Joe Biden, prezydent elekt USA
East News
Newsy

Po śmierci żony i córeczki Joe Biden chciał się rzucić z mostu! Potem choroba zabrała mu syna... Niezwykła historia nowego prezydenta USA 

Po śmierci żony i córeczki Joe Biden chciał się rzucić z mostu! Potem choroba zabrała mu syna... Niezwykła historia nowego prezydenta USA 

Podobieństwo do biblijnego Hioba nasuwa się samo – Joe Biden, okrutnie doświadczony przez los, nigdy nie stracił wiary w Boga, rodzinę i w siebie samego. A historia jego drogi Joego Bidena do Białego Domu brzmi jak biblijna przypowieść, choć z amerykańskim happy endem. Już 20 stycznia Biden zostanie zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Jego świat runął wiele razy, ale dziś Joe Biden (77 l.) jest na szczycie. Mimo piekielnie trudnej kampanii i tego, co nastąpiło po niej, pokonał w wyborach na prezydenta USA Donalda Trumpa. To, czego dokonał, wielu wydawało się niemożliwe. Nie tylko z uwagi na Trumpa, po którym - jak potwierdziły ostatnie dni - można spodziewać się wszystkiego. Biden wygrał wybory w dramatycznym momencie – kraj jest rozdarty niemal na pół, do tego walczy z pandemią, która w USA pochłonęła już niemal 400 tysięcy osób.

Najtrudniejsze było nie tyle przekonanie Amerykanów, że Stany potrzebują zmian, ale udowodnienie, że to on, Joe Biden, potrafi ich dokonać. Jego życie jest najlepszym dowodem, że jest w stanie to zrobić. Kiedy Biden mówi, że rozumie pokrzywdzonych przez los Amerykanów, ma naprawdę mocne argumenty. Bo niewiele osób los doświadczył tak dotkliwie jak jego. 

Dorota Szelągowska przeszła niesamowitą metamorfozę! Zobaczcie, jak zmieniła się przez lata

Jąkającego się Bidena nazywali w szkole „Bye-Bye” Joe

Joe od dziecka wiedział, co znaczy określenie „trudy życia”. Dorastał w Scranton w Pensylwanii, z braćmi Francisem i Jamesem oraz siostrą Valerie. Jego ojciec Joseph senior długo próbował wyjść na prostą po kilku nietrafionych biznesach, niestety bez skutku. W końcu zabrał żonę Catherine i dzieci do Wilmington w stanie Delaware, gdzie dostał pracę jako sprzedawca samochodów. Rodzina musiała się pomieścić w niewielkim domu, Joe i jego dwa bracia dzielili pokój z wujkiem Edwardem, którego nazywali „Boo-Boo”, bo się jąkał.

Problem z mową był też koszmarem Joego. W szkole chłopak stał się obiektem drwin, a koledzy nazywali go „Bye-Bye”, parodiując sposób, w jaki się przedstawiał. On jednak walczył. By w klasie nie czytać na głos akapitów podręcznika jąkając się, uczył się ich wcześniej na pamięć. Z kamieniami w ustach ćwiczył wymowę, recytując wiersze przed lustrem. I udało się! Jeszcze w szkole zdobył swoją pierwszą „prezydenturę” – został przewodniczącym (ang. president) klasowego samorządu.

„Pamiętam mojego dziadka, naszego dziadka, który zawsze powtarzał, kiedy wychodziłem z domu: »Joe, nie trać wiary«. I naszą babcię, która krzyczała: »Nie, Joe, głoś ją!«”, wspominał Biden w pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu, jeszcze nieoficjalnych, wyników wyborów prezydenckich.

I tak robił. W szkole, na studiach, w końcu stawiając pierwsze kroki na amerykańskiej scenie politycznej. I choć nie było go stać nawet na zapłacenie rachunku na randce ze swoją przyszłą żoną Neilią, gdy jej matka zapytała, co zamierza robić w życiu, bez wahania odpowiedział: „Zamierzam zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych, proszę pani”. 

Tak wyglądał w wieku 26 lat:

 

Joe Biden stracił żonę i córkę 

13 grudnia 1972 roku to dla niego szczególny dzień. Joe pozuje do pierwszego oficjalnego portretu jako nowo wybrany senator Partii Demokratycznej z Delaware. W obiektyw aparatu patrzy pewny siebie, szczęśliwy i może lekko oszołomiony sukcesem młody człowiek. Ale nic dziwnego, w końcu w wieku ledwie 30 lat wszedł na wyżyny amerykańskiej polityki. Został jednym z najmłodszych senatorów w historii USA. Uśmiechnięty, w jednym z najszczęśliwszych momentów swojego życia, nie może się spodziewać, że za pięć dni jego świat runie po raz pierwszy.

Jego żona, Neilia Hunter, podobnie jak on, niedawno skończyła trzydziestkę. Sześć lat po ślubie państwo Bidenowie mają już troje dzieci: najstarszego, 3-letniego Josepha Robinette’a zwanego Beau, młodszego, 2-letniego Roberta Huntera i ukochaną córeczkę tatusia – roczną Naomi Christinę, nazywaną pieszczotliwie Amy.

Pierwsza żona Joe Bidena i córeczka
East News

Podczas gdy mąż szykował się do przyjęcia ważnego urzędu, Neilia postanowiła zabrać dzieciaki po bożonarodzeniową choinkę. W końcu do świąt został niecały tydzień. Właśnie wyjeżdżała z wiejskiej Valley Road na stanową siódemkę. Policja ustali potem, że odwrócona, być może do dzieci, nie zauważa nadjeżdżającej ciężarówki, która z impetem uderza w prowadzone przez nią auto. Neilia i Amy umierają niedługo po przewiezieniu do szpitala. Beau i Hunter w ciężkim stanie walczą o życie.

Joe Biden myślał o samobójstwie

„Zastanawiałem się, jak by to było wejść na most Delaware Memorial i po prostu skoczyć, zakończyć to wszystko. Nigdy w życiu nie piłem, ale wtedy pamiętam, że wyjąłem 0,7, myślę, że to był gin, i położyłem butelkę na kuchennym stole. Ale nie mogłem nawet zmusić się do picia”, mówił później w reportażu CNN.

To, co go uratowało, to chłopcy ciągle walczący o życie w szpitalu. Postanowił poświęcić im każdą chwilę. Nawet przysięgę senacką składał, stojąc między szpitalnymi łóżkami swoich synów.

Joe Biden i synowie w szpitalu, po wypadku, w którym zginęła żona i córka Bidena
East News

Codziennie zaraz po pracy wsiadał w pociąg z Waszyngtonu, by móc się z nimi zobaczyć.

„Po śmierci w wypadku żony i córeczki byłem samotnym rodzicem i młodym senatorem. Dojeżdżałem ponad 220 mil (czyli ponad 350 km – przyp. red.) dziennie amtrakiem między Wilmington w Delaware a Waszyngtonem, by być z moimi chłopcami i móc utulić ich do snu co wieczór. Miałem szczęście, że była ze mną siostra, Valerie, która nam pomagała”, wspominał potem na Instagramie. 

Jak Biden poznał drugą żonę, czyli randka w ciemno 

Los uśmiechnął się do niego dwa lata później, gdy dzięki zorganizowanej przez brata randce w ciemno poznał piękną nauczycielkę Jill Tracy Jacobs. Znajomość szybko rozkwitła, a ponieważ obaj synowie Bidena namawiali ich do małżeństwa, po dwóch latach powiedzieli sobie „tak” w historycznym katolickim kościele w Greenville.

Joe Biden z żoną
East News

W 1981 roku przyszła na świat córka Jill i Joego, Ashley, i od tej pory życie mogłoby być sielanką. Niestety, znów nie wyszło... 

Kolejny cios przyszedł ze strony młodszego syna, Huntera. Chłopak już jako nastolatek zaczął mieć problemy z alkoholem. Potem doszły narkotyki. Walka z uzależnieniem trwała długie lata. Zresztą odbiła się czkawką nawet w kampanii prezydenckiej. Trump wyciągnął problem Huntera podczas debaty, mówiąc, że młodszy syn Bidena został wyrzucony z wojska za branie kokainy.

„Mój syn, jak wiele osób, jak wiele osób, które znacie, miał problem z narkotykami. Ale ma to za sobą, naprawił to. Pracował nad tym. Jestem z niego dumny”, oświadczył wtedy Biden.

Joe Biden, gorliwy katolik

Przetrwać życiowe zakręty pomaga mu wiara. Biden, katolik z domu i z przekonania, lubi odwoływać się do Boga, Biblii i papieża. W każdą niedzielę uczestniczy we mszy, a w kieszeni zawsze ma różaniec i używa go w trudnych momentach. Cały świat obiegło zdjęcie zrobione 1 maja 2011 roku o godz. 16.05 w Białym Domu. Widzimy na nim prezydenta Baracka Obamę i jego najbliższych współpracowników z uwagą wpatrujących się w monitor, na którym trwa transmisja ostatniej fazy polowania na Osamę bin Ladena. Finał operacji obserwuje także wiceprezydent Joe Biden. Dłonie na zdjęciu ma schowane za monitorem, jednak wiadomo z przekazów, że w tym momencie obraca w palcach paciorki różańca.

Z Obamą, dzięki któremu trafił do Białego Domu jako wiceprezydent, łączy go specyficzna więź. Świetnie oddaje ją anegdota jeszcze sprzed nominacji Obamy na kandydata na prezydenta. Jak pisze portal Politico, Joe słynął z długich i dość chaotycznych przemówień. Słuchając jednego z nich, ówczesny senator Obama podobno napisał na kartce do swojego doradcy: „Zastrzelcie mnie. Teraz”.

Dziś Biden nazywa Baracka Obamę najlepszym przyjacielem. I choć ich przyjaźń bywała szorstka – np. kiedy ustępujący Obama wyznaczył na swojego następcę Hillary Clinton, a nie Joego – to w niedawnych wyborach były prezydent wspierał Bidena jak tylko mógł.

Śmierć Beau, syna Joe Bidena 

Pięć lat temu świat Joego znowu się zawalił. Biden kończył drugą kadencję na stanowisku wiceprezydenta USA, a jego najstarszy syn umierał na nowotwór mózgu. Załamany Joe miał dość, również polityki. Usiadł przy odchodzącym Beau, a on, na łożu śmierci, poprosił ojca, by wystartował w wyborach. Dzisiaj Joe Biden spełnia marzenie nie tylko swoje, nie tylko milionów Amerykanów, którzy widzą w nim nadzieję na lepsze jutro. Spełnia marzenie Beau, którego sam nazywał lepszą wersją siebie. Joem Bidenem 2.0, który miał „wszystko, co najlepsze z niego, ale pozbawiony był jego usterek i wad”.

Starszy syn Beau był, jak mówi Biden, lepszą wersją jego samego. W 2015 roku zmarł na raka mózgu.

Joe Biden z synem, Beau
East News

Biden poznał Jill w 1974 roku. To synowie przekonali go, że powinien się z nią ożenić. W 1981 roku na świat przyszła ich córka Ashley.

Joe Biden z żoną
East News

Agata Duda Joe Biden
East News
Newsy
Agata Duda bohaterką filmiku Joe Bidena krytykującym Trumpa! Wideo z jej wpadką jest hitem sieci w USA!
Agata Duda bohaterką filmiku Joe Bidena krytykującym Trumpa! Wideo z jej wpadką jest hitem sieci w USA!

Joe Biden podczas kampanii prezydenckiej opublikował na Twitterze filmik, w którym wprost krytykował Donalda Trumpa . Okazuje się, że znalazła się w nim  Agata Duda . Teraz, kiedy Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych to nagranie stało się hitem sieci, a w Polsce pojawienie się w nim Pierwszej Damy RP jest szeroko komentowane. Nie uwierzycie, jaka scena pojawiła się w nagraniu... Wejdź tutaj po modę dla eleganckich kobiet i zgarnij do Modivo kody rabatowe . Agata Duda w filmiku Joe Bidena krytykującym Trumpa Walka o fotel prezydencki w USA między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem była bardzo zacięta. Już wiadomo, że to kandydat Demokratów wygrał wybory, a Internautom udało się dotrzeć do filmiku, w którym nowy prezydent krytykuje rządy Donalda Trumpa i co zaskakujące, znalazła się w nim Agata Duda. Świat śmieje się z prezydenta Trumpa. Oni widzą go takim, jakim jest naprawdę - niebezpiecznie niekompetentny i niezdolny do międzynarodowego przywództwa. Nie możemy dać mu kolejnych czterech lat na stanowisku przywódcy - czytamy w poście opublikowanym pod słynnym już nagraniem. Na nagraniu została przypomniana głośna wpadka Pierwszej Damy, która podczas wizyty amerykańskiej pary prezydenckiej najpierw przywitała się z Melanią Trump pomijając ówczesnego prezydenta USA! To wydarzenie było szeroko komentowane, a teraz znów jest hitem Internetu. Zobacz także:  WPADKA Agaty Dudy podczas wizyty w USA! To wideo to już hit sieci! Zobaczcie sami! Ważna scenka z Agatą Dudą w roli głównej pojawia się w 25. sekundzie filmu : The world is laughing at President Trump. They see him for what he really is: dangerously incompetent and incapable of world leadership. We cannot give him four more years as commander in chief. pic.twitter.com/IR8K2k54YQ — Joe...

Melania Trump
East News
Newsy
To się nie spodoba Trumpowi! Według CNN, nawet Melania namawia go do uznania wyniku wyborów
To się nie spodoba Trumpowi! Według CNN, nawet Melania namawia go do uznania wyniku wyborów

Pierwsza dama Ameryki Melania Trump radzi mężowi, by zaakceptował przegraną w wyborach - twierdzi, powołując się na źródła - amerykańska stacja CNN. Według telewizji, tym samym przyłączyła się do "coraz większego chóru w najbliższym otoczeniu prezydenta USA", który namawia go mu pogodzenia się z porażką.  Jednak tuż po informacji na ten temat, pojawił się pierwszy oficjalny komentarz żony Trumpa. Pierwsza dama pisze o „ochronie demokracji”. Zobacz także:   Ostra reakcja Melanii po tym, jak Donald Trump złapał ją za rękę! To wideo jest hitem sieci! Melania Trump radzi mężowi, by zaakceptował wynik wyborów To pierwsze oficjalne stanowisko Melanii Trump po ogłoszeniu przez media, że zwycięzcą ostatnich wyborów prezydenckich w USA został Joe Biden. I choć prezydentem elektem tytułują już kandydata demokratów nawet media sprzyjające dotąd Trumpowi, sam urzędujący prezydent nie składa ciągle broni. Mówi o oszustwach i domaga się powtórnego liczenia głosów. Po zapowiedziach prawniczych batalii wygląda, że nie zamierza łatwo pogodzić się z przegraną.  Media już wcześniej informowały, że do uznania wyników wyborów namawia go jeden z najbliższych współpracwników i osobisty zięć - Jared Kushner. Teraz podają, że wspiera go w tym Melania. W niedzielę pojawił się pierwszy oficjalny komentarz żony Trumpa.  Amerykanie zasługują na uczciwe wybory. Każdy legalny głos - ale nie nielegalny - powinien zostac policzony. Musimy chronić naszą demokrację w sposób całkowicie przejrzysty - napisała. Jak więc jest naprawdę? Po tym jak pod Białym Domem pojawił się samochód od przeprowadzek, niektórzy sugerują, że Melania już się wyprowadza. Y’all, it’s a whole moving...

Madonna
East News
Newsy
Madonna pokazała różowe włosy i... nową twarz! Ciężko ją poznać
Madonna pokazała różowe włosy i... nową twarz! Ciężko ją poznać

Zawsze lubiła zaskakiwać fanów, i kompletnie nic się nie zmienia! Madonna pokazała właśnie na Instagramie trzy zdjęcia, które wywołały burzę. 62-letnia gwiazda postawiła na totalną metamorfozę. Pokazała nie tylko nowy kolor włosów, ale i odmienioną twarz! Jak teraz wygląda? Cieżko ją poznać!. Zobacz także: Pamiętacie Ewę Szabatin z "Tańca z gwiazdami"? Tancerka przeszła ogromną metamorfozę i aż ciężko ją rozpoznać!  Madonna na nowych zdjęciach Gwiazda wie jak przyciągać uwagę. Na Instagramie obserwuje ją 15.5 miliona fanów z całego świata, każde jej zdjęcie jest więc szeroko komentowane. Tak było gdy kilka miesięcy temu pokazała się niemal nago , udowadniając że wciąż ma niesamowitą figurę. Tak jest i teraz. Na jej profilu instagramowym pokazały się właśnie trzy zdjęcia wokalistki, na których wygląda... całkiem inaczej niż dotąd.  Trzy twarze kobiety, która właśnie zagłosowała. Ludzie, ruszcie się i weźcie za siebie odpowiedzialność - napisała przy fotkach. Z hasztagu pod postem wynika, że w wyborach prezydenckich w USA piosenkarka nie popiera urzędującego prezydenta Donalda Trumpa, a jego demokratycznego rywala - Joe Bidena. Ale to nie poglądy polityczne wywołują największe emocje, a jej wygląd. Zobaczcie te trzy portrety. Szczególnie trzeci.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   The 3 faces of a girl who just Voted!! 🇺🇸🇺🇸🇺🇸 Get out there and take responsibility people!! #bidenharris2020 Post udostępniony przez Madonna (@madonna) Paź 11, 2020 o 3:37 PDT   Prawda, że ciężko ją poznać? Jak...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner