Impreza Sylwester
East News

Obostrzenia w Sylwestra zostaną zniesione? Minister zdrowia o imprezach sylwestrowych. Kiedy będą wytyczne?

Impreza Sylwester
East News

W sobotę, 21 października, premier Mateusz Morawiecki poinformował, jakie zasady będą obowiązywały w święta Bożego Narodzenia. Zdaniem szefa rządu w obecnej chwili ważne jest ograniczenie kontaktów i niespotykanie się w dużym gronie, dotyczy to również Wigilii. Według nowych wytycznych święta powinniśmy spędzić w gronie osób, z którymi mieszkamy. A jak będą wyglądały obostrzenia w Sylwestra? Kiedy poznamy ostateczne wytyczne?

Minister zdrowia o  decyzjach w sprawie imprez sylwestrowych

Minister zdrowia  Adam Niedzielski został zapytany o obostrzenia, jakie będą obowiązywały w Sylwestra. Czy organizowanie imprez będzie możliwe? Okazuje się, że wprowadzone zasady obowiązują do 27 grudnia, a możliwe obostrzenia dotyczące Sylwestra poznamy prawdopodobnie tydzień wcześniej:

Według mnie nie ma na to przestrzeni, ale też nie chcę się zarzekać, że w tej chwili już jesteśmy tak konserwatywnie nastawieni, że jakkolwiek przyszłość będzie się zmieniała, to my nie będziemy reagowali - uznał Niedzielski.

Zaznaczył, że rząd jest "nieelastyczny" do 27 grudnia.

- A potem zobaczymy (...). Chcemy teraz działać z co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do wprowadzanych obostrzeń - podkreślił szef resortu zdrowia. 

Minister zdrowia zapytany w programie "Newsroom" czy obowiązujący obecnie limit pięciu osób dotyczący spotkań będzie obowiązywał również na imprezach sylwestrowych  dodał:

Nie mogę być taki nieludzki.

Z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z TVP Info mówi wprost, że w tym roku powinniśmy zrezygnować z hucznej imprezy sylwestrowej:

Nie planujmy sylwestra hucznego, ale raczej spokojnego, także bez fajerwerków - powiedział wiceminister zdrowia. 

Waldemar Kraska odniósł się do kontrowersyjnego limitu 5 osób podczas Wigilii. Dodał też, że limit osób podczas kolacji wigilijnej dotyczy osób z zewnątrz, które dana rodzina może zaprosić. 

Zobacz takżeMożemy zapomnieć o wyjazdach na ferie zimowe? Jest komentarz ministra zdrowia! Tego chyba nie spodziewał się nikt! 

W tym roku nie odbędą się koncerty Sylwestrowe na świeżym powietrzu z powodu epidemii koronawirusa.

Impreza Sylwester
East News

 

Michał Szpak Sylwester 2019
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37