East News

Padła wstępna data otwarcia restauracji! To wcześniej niż myśleliśmy, ale jest kilka warunków

East News

Dziennikarze RMF FM dotarli do informacji, z których dowiadujemy się, kiedy ponownie zostaną otwarte bary i restauracje. Data jest już naprawdę bliska, jednak właściciele lokali gastronomicznych będą musieli spełnić kilka warunków. Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Czy obostrzenia w związku z koronawirusem mogą wrócić? Niepokojące słowa ministra Szumowskiego

Kiedy otwarcie restauracji i barów? Padła wstępna data

Już od kilku tygodni właściciele restauracji, barów i wielu innych lokali gastronomicznych, nie mogą przyjmować klientów stacjonarnie. Dania można zamawiać wyłącznie na wynos. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne informacje dotyczące kolejnych etapów odmrażania gospodarki. Jak wiadomo, otwarcie lokali gastronomicznych zaplanowane jest właśnie w następnym etapie. 

Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom RMF FM, już wiadomo, kiedy restauratorzy przyjmą klientów po raz pierwszy po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Ma to nastąpić 18 maja. Jednak ma to być otwarcie jedynie częściowe. Wymagane będzie bowiem posiadanie ogródka. Pozostałe lokale niestety w dalszym ciągu będą zamknięte. 

Dlaczego posiadanie ogródka restauracyjnego będzie kluczowe, aby móc otworzyć restaurację? Według informacji uzyskanych przez RMF FM, od 18 maja klienci będą przyjmowani wyłącznie w ogródkach restauracyjnych.

To jednak nie koniec wymogów dla restauratorów. Aby móc ponownie otworzyć swój lokal już 18 maja, stoliki w ogródkach będą musiały być oddalone od siebie o dwa metry. Ponadto klienci nie będą mogli podejść do okienka czy baru, aby złożyć zamówienie. Kolejnym wymogiem jest więc obsługa kelnerska. Z tego też względu bary samoobsługowe mają nadal pozostać zamknięte. 

A co w takim razie z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej? Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, klienci podczas wizyty w restauracji nie będą musieli mieć maseczki, ani rękawiczek. Nie będzie też konieczności badania temperatury.

Według ustaleń RMF FM na kolejne, szersze otwarcie lokali gastronomicznych trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni. 

East News

Częściowe otwarcie restauracji i barów ma nastąpić 18 maja. Jednym z wymogów będzie posiadanie ogródka restauracyjnego. Tylko w tej części będą przyjmowani klienci. 

East News


 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego

zobacz 02:08