Waldemar Kraśka w maseczce
Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
Newsy

Co z Sylwestrem? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia, spędzimy go tak, jak co roku?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraśka przekazał najnowsze wiadomości dotyczące sytuacji w Polsce. Wypowiedział się na temat Sylwestra.

Choć wiadomo już, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzimy w o wiele mniejszym gronie, Polacy wciąż zastanawiają się, jak w obliczu epidemii koronawirusa będzie wyglądało wejście w nowy rok. Czy mniejszy, dobowy przyrost liczby zakażonych sprawi, że ten Sylwester nie będzie się wiele różnił od ubiegłorocznych? Jest najnowsza odpowiedź wiceministra zdrowia.

Zobacz także: Uwaga! Zmiana w godzinach dla seniorów. Ważna informacja dla wszystkich 

Gwiazda "Rancza" przez koronawirusa nie może pracować, ale ma plan "B"! Nie uwierzycie, co robiła w przeszłości!

Koronawirus w Polsce. Co z Sylwestrem? Jest komentarz wiceministra zdrowia 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraśka w rozmowie z Polsat News skomentował bieżącą sytuację w Polsce oraz wypowiedział się na temat Sylwestra. Jak potwierdził, resort zdrowia przygotowuje się na trzecią falę koronawirusa, która w ocenie specjalistów ma nadejść w styczniu i lutym. Czy w obliczu nowych scenariuszy w nowy rok wejdziemy z jeszcze większymy, lub też mniejszymi obostrzeniami?

Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili - skomentował Waldemar Kraśka.

Jak przyznał wiceminister zdrowia, to, jak Polacy spędzą Sylwestra będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej, która wciąż jest bardzo dynamiczna. Niewykluczone jednak, że wraz z nadejściem 2021 roku, będziemy mieli większe powody do radości, niż teraz. Waldemar Kraśka podkreślił również, że tegoroczne ferie musimy spędzić w domach. 

W sobotę 29 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 178 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem, 7959 ozdrowieńcach oraz 599 osobach zmarłych.

 

Jak spędzimy tegorocznego Sylwestra? Jak przekazał wiceminister zdrowia, przez najbliższy miesiąc wiele rzeczy może ulec zmianie. Niestety, nie powinniśmy nastawiać się, że będzie on wyglądał tak jak w poprzednich latach.

Impreza Sylwester
East News

Zobacz także
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Kiedy pandemia może ustąpić? Pojawia się jeden, bliski termin! 

Wigilia limity osób w związku z koronawirusem

Koronawirus w Polsce: Ile osób może uczestniczyć w Wigilii? Minister zdrowia rozwiewa wątpliwości!

 

Czy pojedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos w sprawie otwarcia granic
East News
Newsy
Czy w tym roku wyjedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos 
Czy w tym roku wyjedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos 

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszelkie plany, również wakacyjne. Rząd powoli stara się odmrażać gospodarkę. Jednak co z nadchodzącymi wakacjami? Czy są jakiekolwiek szanse na to, aby spędzić je za granicą? Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zabrał głos w sprawie otwarcia granic i wypowiedział się na temat wakacji. Co i kiedy się zmieni?  Zobacz także:  Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki ochronne? Wiemy, jaka jest oficjalna wersja! Wakacje 2020: Czy pojedziemy za granicę? Wiceminister zabrał głos  Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na otwarcie granic? Czy podróżowanie za granicę w trakcie wakacji będzie możliwe? Na temat otwarcia granic wypowiedział się dziś podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska:  To wszystko jest na sztabach kryzysowych z panem premierem analizowane i jeżeli taka rekomendacja się pojawi, to oczywiście państwa poinformujemy - cytuje TVN24 Wiceminister zdrowia dodał również, że według niego najbliższe wakacje Polacy jednak będą musieli spędzić w kraju:  Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku wakacje spędzimy jednak w kraju (...) Musimy się nauczyć żyć z koronawirusem, obok niego, więc myślę, że ruch między poszczególnymi państwami na pewno wróci. Na jakich zasadach, w jakim natężeniu, to się na pewno okaże w najbliższych tygodniach - cytuje TVN24 Wytyczne w sprawie znoszenia kontroli na granicach wewnętrznych mają zostać przedstawione nadchodzących tygodniach.  Zobacz także:  Restauracje będą otwarte od 18 maja? Minister zdrowia studzi zapał! Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska twierdzi, że w tym roku Polacy spędzą wakacje w kraju.  Wytyczne na temat otwarcia granic mają pojawić się w nadchodzących...

Zamknięta plaża- tablica informacyjna
East News
Newsy
W tym roku nie pojedziemy na wakacje? Ministerstwo zdrowia rozwiewa wątpliwości
W tym roku nie pojedziemy na wakacje? Ministerstwo zdrowia rozwiewa wątpliwości

Wiceminister zdrowia odpowiedział na pytanie, czy w tym roku będziemy mogli wybrać się na wakacje! Czy Polacy mogą planować letnie wyjazdy? Czy władze zlecają ograniczać podróżowanie latem? Zaledwie kilka dni temu Łukasz Szumowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM zapowiedział, że możemy zapomnieć o takich wakacjach, jak do tej pory. Minister zdrowia mówił wówczas, że w jego ocenie w tym roku  nie odbędą się kolonie letnie i obozy.  Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - mówił Łukasz Szumowski.  A co z rodzinnymi wakacjami? Czy będziemy mogli wybrać się na urlop? Jest bardzo dobra wiadomość od wiceministra zdrowia! Sprawdźcie, co powiedział Janusz Cieszyński! Polacy mogą planować rodzinne wakacje  Od dziś, poniedziałek 20 kwietnia, władze w Polsce złagodziły część obostrzeń wprowadzonych kilka tygodni temu w związku z pandemią koronawirusa. Od dziś Polacy mogą m.in. wchodzić do lasów czy do parków. Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy nastąpią kolejne etapy odmrażania gospodarki i kiedy dzieci wrócą do szkoły. Wiele osób z pewnością wciąż zadaje sobie pytanie, czy w tym roku będzie można zorganizować wakacje. Obozy i kolonie najprawdopodobniej nie odbędą się, ale co z rodzinnymi wyjazdami?  Jak najbardziej będzie możliwość wybrać się na rodzinne wakacje, ale kolonie to jest zupełnie co innego - Janusz Cieszyński przyznała w TVN24. - Będziemy mogli wychodzić z domu, będziemy mogli się przemieszczać, ale powinniśmy ograniczać swoje kontakty z innymi osobami - dodał wiceminister zdrowia.  Planujecie już wakacyjny wyjazd? A może w tym roku zrezygnujecie z podróży? Zobacz także:   Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce z powodu pandemii koronawirusa? Ważny komunikat WHO Wiceminister...

Kościoły zostaną zamknięte?
EastNews
Newsy
Kościoły zostaną zamknięte na Wielkanoc? Jest jasne stanowisko ministerstwa! 
Wielkanoc 2021: Czy kościoły są otwarte? Minister o zamknięciu kościołów?

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Już wiadomo, że od 20 marca do 9 kwietnia obowiązują nowe zasady reżimu sanitarnego w związku z pandemią koronawirusa. W całej Polsce zawieszono działanie szkół, hoteli, galerii handlowych, kin czy basenów, wciąż zamknięte są siłowni e, kluby fitness oraz restauracje. Z kolei otwarte są kościoły, a według rozporządzenia w świątyniach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń kościoły też zostaną zamknięte? Jest wypowiedź wiceministra zdrowia! Wielkanoc 2021: Czy kościoły zostaną zamknięte? Głos w sprawie zabrał Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. W rozmowie z Polsat News stwierdził, że rząd nie planuje zamykania kościołów: Restrykcje, które są przewidziane, także dla wiernych, którzy chodzą do kościoła, myślę, że są wystarczające  Są jednak pewne zalecenia - dotyczące m.in . święcenia pokarmów. Powinny one odbywać się na świeżym powietrzu: Ubiegły rok pokazał, że w wielu kościołach tak to się odbywało, to techniczna kwestia do ustalenia - powiedział Kraska.  Polityk zalecił również, żeby święta spędzać w miarę wąskim rodzinnym gronie, ograniczając wszelkie kontakty:  Początek kwietnia także powinniśmy spędzić w reżimie sanitarnym - mówi.  A Wy co sądzicie? Czy kościoły powinny zostać zamknięte?  

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner