Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla Olga Tokarczuk i król Szwecji Syn Olgi Tokarczuk z partnerką Olga Tokarczuk z rodziną na bankiecie po otrzymaniu Nobla Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla
Olga Tokarczuk z rodziną na bankiecie po otrzymaniu Nobla

Olga Tokarczuk razem z najbliższymi świętowała swój wielki sukces! Na rozdaniu nagród Nobla towarzyszyli jej mąż i syn z partnerką. W sieci pojawiły się ich piękne rodzinne zdjęcia! Bliskich Olgi Tokarczuk nie zabrakło również na bankiecie noblowskim, podczas którego Polka siedziała między królem a księciem Szwecji. Mąż Olgi Tokarczuk siedział po drugiej stronie, obok m.in. żony premiera Szewcji. 

Zobaczcie zdjęcia Olgi Tokarczuk z uroczystego bankietu noblowskiego! Spójrzcie na zdjęcia męża i syna wybitnej pisarki!

Zobacz także: Nie uważa się za idealną żonę i matkę, wciąż szuka swojego miejsca na świecie! Jaka Olga Tokarczuk jest prywatnie?

1/5
Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla
EastNews

Dokładnie 10 grudnia Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla. Nagrodę wręczył jej sam król Szwecji Karola XVI Gustaw. 

Polska to skrzyżowanie Europy, być może jej serca. Widzimy ją w prozie Olgi Tokarczuk [...] W prozie Tokarczuk można zauważyć bezgraniczną miłość do wiedzy [...] Głęboko sięga do bajek, opowieść, bogactwa polskiej kultury, do pokładów szaleństwa, które są w człowieku. Jej bohaterowie przekraczają granice fizyczne i metafizyczne, to swojego rodzaju nomadowie w świecie złożonym z wielu opowieści [...] Olga Tokarczuk pokazuje prawdę trudną do pokazania. Trudną prawdę o Polsce w ciągłym ruchu. Ma niesamowite obserwacje- mówił o pisarce członek Akademii Szwedzkiej Per Waesterberg. 

2/5
Olga Tokarczuk i król Szwecji
East News

Po rozdaniu nagród odbył się bankiet noblowski podczas którego Olga Tokarczuk została uhonorowana w wyjątkowy sposób. Okazało się, że organizatorzy posadzili polską noblistkę między królem a księciem Szwecji. Mąż Olgi Tokarczuk, Roman Fingas, siedział po przeciwnej stronie stołu honorowego.

3/5
Syn Olgi Tokarczuk z partnerką
Agnieszka Holland Facebook

Na bankiecie nie zabrakło również syna Olgi Tokarczuk, który razem z partnerką cieszył się z wielkiego sukcesu swojej matki. Syn Olgi Tokarczuk, Zbyszko, ma 33 lata i zajmuje się psychologią. 

Mój syn nie został ochrzczony w Kościele katolickim, nie poszedł więc do komunii. Kiedy inne dzieci miały religię, on siedział całą podstawówkę w szatni na ławeczce. Nie było etyki, żadnych zajęć dla tych dzieci. Zamiast komunii zrobiliśmy mu inicjację - wielkie ognisko, uroczyste obcięcie jego długich włosów, dostał prezenty - mówiła Olga Tokarczuk dla Wysokich Obcasów.

4/5
Olga Tokarczuk z rodziną na bankiecie po otrzymaniu Nobla

Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć! To był wielki dzień nie tylko dla samej Olgi, ale i dla nas, Polaków. Jeszcze raz gratulujemy!

 

5/5
Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla
East News

Zobaczcie moment, w którym Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla: 

 

Więcej na temat Olga Tokarczuk