Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Magda Gessler w białym płaszczu
EXCLUSIVE

Jak Magda Gessler pomaga ratować restauracje w czasie pandemii koronawirusa? "Mają teraz kolejki"!

Magda Gessler radzi, jak ratować restauracje w trakcie koronawirusa i zdradza, jak wnuczka Nena zmieniła jej życie.

Niemal 300 odmienionych lokali, trwające przeszło dekadę „Kuchenne rewolucje”, a do tego jej własne, świetnie prosperujące restauracje. Magda Gessler od lat jest guru branży gastronomicznej. Nic więc dziwnego, że w trakcie pandemii to właśnie do niej z prośbą o pomoc zwracają się restauratorzy z całej Polski. Restauratorka zapewnia, że robi wszystko, by uratowane przez nią restauracje nie upadły. W wywiadzie z magazynem "Party" gwiazda TVN zdradziła, jak można ratować gastronomię w dobie koronawirusa. Opowiedziała też, jak czuje się w roli babci i czego pragnie dla małej Neny.

Jak uchronić restauratorów przed przed bankructwem? Posłuchajcie, co powiedziała nam Magda Gessler!

Jak Magda Gessler ratuje restauracje?

Nie da się ukryć, że pandemia rzeczywiście niemal uśmierciła branżę gastronomiczną. Niestety, nastał dla niej bardzo trudny czas. Wiele lokali, które dotąd świetnie prosperowały, zostało zamkniętych, choćby z powodu wysokich czynszów, których właściciele teraz nie byli w stanie zapłacić. Dlatego wielu restauratorów zgłasza się do Magdy Gessler z prośbą o pomoc.

Podpowiadam im, jak tę sytuację przetrwać. Ostatnio w Lubiążu zrobiłam „Kuchenne rewolucje” w restauracji, którą prowadzi para młodych ludzi. On robił najlepsze hamburgery i najlepszą pizzę, jakie w życiu jadłam, ale nie potrafił tego sprzedać. Restauracje są zamknięte dla gości, więc otworzyliśmy tam pięknie wyeksponowane i, co najważniejsze, bezpieczne okienko Drive, do którego ludzie podjeżdżają samochodami. I mają tam teraz kolejki! – mówi "Party" Magda Gessler.

Restauratorka ma nadzieję, że setki restauracji, które udało jej się uratować przetrwają ten trudny czas. W jaki sposób?

Oczywiście! Jestem w kontakcie z wieloma właścicielami. Poleciłam im otwarcie okienek na wynos i ograniczenie menu do trzech, czterech dań do wyboru dziennie oraz zrobienie menu lunchowego. Sprzedawanie jedzenia na wynos naprawdę się sprawdza, nawet w małych miasteczkach. Ludzie są zmęczeni szukaniem dobrego jedzenia, boją się chodzić do sklepów, a często z racji pracy zdalnej nie mają czasu gotować – zapewnia.

Gessler jest dumna, że udało się jej utrzymać wszystkie swoje restauracje, choć nadeszła już druga fala pandemii. Gdzie tkwi jej sekret?

Mój sekret to miłość do jedzenia i... bardzo ciężka praca. Nie zatrudniam też przypadkowych osób, a mój zespół tworzą ludzie, dla których, tak jak dla mnie, karmienie ludzi jest wielką pasją. Na przykład mój kucharz z Fukiera jeździ na Śląsk, żeby tam ze swoim ojcem wędzić kiełbasę - opowiada Magda.

Jaką babcią jest Magda Gessler?

Ale nie tylko pandemia zmieniła życie Magdy. Prawdziwą rewolucję w jej życiu wywołały narodziny wnuczki Neny - córeczki Lary Gessler i Piotra Szeląga. Dziewczynka skradła serce rodziców, babci i całej rodziny.
Co czuła Magda Gessler, kiedy urodziła się Nena?

To było jedno z najpiękniejszych przeżyć w moim życiu. Czuję, że mam prawdziwą, pełną rodzinę. Szczęśliwe dzieci, piękną i zdrową wnuczkę. W życiu nie widziałam pary, która byłaby tak zafascynowana filozofią istnienia i narodzinami nowego człowieka, jak Lara i Piotr. Sama urodziłam dwoje dzieci, ale nigdy nie byłam tak wzruszona, jak wtedy, kiedy zobaczyłam pierwszy raz Nenę.

Niestety, do tej pory Magda Gessler nie miała możliwości, by wziąć ukochaną wnuczkę na ręce i mocno ją przytulić. Jak sama tłumaczy - ze względów bezpieczeństwa.

Ten moment jeszcze przede mną i czekam na niego z niecierpliwością. Na razie, ze względów bezpieczeństwa, widziałam moją wnuczkę tylko z okna. Przyszliśmy całą rodziną pod dom Lary i Piotra, żeby im pogratulować. Rozmawialiśmy w maskach na odległość i to było tak przejmujące, tak wspaniałe, że wzruszenie odebrało mi mowę – opowiada w rozmowie z "Party".

Restauratorka nie ukrywa, że codziennie ogląda zdjęcia swojej wnuczki, Lary i Piotra. Podkreśla, że to cudowne uczucie móc patrzeć na ich miłość do siebie i do dziecka. Na atencję, którą obdarowują Nenę non stop. Magda Gessler zdradziła też, że nie prowadzi rozmów wideo z córką, częściej do siebie z Larą piszą.

Teraz, kiedy ich tryb życia jest tak nieregularny, to jest prostsze. Te rozmowy są wspaniałe i dają mi wiele radości. Po narodzinach Neny wszyscy zwariowaliśmy ze szczęścia – zapewnia szczęśliwa babcia.

Cały wywiad z Magdą Gessler przeczytasz w nowym "Party".

Magda Gessler na okładce Party

Magda Gessler zdradziła, jak czuje się w roli babci.

Lara Gessler i Magda Gessler
Instagram


 

Magda Gessler z koroną na głowie i na tronie
EastNews
Newsy
Nie uwierzycie, co Magda Gessler dostaje od fanów! Niektóre prezenty mogą zaskoczyć...
Nie uwierzycie, co Magda Gessler dostaje od fanów! Niektóre prezenty mogą zaskoczyć...

Magda Gessler jest jedną z największych gwiazd TVN i najpopularniejszą restauratorką w Polsce. " Kuchenne rewolucje " z jej udziałem są hitem już od wielu lat i do tej pory żaden inny program nie przebił oglądalnością kuchennych metamorfoz, które przeprowadza od prawie 10 lat. W rozmowie z Party.pl Magda Gessler zdradziła czy otrzymuje prezenty od fanów. Okazuje się, że tak i jest ich całkiem sporo. Fani gwiazdy doskonale wiedzą na jaki adres je wysyłać. Wśród najpopularniejszych podarunków dominują rysunki, produkty regionalne i... lalki. Restauratorka przyznała też, czy zdarzyło się, że otrzymała coś niebezpiecznego. Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, jaki był najdziwniejszy prezent!  

Lara Gessler w drugim trymestrze ciąży
Instagram/Lara Gessler
Newsy
Lara Gessler zostanie mamą: "To drugi trymestr ciąży" Zdradziła nam, dlaczego tak długo ukrywała ciążę
Lara Gessler zostanie mamą: "To drugi trymestr ciąży" Zdradziła nam, dlaczego tak długo ukrywała ciążę

Przez kilka miesięcy udało jej się zachować tę informację w tajemnicy. Tuż przed majówką Lara Gessler (31) opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, na którym charakterystycznym gestem podkreśliła zaokrąglony ciążowy brzuszek. „Wiosna”, podpisała krótko fotografię zrobioną przez jej partnera Piotra Szeląga. Pod postem w ciągu kilku minut pojawiła się lawina komentarzy. Ciąży przyszłym rodzicom pogratulowali m.in. Anna Lewandowska, Zofia Zborowska, siostry Bohosiewicz, Michał Piróg i Łukasz Jemioł. – Dziękujemy za wszystkie życzenia i gratulacje. To miłe i niezwykle budujące, że tyle osób trzyma za nas kciuki – mówi „Fleszowi” Lara Gessler. Dlaczego właśnie teraz zdecydowała się podzielić radosną nowiną z przyjaciółmi i swoimi fanami? – Wolałam nie zapeszać, bo różne rzeczy mogą się wydarzyć, dlatego o wszystkim wiedzieli tylko najbliżsi. Chciałam mieć pewność, że z dzieckiem wszystko jest OK. Zaczęłam drugi trymestr ciąży, a to bezpieczny czas. Mogę powiedzieć, że poza rosnącym brzuchem nie odczuwam absolutnie żadnych dolegliwości, więc jest to wymarzona ciąża – dodaje Lara. Na razie razem z Piotrem zaszyła się w domku na Mazurach, nieopodal Rucianego-Nidy. Jakie mają plany na najbliższe miesiące? Czy po porodzie Lara będzie mogła liczyć na pomoc mamy, Magdy Gessler? Z DALA OD MEDIÓW Decyzję o wyjeździe z Warszawy Lara Gessler i jej partner Piotr Szeląg pod- jęli na początku marca, zanim jeszcze rząd ogłosił wprowadzenie obostrzeń związanych z koronawirusem. – Spakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyliśmy na Mazury. Bez planu, jak długo tam zostaniemy. Dzień po naszym przyjeździe okazało się, że ze względu na epidemię spędzimy tu dłuższy czas, co, nie ukrywam,...

Moda na jesień 2020: Blanka Lipińska w biker boots
Instagram
Newsy
Blanka Lipińska zdradza, czy jej związek Baronem rozpadł się przez... jej międzynarodowy sukces? To wyznanie was zaskoczy!
Blanka Lipińska szczerze o rozstaniu z Aleksandrem Baronem. Dlaczego tak nagle zakończyli swój związek?

Ten rok zdecydowanie należało do niej! Najpierw nakręcony na podstawie jej bestsellera film "365 dni" odniósł polski, a potem światowy sukces. Później Blanka Lipińska podpisała międzynarodowy kontrakt – jej książki zostaną przetłumaczone na język angielski az w 25 krajach! Ostatnio pisarka przeprowadziła się też do nowego mieszkania. Poza tym w naszym plebiscycie wygrała w kategorii Gwiazda Party.pl , zdobywając 111 754 głosy! I wydawało się, że jej codzienność to pasmo sukcesów, ale niestety, dobra passa w życiu zawodowym nie przełożyła się na jej życie prywatne. Po ośmiu miesiącach związku Lipińska rozstała się z muzykiem Aleksandrem Baronem . Oboje bardzo to zerwanie przeżyli . Co się stało? Czy teraz Blanka zdecyduje się wyjechać z Polski, by leczyć złamane serce? Kto wspierał Blankę Lipińską po rozstaniu? Po rozstaniu z Aleksandrem Baronem Blanka Lipińska wyjechała na samotne wakacje na kite’a. Gwiazda pojechała do Al-Dżuny, miasta w Egipcie, które nazywa swoim kolejnym domem, bo mieszka tam bardzo dużo Polaków, z którymi się przyjaźni. Na kogo mogła liczyć w trudnych chwilach? Miałam znajomych z Al-Dżuny, doleciała do mnie moja stylistka fryzur Agnieszka, więc na brak towarzystwa nie mogłam narzekać. Byłam też w kontakcie z menedżerką, terapeutką i rodziną. Z taką ekipą, realną i wirtualną, nie było mowy o samotności – przyznała w wywiadzie z "Party". Nie da sie ukryć, że Lipińska odniosła spektakularny sukces, jakiego mogą jej pozazdrościć inni pisarze. Co dziś jest dla niej symbolem luksusu? Gwiazda przyznaje, że nie jest to ilośc zer na koncie, ani drogie rzeczy, na które spokojnie może sobie pozwolić. To coś znacznie ważniejszego! Stuprocentowa niezależność. Pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że jestem samowystarczalna, i...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner