Pusta galeria handlowa
East News

Ogromne zmiany w sklepach po otwarciu galerii handlowych!

Pusta galeria handlowa
East News

Już 4 maja w Polsce zostaną otwarte galerie handlowe. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa zakupy nie będą wyglądały tak, jak do tej pory. Zarządcy galerii będą musieli przestrzegać m.in. zasad dotyczących liczby klientów na terenie sklepów. Jak już wiemy, w galeriach będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek, a właściciele sklepów mają zapewnić klientom jednorazowe rękawiczki. To jednak nie koniec! Okazuje się, że spore zmiany dotyczą również zasad funkcjonowania przymierzalni! 

Klienci będą mogli korzystać z przymierzalni?

Na terenie galerii handlowych oraz w sklepach będzie obowiązywać zasada, że na 1 osobę musi przypadać 15 metrów kw. powierzchni handlowej (nie wliczając powierzchni korytarzy). Klienci będą zobowiązani do zachowania odległości 2 metrów pomiędzy sobą. To jednak nie koniec zmian dla osób, które będą chciały zrobić zakupy w galeriach po majówce. Okazuje się, że nie wiadomo, czy w ogóle będzie można przymierzać ubrania w sklepach z odzieżą. Według rozporządzeń, które mają zapewnić klientom bezpieczeństwo  przymierzalnie mają być wyłączone z użytku- jeżeli jednak zostaną otwarte będą musiały być dokładnie dezynfekowane po każdym kliencie. 

Przypominamy również, że w centrach handlowych wciąż nie będą mogły działać kluby fitness, place zabaw oraz miejsca w których można spożywać posiłki na miejscu. Klienci nie będą mogli również skorzystać z szatni oraz przechowalni ubrań czy przedmiotów. 

Wybierzecie się na zakupy do galerii handlowych po majówce?

Zobacz także: Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data!

Sklepy w galeriach handlowych zostaną otwarte już 4 maja.

East News

Według nowych zasad w sklepach będą musiały być wyłączone przymierzalnie- jeżeli nie, będą musiały być dezynfekowane po każdym kliencie. 

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58