Ślub w maseczkach w Rzymie
East News

Ślub w maseczkach ochronnych? Minister zdrowia tłumaczy zasady uroczystości podczas epidemii koronawirusa! 

Ślub w maseczkach w Rzymie
East News

Czy na ślubie musimy mieć maseczki ochronne? Czy z nakazu zakrywania ust i nosa zostaną zwolnione pary, które podczas pandemii koronawirusa chcą powiedzieć sobie "tak"? Minister zdrowia w rozmowie z mediami rozwiał wszystkie wątpliwości. Sprawdźcie, co o noszeniu maseczek przez pary młode powiedział Łukasz Szumowski! 

Noszenie maseczek na ślubie jest obowiązkowe?

Od dawna planowaliście ślub, ale pandemia koronawirusa wywróciła Wasze plany do góry nogami? W związku z wprowadzonymi ograniczeniami wiele par odwołało uroczystości i przeniosło je na inny termin. Są jednak zakochani, którzy pomimo obostrzeń chcą, żeby ślub odbył się zgodnie z planem. Pojawia się więc pytanie, czy obowiązek zakrywania ust i nosa, który został wprowadzony 16 kwietnia, dotyczy również młodej pary podczas ślubu? Czy noszenie maseczek podczas ceremonii jest obowiązkowe?

Na to pytanie jednoznoznacznie odpowiedział minister zdrowia, Łukasz Szumowski! 

Państwo młodzi żyją razem lub spotykają się, natomiast są osoby postronne na tym ślubie czy weselu, więc niestety, w maseczkach - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską. 

Minister zdrowia odpowiedział również na pytanie, czy według niego pary, które planują ślub powinny odkładać śluby na inne terminy, po pandemii koronawirusa? 

Myślę, że te regulacje będziemy powolutku uwalniali, również spotkania w większym gronie w pewnym momencie będą dopuszczone. W większym to nie oznacza w jakimś gigantycznym, to nie są imprezy masowe. W końcu ślub i wesela mogą być jednak ograniczone do tych najbliższych - mówił minister zdrowia. - Niestety, my musimy powoli uczyć się żyć w czasach epidemii. To nie jest proste, bo te zasady nie były nigdy sformuowane we współczesnym świecie, nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji we współczesnym świecie - dodał w rozmowie z dziennikarzami portalu wp.pl.

Myślicie, że w związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonymi obostrzeniami dużo par zdecyduje się na przełożenie terminu swojego ślubu? 

Zobacz także: W tym roku nie pojedziemy na wakacje? Ministerstwo zdrowia rozwiewa wątpliwości

Podczas ślubu panuje obowiązek zakrywania ust i nosa. Podobne uroczystości odbywają się już na świecie. Poniżej ślub Tatiany Datolli i Armando De Rosa, który zawarli tydzień temu związek małżeński w Rzymie.

Ślub w maseczkach w Rzymie
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40