Newsy

Paulina Młynarska ostro o Kubie Wojewódzkim: Z bezlitosnej „szydery” zrobiłeś swój szyld

Paulina Młynarska ostro o Kubie Wojewódzkim: Z bezlitosnej „szydery” zrobiłeś swój szyld

Paulina Młynarska ostro skrytykowała Kubę Wojewódzkiego za aferę z Jerzym Zelnikiem w roli głównej. Dziennikarka nie pozostawiła na showmanie suchej nitki w swoim felietonie opublikowanym na łamach portalu onet.pl.

Paulina Młynarska zaczyna swój tekst bardzo mocnym słowami:

 

Podpucha, której obaj z Mikołajem Lizutem się dopuściliście wobec Jerzego Zelnika nie obnaża niczego, poza waszym okrucieństwem i megalomanią.

Dziennikarka przyznaje, że wysłuchała słynnej rozmowy ze znanym aktorem, w której miał on wysyłać Artura Barcisia na wcześniejszą emeryturę za to, że nie popiera prezydenta Andrzeja Dudy.  Jednak Paulina Młynarska nie potępia Jerzego Zelnika tak jak wielu aktorów. Podkreśla, że sama nieomal się nabrała na, zmontowany według niej, materiał.

Szpak, Wojewódzki, Biedroń i inne gwiazdy umierają ze śmiechu po wpadce z San Escobar! Co pokazali?

Paulina Młynarska o "Idolu" i Kubie Wojewódzkim

Dziennikarka jednak nie skupia się na samej sprawie Jerzego Zelnika, lecz bohaterem jej felietonu jest Kuba Wojewódzki.  Paulina Młynarska zarzuca dziennikarzowi, że to właśnie za jego sprawą w mediach wszechobecne stały się bezczelność, brutalność i szyderstwo:

 

„Idol”, to był pierwszy taki w polskiej TV format, w którym role i relacje między jurorami a uczestnikami były precyzyjnie rozpisane już na wstępie. Brutalny lincz uczestników miał przyciągać widownię. Nie był on, jak twierdzi Kuba, buntowniczym poszukiwaniem alternatywy dla ugrzecznienia, którym grzeszyła telewizja sprzed lat, tylko założeniem scenariuszowym obliczonym na komercyjny efekt.

Przypomnijmy, że Kuba Wojewódzki był najsurowszym z jurorów tego popularnego show muzycznego - do tej pory znany jest ze swojego ostrego języka. Paulina Młynarska zarzuca mu, że to był jego sposób na zrobienie kariery:

 

(...)o ile pozostali jurorzy „Idola” bazowali w swych ocenach na  profesjonalnej wiedzy i dorobku w dziedzinie muzyki rozrywkowej, rola jaka przypadła Kubie, była zgoła odmienna. Kuba miał być Kubą. I był. Cynicznym komentatorem, którego najmocniejszą stroną była umiejętność operowania okrutnym, ciętym słowem. I Kuba się nie „obcinał”. Na tym wypłynął. Tak się zaczął.  (...) Ale kiedy bije się w piersi, pisząc o chamstwie w mediach, powinien być uczciwy i zauważyć, że „Idol”, to była jedynie przygrywka. Prawdziwy koncert zaczął się później, w programach, które Kuba firmował i w chwili gdy piszę te słowa, nadal firmuje, już własnym nazwiskiem. (...) To ty zrobiłeś z bezlitosnej „ szydery” swój szyld. - pisze dziennikarka w swoim felietonie.

 

Puenta tekstu jest skierowana wprost do Kuby i jest bardzo gorzka:

 

Nie rozumiem Cię. Skoro krytykę chamstwa w mediach zacząłeś od siebie, to chyba skończyłeś zbyt szybko...

 

Paulina Młynarska ostatnio nie szczędzi ostrych słów. Niedawno skomentowała coming out księdza Charamsy. Ale też nie jest jedyną dziennikarką, która krytykuje Wojewódzkiego. Pamiętacie jego konflikt z Karoliną Korwin-Piotrowską? A co wy co sądzicie o całej sprawie? Uważacie, że Wojewódzki faktycznie przesadza?

 

Paulina Młynarska

 

Paulina Młynarska na konferencji TVN Style

 

Kuba Wojewódzki

 

Kuba Wojewódzki w koszuli w kratę

 

Gwiazdy na konferencji TVN
ONS
Newsy
Agnieszka Szulim, Magda Gessler, Kuba Wojewódzki i inni na jesiennej ramówce TVN DUŻO ZDJĘĆ
Agnieszka Szulim, Magda Gessler, Kuba Wojewódzki i inni na jesiennej ramówce TVN DUŻO ZDJĘĆ

Plejada gwiazd na konferencji w Łazienkach

ONS
Newsy
Beata Tyszkiewicz krytykuje, Paulina Młynarska broni - gwiazdy o aferze z Jerzym Zelnikiem
Beata Tyszkiewicz krytykuje, Paulina Młynarska broni - gwiazdy o aferze z Jerzym Zelnikiem

Aferę z udziałem Jerzego Zelnika komentują coraz to nowe osoby. Odniosła się do niej nawet Beata Tyszkiewicz . Głos w sprawie zabrały również inne znane osobistości: Witold Pyrkosz, Wiktor Zborowski i Paulina Młynarska. W zeszłym tygodniu nagłośniono audycję Kuby Wojewódzkiego  w Rock Radio, w której dziennikarze zadzwonili do Jerzego Zelnika, podając się za ludzi z kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Dziennikarze zapytali Jerzego Zelnika, kto z aktorów powinien zostać skierowany na wcześniejszą emeryturę. Aktor wskazał Artura Barcisia. Z audycji miało też wynikać że aktor miał wybrać Barcisia, bo źle się wypowiadał na temat prezydenta Dudy. Cała sprawa budzi mieszane uczucia i takie też są nastroje wśród gwiazd. W środowisku wrze, a sam aktor obstaje przy swojej wersji, twierdząc, że cała rozmowa to bezczelna manipulacja , a słowa, które rzekomo wypowiada, nigdy nie padły z jego ust.  Podobno zostały one dograne później. Radiowcy z Rock Radia z kolei zapewniają, że nagranie rozmowy, które przedstawili jest oryginalne i nikt w nim nic nie zmieniał. Jerzy Zelnik jest oburzony i winą za aferę obarcza Kubę Wojewódzkiego. Gwiazdy komentują aferę z Jerzym Zelnikiem Beata Tyszkiewicz w wywiadzie dla "Super Expressu" powiedziała:   To takie niefortunne i nietaktowne z jego strony. Myślę, że Jurek Zelnik jest niespełnionym aktorem, miał tragedie rodzinne i coś mu się stało... Może jemu coś się wydaje? Może wydaje mu się, że rządzi?   Podobne zdanie na ten temat ma także znany aktor Witold Pyrkosz:   Jestem daleki od wszelkiej polityki i dziwię się takim ludziom, którzy się polityką tak pasjonują, że nawet sobie, że tak powiem, ubliżają - powiedział Pyrkosz w wywiadzie z tym samym tabloidem.   Dosadniejszych słów użył Wiktor Zborowski:   No i d... Mleko się rozlało....

Kuba Wojewódzki i Jerzy Zelnik
ons.pl
Newsy
Jerzy Zelnik pozwał Kubę Wojewódzkiego „za ubecką prowokację”! Będzie proces na oczach mediów?
Jerzy Zelnik pozwał Kubę Wojewódzkiego „za ubecką prowokację”! Będzie proces na oczach mediów?

Jerzy Zelnik złożył pozew przeciwko Kubie Wojewódzkiemu ! Za pośrednictwem swoich pełnomocników - adwokatów Waldemara i Konstancji Puławskich, aktor złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jest to wynik afery, która wybuchła po nieświadomym udziale Jerzego Zelnika w programie Kuby Wojewódzkiego na antenie Rock Radia . Jerzy Zelnik pozwał Kubę Wojewódzkiego Znany aktor czuje się pokrzywdzony prowokacją dziennikarską, przygotowaną przez Wojewódzkiego. Zelnik miał publicznie - na antenie podać nazwiska swoich kolegów aktorów, którzy po wygraniu wyborów parlamentarnych przez PiS mieliby zostać wysłani na wcześniejsze emerytury. Po publikacji nagrania zawrzało w całym środowisku show-biznesowym. Nie zabrakło gorących komentarzy i opinii gwiazd. Jako jedna z pierwszych w tej sprawie wypowiedziała się Karolina Korwin Piotrowska . Niedługo potem pojawił się felieton Pauliny Młynarskiej, która wzięła w obronę Jerzego Zelnika , a także wypowiedź Jacka Poniedziałka, który w ostrych słowach skomentował prowokację  Wojewódzkiego. Wszystko wskazuje na to, że Jerzy Zelnik i Kuba Wojewódzki spotkają się w sądzie. Jak myślicie, jaki będzie finał tej sprawy?   Jerzy Zelnik pozwał Kubę Wojewódzkiego za prowokację dziennikarską     Kuba Wojewódzki nie czuje się winny          

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner