Opole 2020 właśnie wystartowało. Pandemia koronawirusa spowodowała, że 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki został przeniesiony na wrzesień. Na scenie opolskiego amfiteatru gwiazdy zaśpiewały swoje wielkie hity. Pierwszego dnia niewątpliwie królowały dwie młode artystki: Sanah i Viki Gabor. W piątek 4 września miał również miejsce mecz polskiej reprezentacji w piłce nożnej w godzinach, które pokryły się z festiwalem, a transmisję mogliśmy oglądać właśnie w TVP. Czy w takim razie festiwal był nadawany na żywo? Zobaczcie szczegóły!

Reklama

Zobacz także: Jej hity "Szampan" i "Melodia" śpiewa cała Polska! Kim jest 23-letnia Sanah? Poznajcie ją bliżej!

Opole 2020: Gwiazdy podczas pierwszego dnia! Królują Sanah i Gabor! Czy festiwal był rzeczywiście pokazany na żywo?

Pierwszy dzień festiwalu w Opolu za nami. W piątek, 4 września mogliśmy usłyszeć całą plejadę wspaniałych wokalistów, między innymi Cleo, Viki Gabor, Marcina Sójkę, Alicję Szemplińską, Kamila Bednarka, czy Sanah. I właśnie ta ostatnia wokalistka zwyciężyła w plebiscycie "Od Opola do Opola", organizowanym przy okazji koncertu rozpoczynającego święto polskiej piosenki w Opolu. Sanah na opolskiej scenie wykonała utwór "Melodia".

East News

Tego dnia królowała również najmłodsza z wokalistów, Viki Gabor! Piosenkarka otrzymała podwójną platynową płytę za singiel "Superhero".

East News

W piątkowy wieczór mogliśmy również oglądać mecz polskiej reprezentacji w piłce nożnej, właśnie na antenie TVP, gdzie zawsze jest transmitowany festiwal w Opolu. Czy w takim razie koncert był nadawany na żywo? Wygląda na to, że artyści nie robili przerwy, a widzowie zasiadający przed telewizorami zobaczyli materiał puszczony z taśmy. O tym, że festiwal odbył się na żywo, świadczą między innymi relacje artystów w mediach społecznościowych.

Kogo jeszcze mogliśmy zobaczyć w opolskim amfiteatrze? Spójrzcie na naszą galerię zdjęć!

Natalia Zastępa

East News

Cleo

East News

Alicja Szemplińska

East News

Kamil Bednarek

East News

Zespół Enej

East News

Marcin Sójka

East News

Weronika Juszczak

East News

Wczorajszego dnia mogliśmy również oglądać 10. wokalistów, którzy zaśpiewali w koncercie "Debiuty". Tegoroczny koncert jest podwójnie wyjątkowy z uwagi na dwie ważne rocznice związane z Anną Jantar, której imieniem została nazwana nagroda główna w koncercie "Debiuty" (opolska „Karolinka”) – 70. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci. Z tego też względu przewodniczącą jury została córka artystki – Natalia Kukulska. Kto otrzyma główną nagrodę? Tego dowiemy się w sobotę, 5. września.

East News

Ida Nowakowska zaś zaskoczyła swoją bardzo oryginalną stylizacją! Gwiazda założyła kreację z oryginalnym gorsetem i srebrzystym dołem.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama