Opiekunka Villas wyprzedaje jej pamiątki
Akpa

Opiekunka Villas próbuje się dorobić na jej śmierci. Głos zabrał syn artystki

Opiekunka Villas wyprzedaje jej pamiątki
Akpa

Od śmierci Violetty Villas minęły już prawie trzy lata, ale jej postać wciąż budzi sporo emocji. Artystka przez wielu uznawana jest za jedną z największych polskich gwiazd wszech czasów. Po śmierci Villas na temat jej talentu i osobowości wypowiadały się największe światowe gwiazdy. Przypomnijmy: Streisand wstrząśnięta śmiercią Villas: "Była wyjątkowa"

Niestety, nie wszyscy odnoszą się do zmarłej gwiazdy z należytym szacunkiem. Media donosiły ostatnio, że Elżbieta B., niegdyś opiekunka Villas, z jej domu w Lewinie Kłodzkim urządziła... melinę. To jednak nie koniec szokujących plotek. Krzysztof Gospodarek, syn Violetty, oskarża kobietę o próbę wyprzedawania cennych pamiątek po jego matce. Zdaniem mężczyzny przedmioty wystawione na Allegro należą do Villas, a sprawa została już zgłoszona na policję.
 

Przykro mi to słyszeć, bo to dom mojego dzieciństwa, miejsce, w którym się wychowałem. Ostatni raz byłem w nim, kiedy umarła Violetta, i już wtedy był w fatalnym stanie. Zgłosiłem policji, że na portalu Allegro ktoś sprzedaje zdjęcia, wiersze i listy mojej mamy. Sprzedaż natychmiast zablokowano i rozpoczęto śledztwo, jednak z tego, co wiem, policjanci mają trudności z odnalezieniem i przesłuchaniem Elżbiety B. - tłumaczy w rozmowie z "Super Expressem" syn gwiazdy.


Jednocześnie przeciwko Elżbiecie B. toczy się postępowanie w sprawie unieważnienia testamentu Violetty Villas, w którym schorowana artystka przepisała kobiecie dom.
 

Ponieważ postępowania zostały utajnione, nic nie mogę powiedzieć, poza tym, że moim zdaniem tempo nie jest satysfakcjonujące. Boli mnie to zwłaszcza, gdy pomyślę, że w USA w tym czasie lekarz Michaela Jacksona został już nie tylko osądzony, ale nawet zdążył wyjść z więzienia. Być może już 5 września sprawa karna zakończy się dla Elżbiety B. wyrokiem - tłumaczy Gospodarek.


W domu gwiazdy miało powstać muzeum jej twórczości. Mamy nadzieję, że pewnego dnia tak się stanie, bowiem Villas zasługuje na to, aby o jej talencie dowiadywały się kolejne pokolenia.

Zobacz: Anna Mucha o Villas: "Uciekała i oszukiwała"

Nagrobki słynnych gwiazd:

Przeładuj

Hotel Paradise: Ata i Artur o sprzeczce Soni i Julii! O co tak naprawdę poszło?

zobacz 02:08