Waldemar Kraśka w maseczce
Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Co z Sylwestrem? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia, spędzimy go tak, jak co roku?

Waldemar Kraśka w maseczce
Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Choć wiadomo już, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzimy w o wiele mniejszym gronie, Polacy wciąż zastanawiają się, jak w obliczu epidemii koronawirusa będzie wyglądało wejście w nowy rok. Czy mniejszy, dobowy przyrost liczby zakażonych sprawi, że ten Sylwester nie będzie się wiele różnił od ubiegłorocznych? Jest najnowsza odpowiedź wiceministra zdrowia.

Zobacz także: Uwaga! Zmiana w godzinach dla seniorów. Ważna informacja dla wszystkich 

Koronawirus w Polsce. Co z Sylwestrem? Jest komentarz wiceministra zdrowia 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraśka w rozmowie z Polsat News skomentował bieżącą sytuację w Polsce oraz wypowiedział się na temat Sylwestra. Jak potwierdził, resort zdrowia przygotowuje się na trzecią falę koronawirusa, która w ocenie specjalistów ma nadejść w styczniu i lutym. Czy w obliczu nowych scenariuszy w nowy rok wejdziemy z jeszcze większymy, lub też mniejszymi obostrzeniami?

Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili - skomentował Waldemar Kraśka.

Jak przyznał wiceminister zdrowia, to, jak Polacy spędzą Sylwestra będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej, która wciąż jest bardzo dynamiczna. Niewykluczone jednak, że wraz z nadejściem 2021 roku, będziemy mieli większe powody do radości, niż teraz. Waldemar Kraśka podkreślił również, że tegoroczne ferie musimy spędzić w domach. 

W sobotę 29 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 178 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem, 7959 ozdrowieńcach oraz 599 osobach zmarłych.

 

Jak spędzimy tegorocznego Sylwestra? Jak przekazał wiceminister zdrowia, przez najbliższy miesiąc wiele rzeczy może ulec zmianie. Niestety, nie powinniśmy nastawiać się, że będzie on wyglądał tak jak w poprzednich latach.

Impreza Sylwester
East News

 

Więcej na temat Sylwester koronawirus
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37