Sarsa na scenie
EastNews

Nowe obostrzenia na Sylwestra 2020/2021! Jakie zakazy i ograniczenia po świętach? Znamy plany rządu

Sarsa na scenie
EastNews

Premier Mateusz Morawiecki już dziś ma poinformować o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywały po świętach Bożego Narodzenia. Obecne obowiązują do 27 grudnia, a minister zdrowia Adam Niedzielski już kilka dni temu zapowiadał, że będzie rekomendował zachowanie obostrzeń do 18 stycznia.

W wielu krajach został wprowadzony całkowity lockdown, chodzi m.in. o Niemcy czy Litwę, dlatego mało prawdopodobne, że w Polsce obostrzenia zostaną zniesione, a wręcz przeciwnie - możemy spodziewać się kolejnych zakazów. Czy zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się na Sylwestra?

Nowe obostrzenia po świętach Bożego Narodzenia!

Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin poinformował, że rząd rozważa zakaz podróży służbowych. Co prawda hotele są zamknięte, ale możliwość odbywania podróży służbowych sprawiła, że Polacy nadal wyjeżdżają, próbując obchodzić obowiązujące przepisy:

Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu podróży służbowych, ale ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona jutro - powiedział w środę Jarosław Gowin

Zakaz podróży służbowych miałby sprawić, że Polacy faktycznie zostaną w domach, a to pozwoli zmniejszyć ilość zakażeń koronawirusem podczas spodziewanej się trzeciej fali. 

Jakich obostrzeń można spodziewać na Sylwestra 2020?

Jak nieoficjalnie informuje serwis wp.pl na Sylwestra prawdopodobnie będzie wprowadzony zakaz przemieszczania się. To jednak nie wszystko! Możliwe jest całkowite zamknięcie hoteli i stoków narciarskich.

Zakaz przemieszczania się w sylwestra ma dotyczyć podróży między miastami. Imprezę będzie można zorganizować w kameralnym gronie do 5 osób, najlepiej w gronie rodzinnym - mówi informator wp.pl z otoczenia Kancelarii Premiera.

Według doniesień serwisu hotele będą otwarte jedynie dla pracowników służby zdrowia:

Z hoteli będą mogli jedynie korzystać medycy, którzy np. zostali oddelegowani do pracy w szpitalach tymczasowych, także przedstawiciele służb, którzy są oddelegowani do wykonywania zadań w innych miejscowościach - dodaje informator "Wirtualnej Polski". 

Wygląda na to, że rząd robi wszystko, aby uniknąć załamania służby zdrowia podczas trzeciej fali koronawirusa. 

Zobacz także: Co z Sylwestrem? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia, spędzimy go tak, jak co roku?

Instagram

 

 

Więcej na temat Sylwester koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48