Kora Kora Kora Kora nie żyje
Kora
East News
Wzruszająca rozmowa z artystką!
1/4
Kora
East News

W mediach pojawiły się niepublikowane fragmenty rozmowy z Korą! Wczoraj, w dniu śmierci artystki wszystkie media przypominamy jej ostatni oficjalny wywiad dla programu "Uwaga TVN". Teraz okazuje się,  że kilka tygodni później Kora udzieliła kolejnego wywiadu, którego wiele fragmentów nie zostało wykorzystanych przy tworzeniu tekstu o Marku Jackowskim. Kora opowiedziała m.in. o tym, jak się czuje i jakie ma plany...

Zobaczcie fragmenty poruszającej rozmowy z Korą!

Zobacz także: Kora w czerwcu pokazała swoje zdjęcie z okazji urodzin. Tak ją zapamiętamy!

2/4
Kora
East News

Portal onet.pl opublikował fragmenty wywiadu z Korą, która zgodziła się na rozmowę telefoniczną w połowie maja tego roku, czyli kilka tygodni po wywiadzie dla "Uwagi TVN". Dziennikarze, którzy przygotowywali materiał na rocznicę śmierci Marka Jackowskiego nie publikowali wcześniej tego, co artystka mówiła o swoim zdrowiu. Dziś jej słowa poruszają do łez...

Jak się czuła? 

Ostatnio różnie, chociaż mam od jakiegoś czasu przypływ energii i chciałabym coś zrobić lub ruszyć. Przynajmniej na tyle, na ile mogę. Ale w moim przypadku jest to walka o każdy dzień- portal onet.pl cytuje Korę. 

Jakie plany miała Kora?

(...) oczywiście coś bym chciała zrobić, ale to musi być luksusowo rozciągnięte w czasie, czego w komercyjnym wydaniu zrobić nie można- mówiła w rozmowie z dziennikarzem portalu. David Bowie wydał swoją ostatnią płytę ["Blackstar" – aut.] i ja też wydam taką, którą chcę. Ta ostatnia jego płyta to jest arcydzieło.

Co jeszcze powiedziała artystka? 

 

3/4
Kora
East News

Mówiąc o swoich planach Kora zauważyła, że wkrótce (wywiad został przeprowadzony przed urodzinami artystki) będzie mieć tyle lat, ile Marek Jackowski w chwili śmierci. 

Wiem, że ludzie, którzy jeżdżą na koncerty i identyfikują się z moją muzyką, czekają, aż wyjdę i coś zrobię. Mam wielką chęć, ale jestem w takiej sytuacji, że będę miała niedługo [8 czerwca – aut.] urodziny i będę w wieku Marka, który umarł, mając 67 lat- mówiła dla portalu onet.pl.

Zobaczcie, jak Kora odpowiedziała na pytanie, co jest dla niej w życiu najważniejsze. Dziś, po jej  śmierci, te słowa poruszają do łez. 

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda żegna Korę! "Szanowna Pani Olgo, dziękujemy"

4/4
Kora nie żyje
East News

Powiem krótko: w życiu najważniejsze jest życie. Jak się je kocha, zaczyna się je doceniać. Dziś jest to łatwiejsze niż kiedyś- Kora przyznała w rozmowie z portalem onet.pl. Ja należę do pokolenia, które, powiedzmy sobie szczerze, już z półki biorą, jak to mówił mój były basista.  I dlatego żyjemy już nie tak intensywnie jak kiedyś, bo się nie da. Borykamy się z różnymi dolegliwościami, ale wierzę, że życie dalej ma sens.

Kora zmarła 28 lipca, miała 67 lat.  

Więcej na temat Kora