, jadę podmiejską kolejką 30 kilometrów na północ, do Sigtuny, skąd wracam zamarzniętymi jeziorami, pod słońce, na łyżwach. Uwielbiam to! - wylicza Małgorzata.


Bez względu na to, gdzie Małgorzata Pieczyńska spędzi święta, życzymy aby były one wesołe.


chimera

ONS
Newsy
Pieczyńska szczerze o rozwodzie: Żyłam złudzeniami
Co jeszcze powiedziała?

Małgorzata Pieczyńska to jedna najbardziej lubianych polskich aktorek swojego pokolenia. Widzowie cenią ją za niezwykłą urodę oraz sympatyczną osobowość. Gwiazda przez wiele lat była żoną Andrzeja Pieczyńskiego. Para pobrała się, gdy aktorka miała zaledwie 18 lat. Wówczas temu związkowi sprzeciwiali się rodzice. Zobacz też: Pieczyńska zmęczona polskimi tradycjami Dziś Pieczyńska jest już po rozwodzie i przyznaje, że wówczas była niedojrzała do małżeństwa. W wywiadzie dla "Rewii" wyznała: Na początku miałam nadzieję, że będzie to udane małżeństwo. Niestety, żyłam złudzeniami. Uznałam, że łatwiej zmienić męża niż jego trudny charakter. Obecnie Małgorzata Pieczyńska ma nowego partnera życiowego. Jest nim Gabriel Wróblewski, biznesmen. Para mieszka na stałe w Szwecji i uchodzi za bardzo szczęśliwą. Zobacz na Polki.pl: Rozwód z klasą

Joanna Liszowska podczas finału Got to Dance
Akpa
Newsy
Liszowska opowiedziała jak wygląda Boże Narodzenie w Szwecji
Różnice widać na każdym kroku

Co kraj to obyczaj - mówi znane przysłowie, które właśnie potwierdza Joanna Liszowska . Gwiazda na łamach "Grazii" zdradziła jak spędzi tegoroczne święta, jakie potrawy obowiązkowo trafią na wigilijny stół i, co najważniejsze, czym różni się Boże Narodzenie w Szwecji od polskiego. Okazuje się, że różnice są zauważalne przy praktycznie każdej nadarzającej się okazji. - Wystarczy wejść do sklepu, by zobaczyć różnice pomiędzy zwyczajami kulinarnymi. Kiedy u nas ludzie biją się o najokazalszy egzemplarz karpia, tam walczą o najpiękniejszy kawałek tradycyjnej szwedzkiej szynki, którą jedzą podczas Wigilii. Dla mnie jednak ten dzień musi być postny. Szynkę jem następnego dnia rano, na świąteczne śniadanie - tłumaczy aktorka. Jakie potrawy świąteczne ze szwedzkiej kuchni podbiły serce (i podniebienie) Joanny? - Uwielbiam śledzie. Nie jestem ich amatorką i w Polsce ich nie jadam, ale tamtejsze smakują mi jak żadne inne . Liszowska zdradziła też, że jej plany na święta są bardzo spontaniczne: - To nie pierwszy raz kiedy w ostatniej chwili podejmujemy z mężem decyzje, czy jesteśmy w Polsce, czy w Szwecji, oraz w czyim domu jemy wigilijną wieczerzę . Na tym polega urok moich świąt. Nie zabrakło też pytania o prezenty... - Uwielbiam robić prezenty świąteczne, bo sama też lubię niespodzianki. Jedyne, czego nie cierpię to przedświąteczny zgiełk w sklepach. Ale życie pokazuje, że nie ominie mnie to także i w tym roku, bo jeszcze nie mam wszystkich upominków. Cóż... to też pewnego rodzaju świąteczna tradycja . Daję przemyślane prezenty, choć z tą skrupulatnością jest u mnie na bakier. Przede wszystkim wyznaję zasadę, że prezent nie musi być drogi, ale trafiony . Plusik za skromność. Zobacz: Gessler na świątecznym wydaniu magazynu "Viva!" Joanna Liszowska z mężem...

ONS
Newsy
Pieczyńska urodę zawdzięcza jodze
Lata ćwiczeń przynoszą efekty

Chociaż aktorka Małgorzata Pieczyńska rok temu obchodziła 50-te urodziny, wciąż prezentuje się niezwykle efektownie. Jak to osiągnęła? - To joga - tłumaczy w "Na żywo". - Każdego dnia półtorej godziny. Rano lub wieczorem. Dzięki niej czuję w sobie harmonię. Ale jej działanie jest widoczne dopiero po wielu latach ćwiczeń. Nie pozostaje więc nic innego, jak jeszcze dziś zacząć ćwiczyć! (ac)

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner