Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Olga Tokarczuk przekazała medal na WOŚP
Newsy

Olga Tokarczuk przekazała replikę medalu noblowskiego na WOŚP!

Olga Tokarczuk przekazała replikę medalu noblowskiego na WOŚP!

Olga Tokarczuk przed kilkoma dniami odebrała Nagrodę Nobla, a wczoraj media obiegła informacja o niezwykłym geście noblistki. Pisarka zdecydowała się na oddanie pierwszej repliki medalu noblowskiego! Olga Tokarczuk spotkała się osobiści z Jurkiem Owsiakiem i przekazała jedną z najcenniejszych rzeczy, jaka kiedykolwiek trafiła na charytatywną aukcję! 

Lexy Chaplin o Nikoli Stajszczak. Byłe dziewczyny Marcina Dubiela pogodzą się?

Olga Tokarczuk przekazała medal na WOŚP!

Już 12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele znanych osób często decyduje się oddać cenne rzeczy na tę akcję charytatywną, aby w ten sposób wesprzeć potrzebujących. W tym roku będzie można wylicytować naprawdę cenny eksponat, a mianowicie medal noblowski Olgi Tokarczuk! Ten wyjątkowy gest zaskoczył nawet samego Jurka Owsiaka! 

Aukcje już ruszyły, zapełniają się niesamowitymi historiami, przekazywanymi rzeczami takimi od serca, a obok jest ze mną Olga Tokarczuk, która także ma do przekazania rzecz od serca, przepiękną, fantastyczną. Usłyszałem, nie wierzyłem - powiedział Jerzy Owsiak na nagraniu, które można obejrzeć na Facebookowym profilu WOŚP

Olga Tokarczuk podczas przekazania swojej cennej nagrody nie kryła radości, że może właśnie w ten sposób pomóc potrzebującym. 

Jurku, chciałabym na twoje ręce przekazać na 28. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pierwszą replikę medalu noblowskiego, który przywiozłam ze Sztokholmu. Chciałabym, żeby przyczynił się do tego wszystkiego, co wy robicie i jestem szczęśliwa, że mogę to zrobić - powiedziała do Jurka Owsiaka pisarka. 

Jerzy Owsiak był niezwykle wzruszony gestem noblistki i przyznał, że aż zaniemówił z wrażenia! 

Z pewnością w tym roku padnie kolejny rekord na zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a licytacja o medal noblowski Olgi Tokarczuk będzie zacięta do samego końca! 

A Wam, jak się podoba gest artystki? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Olgę przywitaliśmy w drzwiach Fundacji w niedzielę, o godzinie 22:00, tak jak się umawialiśmy. Chociaż gdyby nie dojechała, to też byśmy zrozumieli, bo teraz w jej kalendarzu tornado za tornadem. Ale dojechała, więc ściskamy i dziękujemy Oldze serdecznie! Bez trudu rozpoznałbym ją, gdyby szła zatłoczonym Times Square, po prostu charakterystyczna postać, fryzura, którą zobaczył i poznał cały świat. A teraz wkracza do naszej Fundacji. Od razu zauważyłem, że jeden but z luźnym sznurowadłem. Powolutku wdrapała się na nasze drugie piętro, a ja cały czas patrzę na to sznurowadło - żeby nie doszło do jakiegoś zawirowania! Już między piętrami ustalamy, że zaraz zrobimy herbatę i postaramy się, aby ta wizyta była krótka, bo to jednak późny wieczór i teraz dopiero widać, jak bardzo Olga jest zmęczona. U nas zatrzymujemy się na drugim piętrze, czyli tam, gdzie ze wszystkimi rozmawiamy, filmujemy, fotografujemy. Olga chce nam coś przekazać na licytację 28. Finał WOŚP, więc jesteśmy przygotowani, światła zapalone, lekki rozgardiasz. Olga i ja szybkie "zadbanie" o wizerunek i już jesteśmy gotowi, aby nagrać krótki film. Ale zanim to zrobimy, delikatnie pokazuję jej sznurowadło i bez chwili namysłu klękam, wiążę jej czarny, bardzo zgrabny, taki za kostkę bucik, a nawet bym użył słowa - trzewik. I to już w pełni rozluźnia atmosferę, jest mega miło, a Olga dopiero w tym momencie spowodowała, że zaniemówiliśmy i wirowaliśmy we wszechświecie niesamowitych zdarzeń. Otóż Olga wyjęła oficjalną replikę Medalu Noblowskiego Nobel Prize. Pozłacany, pięknie wykonany medal z podobizną Alfreda Nobla. Na rewersie muza literatury, a pod spodem wyraźny, wygrawerowany napis – O. Tokarczuk. To stuprocentowy medal naszej Olgi! Okazuje się, że ma prawo do wykonania trzech replik, srebrnych, dodatkowo pozłacanych. I takie repliki zamówiła, a pierwszą z nich przekazała WOŚP na licytację. Z tego wszystkiego dopiero za trzecim razem nagraliśmy krótką zapowiedź na https://rzeczyodserca.pl/780. Wreszcie mogliśmy napić się gorącej herbaty, którą Dzidzia przygotowała dla Olgi i jej ekipy.” #olgatokarczuk #jurekowsiak

Post udostępniony przez Olga Tokarczuk (@olgatokarczuk_official)

Olga Tokarczuk z nagrodą Nobla

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Olga Tokarczuk z rodziną na bankiecie po otrzymaniu Nobla
Newsy
Olga Tokarczuk z mężem i synem na bankiecie po odebraniu Nagrody Nobla. Siedziała obok... króla!
Olga Tokarczuk razem z najbliższymi świętowała swój wielki sukces! Na rozdaniu nagród Nobla towarzyszyli jej mąż i syn z partnerką

Olga Tokarczuk razem z najbliższymi świętowała swój wielki sukces! Na rozdaniu nagród Nobla towarzyszyli jej mąż i syn z partnerką. W sieci pojawiły się ich piękne rodzinne zdjęcia! Bliskich Olgi Tokarczuk nie zabrakło również na bankiecie noblowskim, podczas którego Polka siedziała między królem a księciem Szwecji. Mąż Olgi Tokarczuk siedział po drugiej stronie, obok m.in. żony premiera Szewcji.  Zobaczcie zdjęcia Olgi Tokarczuk z uroczystego bankietu noblowskiego! Spójrzcie na zdjęcia męża i syna wybitnej pisarki! Zobacz także:   Nie uważa się za idealną żonę i matkę, wciąż szuka swojego miejsca na świecie! Jaka Olga Tokarczuk jest prywatnie?

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę NoblaOlga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla
EastNews
Newsy
Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji. Towarzyszyli jej mąż i syn!
Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji. Towarzyszyli jej mąż i syn!

Olga Tokarczuk odebrała dziś Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Uroczystość z udziałem wszystkich laureatów, ich rodzinami oraz członkami m.in. Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk, Zgromadzenia Noblowskiego Instytutu Karolinska, Akademii Szwedzkiej odbyła się w Sztokholmskiej Sali Koncertowej. Zobaczcie zdjęcia Olgi Tokarczuk - piątej polskiej laureatki nagrody Nobla w dziedzinie literatury!  Zobacz także:   Nie uważa się za idealną żonę i matkę, wciąż szuka swojego miejsca na świecie! Jaka Olga Tokarczuk jest prywatnie?

kolaż do 100
Mat. prasowe
Fleszstyle
Świąteczne prezenty za mniej niż 100 złotych! Spraw bliskim drobny upominek
Świąteczne prezenty za mniej niż 100 złotych! Spraw bliskim drobny upominek

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'za01je_AndiaT1GxyvML9ZYT3y5pZqO9GvSpCqfVHkb.g7', 'nlqmcqsknp', 'mrfbwbudlqoyhzhdjjwbgvtkkilr']); Masz ochotę podarować drobny upominek bliskiej osobie? W naszych propozycjach znajdziesz coś dla każdego! Możesz zaszaleć - każdy z prezentów kosztuje mniej niż 100 złotych! 

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner