Reprezentanci Irlandii, Grecji i Szwajcarii nie pojawią się w finale Eurowizji 2024? Takiej afery na kilka godzin przed imprezą jeszcze nie było. W mediach aż huczy od doniesień na temat tego, co dzieje się za kulisami 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. W dniu finału okazało się, że reprezentant Holandii Joost Klein decyzją EBU został zdyskwalifikowany i nie wystąpi w finale. Czy w ramach solidarności również reprezentanci innych krajów nie zaprezentują się na scenie w Malmo?

Reklama

Afera tuż przed finałem Eurowizji 2024

Takiej afery tuż przed finałem Eurowizji 2024 nie spodziewał się nikt. Tuż przed imprezą okazało się, że Holandia została zdyskwalifikowana tuż przed finałem Eurowizji. Najpierw Joost Klein nie został dopuszczony do prób, a później ogłoszono, że ma zakaz występu w finale, który rozpocznie się już dziś wieczorem w Malmo.

Holenderski artysta Joost Klein nie weźmie udziału w wielkim finale tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Szwedzka policja zbadała skargę złożoną przez kobietę z ekipy produkcyjnej po incydencie, do którego doszło po jego występie w czwartkowym półfinale. Podczas gdy trwa dochodzenie, nie byłoby właściwe, aby kontynuował udział w konkursie
czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Na decyzję organizatorów od razu zareagowali reprezentanci innych krajów. Okazuje się, że na dziś została zaplanowana Parada Flag i jak informuje serwis Świat Gwiazd na wydarzeniu nie pojawili się reprezentanci Irlandii, Grecji i Szwajcarii. Kontrowersyjna wokalistka z Irlandii wydała już niepokojące oświadczenie, w którym sugeruje, że może zabraknąć jej w wielkim finale!

Podczas oczekiwania na wyjście na scenę podczas próby parady flag miała miejsce sytuacja, która moim zdaniem wymagała natychmiastowej interwencji ze strony EBU. Sprawa została potraktowana poważnie. Prowadziliśmy intensywną dyskusję na temat działań, które należy podjąć. Oznacza to, że opuściłam próbę generalną. Naprawdę przepraszam fanów, którzy przyszli mnie zobaczyć. Mam nadzieję, że spotkamy się dziś wieczorem na scenie
takie oświadczenie pojawiło się w relacji reprezentacji Irlandii na Instagramie.
Bambie Thug na Eurowizji 2024
Martin Meissner/Associated Press/East News

Jak informują media za kulisami Eurowizji panuje naprawdę nerwowa atmosfera i zostało nawet zorganizowane zebranie kryzysowe. Co tam się dzieje?

Szwajcaria, Grecja i Irlandia nie stawiły się na paradzie flag. Europejska Unia Nadawców ma właśnie zebranie kryzysowe, nie wiadomo, co wydarzy się dalej. Paradoksem jest to, że największe problemy mają osoby niebinarne, ze względu na to, że podejrzana kobieta nagrywa i robi im zdjęcia bez żadnej zgody. Te trzy kraje złożyły oficjalna skargę do EBU
komentuje obecny w Malmo dziennikarz Świata Gwiazd.
Występ Szwajcarii w półfinale Eurowizji 2024
mat. prasowe Eurovision.tv
Reklama

Myślicie, że organizatorzy Eurowizji zapanują nad chaosem wokół finału i wszyscy reprezentanci z 25 krajów pojawią się na scenie w wielkim finale muzycznego konkursu? Jedno jest pewne, takich kontrowersji na Eurowizji nie było już dawno!

Zobacz także
Joost Klein Eurowizja 2024
eurovision.tv
Reklama
Reklama
Reklama