Małgorzata Pieczyńska

Symbol elegancji i kobiecości. Tak najkrócej można opisać Małgorzatę Pieczyńską. Nigdy nie zależało jej na robieniu kariery. A jednak zyskała dużą popularność nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wcielała się w prawicową ekstremistkę, a nawet w królową mafii. Żadne wyzwanie jej niestraszne. Sprawdź, dlaczego wyjechała z rodzinnego kraju.

Imię: Małgorzata Agnieszka

Nazwisko: Pieczyńska

Nazwisko panieńskie: Maciejewska

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 4 maja 1960 roku

Znak zodiaku: byk

Zawód: aktorka teatralna i filmowa

Osoby -

związki:
 • Andrzej Pieczyński - reżyser i aktor. Można go oglądać w produkcjach, takich jak: "Sława i chwała", "Pianista", "Tygrysy Europy", "Dwie strony medalu", "Pierwsza miłość", "Drogi wolności" czy "Leśniczówka". Para poznała się, gdy Małgorzata miała 18 lat. Oboje zakochali się w sobie do szaleństwa. Szybko stanęli na ślubnym kobiercu. Jednak uczucie z biegiem czasu wygasło. Aktorka odeszła od męża po tym, jak przyprowadził do domu kandydatkę na swoją drugą żonę. Małżeństwo Pieczyńskich trwało 6 lat;
 • Gabriel Wróblewski - szwedzki biznesmen polskiego pochodzenia. Po raz pierwszy spotkali się podczas kolacji w Sztokholmie. Poznał ich Janusz Zaorski. Podobno była to miłość od pierwszego wejrzenia. Po miesiącu znajomości postanowili być razem. Przedsiębiorca jest drugim mężem aktorki. Para ma syna.


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: syn Victor Wróblewski urodzony w 1990 roku

  Rodzeństwo: siostra (mieszka w Szwajcarii).

  BIO: Małgorzata Pieczyńska przyszła na świat w Warszawie. Już jako mała dziewczynka pisała scenariusze i reżyserowała szkolne przedstawienia. Utwierdziła się w przekonaniu, że chce zostać aktorką po wizycie u przyjaciółki i jej matki - Danuty Nagórnej. Szybko zrealizowała swoje plany. Po maturze zdała do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Dyplom uzyskała w 1984 roku. Zadebiutowała na szklanym ekranie dzięki roli Cyganki w filmie Wiesława Saniewskiego "Nadzór". Pod koniec lat osiemdziesiątych wyjechała za granicę. Co ją do tego skłoniło? Przede wszystkim potrzeba zmian i chęć doświadczenia czegoś nowego. Na polskiej scenie osiągnęła już bardzo dużo. Odniosła kilka sukcesów. Otrzymywała wiele propozycji i intensywnie pracowała w teatrze. Bała się jednak zaszufladkowania. Pragnęła założyć rodzinę i poszukać kolejnych wyzwań. Obecnie na stałe mieszka w Sztokholmie. Jej talent zauważyli szwedzcy reżyserzy. Często obsadzają ją w swoich produkcjach. Aktorka nie zapomina jednak o rodzinnym kraju. Przynajmniej kilka razy w roku przyjeżdża do Warszawy. Nie rezygnuje z grania w stołecznych spektaklach teatralnych. Można ją również zobaczyć w rodzimych filmach i serialach. W 2008 roku aktorka wzięła udział w programie telewizyjnym "Gwiazdy tańczą na lodzie".

  Znana z: roli Aleksandry Chodakowskiej w serialu Telewizji Polskiej "M jak miłość", a także Marii Wardeckiej w "Zawsze warto".

  Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Nadzór" (1983);aktorka w filmie "Wierna rzeka" (1983);aktorka w filmie "Komediantka" (1986);aktorka w filmie "Krótki film o zabijaniu" (1987);aktorka w serialu "Komediantka" (1987);aktorka w filmie "Ekstradycja" (1995);aktorka w serialu "Skilda världar" (1996-1997);aktorka w serialu "Vita lögner" (1998);aktorka w serialu "13 posterunek" (1998);aktorka w filmie "Quo vadis" (2001);aktorka w serialu "Psie serce" (2003);aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" (2004);aktorka w serialu "Orzeł" (2004);aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2004-2006);aktorka w filmie "Big love" (2012);aktorka w filmie "Przedtem, potem" (2012);aktorka w serialu "M jak miłość" (od 2013 roku);aktorka w serii filmów "Johan Falki" (2015);aktorka w serialu "Nie rób scen" (2015);aktorka w filmie "Listy do M. 2" (2015);aktorka w serialu "Druga szansa" (2017);aktorka w filmie "Serce nie sługa" (2017)aktorka w serialu "Zawsze warto" (2020).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego (1986); - "Róża", nagroda poznańskiego Radia Merkury (1996).

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/pieczynskaofficial/


  Link FB: https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Artist/Ma%C5%82gorzata-Pieczy%C5%84ska-919970864754651/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index