Paulina Smaszcz Kurzajewska i Maciej Kurzajewscy rozwodzą się
EastNews

TYLKO U NAS! Po 23 latach małżeństwa Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski rozwodzą się. Co się stało?

Paulina Smaszcz Kurzajewska i Maciej Kurzajewscy rozwodzą się
EastNews

Tego nikt się nie spodziewał!! Przez niemal 23 lata małżeństwa uchodzili za wzorową, szczęśliwą i ciągle zakochaną w sobie parę. Tymczasem, jak czytamy w nowym „Party”, Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski postanowili się rozstać! Para decyzję o rozwodzie podjęła wspólnie, w dodatku już kilka miesięcy temu. Co się stało?

Jak Maciej Kurzajewski poznał swoją żonę?

Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski poznali się zimą 1996 roku. Maciej pracował wówczas jako reporter w redakcji sportowej. Kiedy relacjonował odbywający się wtedy Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, tuż pod Krokwią zobaczył piękną dziewczynę, która od razu wpadła mu w oko. Na pierwszą randkę dziennikarz zaprosił Paulinę wcale nie do eleganckiej restauracji na wystawną kolację, ale na... grzane wino i łyżwy! I to był miłosny strzał w dziesiątkę!

Wpadłem po uszy. To najwspanialsza kobieta, jaką mogłem na tym świecie znaleźć – mówił jeszcze niedawno o swojej żonie Kurzajewski.

Paulina i Maciej byli tak w sobie zakochani, że kilka miesięcy później zdecydowali się stanąć na ślubnym kobiercu. Przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską w kościele Najświętszego Zbawiciela Parę do ślubu wiózł sam Krzysztof Ibisz! Tego dnia panna młoda postawiła na oryginalną, biało-niebieską kreację, którą Paulina sprowadziła specjalnie z Paryża. Przez lata małżeństwa Kurzajewscy doczekali się dwóch synów: Franciszka i Juliana oraz pokonali razem wiele kryzysów. Dlaczego tym razem się nie udało?

Dlaczego Paulina i Maciej Kurzajewscy rozwodzą się?

Jak czytamy w "Party", drogi Pauliny i Maćka rozeszły się, ale wciąż pozostają w dobrych relacjach. Decyzje o rozwodzie podjęli podobno już pod koniec ubiegłego roku., a niedawno złożyli pozew w sądzie. Czy Kurzajewskim uda się rozwieść z klasą?

Uzgodnili, że rozwiodą się za porozumieniem stron, dogadali się też w sprawie podziału majątku i opieki nad młodszym synem, więc rozwód powinien być orzeczony już na pierwszej rozprawie – zdradził "Party" ich znajomy.

Kiedy to się stanie? Kurzajewscy czekają jeszcze na ustalenie terminu rozprawy. Wiadomo za to, że opiekę nad 13-letnim synem Julianem będą sprawować naprzemiennie, dlatego żadne z rodziców nie będzie płaciło alimentów. Drugi z chłopców, 22-letni Franciszek jest już dorosły i mieszka oraz studiuje za granicą. Zarówno Maciej jak i Paulina nie chcą komentować swoich spraw prywatnych. Oboje skupiają się na pracy zawodowej, a dziennikarka dodatkowo szuka dla siebie nowego mieszkania.

Więcej o Kurzajewskich przeczytasz w nowym "Party".

Kinga Rusin i Marek Kujawa na okładce "Party"

Paulina i Maciej Kurzajewscy rozstali się po niespodziewanie po 23 latach małżeństwa.

Paulina i Maciej Kurzajewscy na pokazie 4F
ONS

 

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43