Będzie drugi lockdown w Polsce?
East News
Newsy

Nieoficjalnie: Rząd jednak rozważa wprowadzenie lockdownu? Ten termin jest nieprzypadkowy!

Nieoficjalnie: Rząd jednak rozważa wprowadzenie lockdownu? Ten termin jest nieprzypadkowy!

Czy Polsce grozi drugi lockdown? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu Polaków. Podczas konferencji, która odbyła się 29. października na Stadionie Narodowym, gdzie powstał szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19, Mateusz Morawiecki powiedział: 

Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe. [...] Ograniczmy nasze kontakty tak szybko, jak to możliwe. Apeluję o przestrzeganie tych zasad, żeby nadzieja wróciła z powrotem. Musimy "zdusić" tę drugą falę. 

Jednak jak nieoficjalnie informuje Gazeta Wyborcza, rząd szykuje się na scenariusz z wiosny tego roku. Według rozmówców dziennika wiadomo, jaki może być termin wprowadzenia drugiego lockdownu. Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Nie wierzycie w pandemię? TO pokazuje, jak groźny jest koronawirus! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Nieoficjalnie: Rząd jednak rozważa wprowadzenie lockdownu? Ten termin jest nieprzypadkowy!

Pandemia koronawirusa w Polsce w dalszym ciągu nabiera na sile. Pomimo ponownego wprowadzenia wielu obostrzeń, liczba zachorowań wciąż rośnie. W przeciągu ostatnich kilkunastu dni przybyło aż 100 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem, potwierdzonych testami. Co dalej? Czy czeka nas powtórka z wiosny? Jak informuje Gazeta Wyborcza, rządzący poważnie zastanawiają się nad wprowadzeniem drugiego lockdownu. 

Z arsenału możliwości w walce z epidemią został nam już tylko lockdown taki jak wiosną - powiedział Gazecie Wyborczej współpracownik premiera.

Jak informuje dziennik, do ponownego lockdownu może dojść w połowie listopada, a ten termin jest nieprzypadkowy. W przyszłym tygodniu eksperci będą analizować, jak zadziałały obostrzenia, które zostały wprowadzone tydzień temu. Potem potrzeba kolejnych dziesięciu dni, aby zobaczyć, jak na skalę zachorowań wpływają również protesty, które od ponad tygodnia trwają w całej Polsce. 

Współpracownik premiera wyjaśnia Gazecie Wyborczej, że już w tej chwili mamy pełzający lockdown - zamknięte są baseny, restauracje, branża fitness. 

To tylko wzmaga niepokój społeczny, ludzie wydają mniej pieniędzy, co może doprowadzić do większego kryzysu niż dwa, trzy tygodnie twardego lockdownu - mówi współpracownik Mateusza Morawieckiego. 

Na piątek 30. października zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem premiera, podczas której powinniśmy poznać ewentualne nowe obostrzenia. Czekamy zatem na oficjalne stanowisko rządu. 

Mateusz Morawiecki
East News

Polsce grozi drugi lockdown? Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Gazetę Wyborczą, powtórka z wiosny tego roku może nas czekać w połowie listopada. 

Konferencja ministra i Morawieckiego
EastNEws

Zobacz także
Marcin Popowski nie żyje

Nie żyje Marcin Popowski. Współautor "Porad na zdrady" zmarł z powodu koronawirusa w wieku 50 lat

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadził nowe obostrzenia. Czerwona strefa w całej Polsce, nauka zdalna i restrykcje dla seniorów i młodzieży 

 

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Całkowity lockdown jeszcze w tym tygodniu?! Rząd rozważa najgorsze
Całkowity lockdown jeszcze w tym tygodniu?! Rząd rozważa najgorsze

Czy znów grozi nam całkowity lockdown? Według informacji uzyskanych przez Wirtualną Polskę, rząd jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie wprowadzenia ponownego lockdownu kraju, jednak premier Mateusz Morawiecki poważnie rozważa taką opcję ze względu na wzrost zakażeń na koronawirusa . Pomimo wielu obostrzeń w dalszym ciągu odnotowujemy kolejne dobowe rekordy zachorowań, a ta liczba niebezpiecznie zbliża się do 20 tysięcy. Co zatem może nas czekać już w najbliższych dniach? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy!  Czy znów czeka nas całkowity lockdown?! Rząd rozważa najgorsze Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy gwałtowny wzrost zachorowań, a dobowa liczba potwierdzonych przypadków ostatnio przekroczyła 18 tysięcy. Rząd podejmując się walki w groźnym wirusem wprowadza obostrzenia i zamyka kolejne branże. Już w tej chwili nie pracuje branża fitness i gastronomia stacjonarna. Teraz mówi się również o ponownym zamknięciu branży beauty.  Eksperci i analitycy epidemiologiczni twierdzą, że powyżej 30 tys. zacznie się zapaść systemu zdrowia w kraju. Musimy zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić - cytuje słowa  jednego z polityków zaznajomionych z tematem, Wirtualna Polska. Ciągły wzrost liczby przypadków zachorowań spowodował, że podobno premier Mateusz Morawiecki rozważa ponowne wprowadzenie całkowitego lockdownu, Jak informuje Wirtualna Polska, to może stać się jeszcze nawet w tym tygodniu .  Sam premier Mateusz Morawiecki jeszcze się waha, obserwując sytuację, ale zgodnie z...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref" z totalnym lockdownem?! Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach
Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref" z totalnym lockdownem?! Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach

W piątek 23. października ma się odbyć konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, na której dowiemy się o nowych obostrzeniach, które zostaną wprowadzone w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa . Według nieoficjalnych informacji, premier ma ogłosić całkowity zamknięcie stacjonarnej gastronomii, a do tego pojawił się pomysł wprowadzenia nowej strefy - czarnej . Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Zdaniem ekspertów, ponad 1,6 mln Polaków miało już koronawirusa! Do końca grudnia nawet 30 tys. zachorowań dziennie Zamknięcie gastronomii i wprowadzenie "czarnych stref"? Nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy gwałtowny wzrost zachorowań, a dobowa liczba potwierdzonych przypadków ostatnio przekroczyła 12 tys. Rząd podejmując się walki w groźnym wirusem, wprowadza obostrzenia, a w piątek 23. października, dowiemy się o kolejnych.  Jak jednak już udało się nieoficjalnie ustalić portalowi wp.pl, jednym z obostrzeń ma być całkowite zamknięcie stacjonarnej gastronomii - dania będą mogły być serwowane tylko na wynos. Od poniedziałku zamknięta będzie ich działalność stacjonarna. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos - informuje nieoficjalnie Mariusz Gierszewski z wp.pl. To jednak nie wszystko. Według medialnych doniesień, już nawet tzw. "czerwone strefy" nie wystarczają do walki z pandemią. Jak podaje radio ZET, eksperci już od dawna alarmują, aby wprowadzić lokalne lockdowny, czyli "czarne strefy", a rząd zaczyna się nad nimi zastanawiać. Dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego,...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Zaostrzenie lockdownu dopiero po 9 kwietnia?! Doradca premiera ds. COVID-19 zdradził, czego możemy się spodziewać! 
Władze zaostrzą lockdown, ale dopiero kilka dni po Wielkanocy?! Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może nas czekać po 9 kwietnia. Doradca premiera ds. COVID-19 wskazał również możliwy termin, kiedy będziemy mogli odetchnąć od restrykcji.

Władze zaostrzą lockdown, ale dopiero kilka dni po Wielkanocy?! Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może nas czekać po 9 kwietnia. Doradca premiera ds. COVID-19 wskazał również możliwy termin, kiedy będziemy mogli odetchnąć od restrykcji. Niestety, wszystko wskazuje na to, że obostrzenia i lockdown będą obowiązywać jeszcze przez wiele tygodni. Sprawdźcie, co powiedział prof. Andrzej Horban! Twardy lockdown po 9 kwietnia? Chociaż wprowadzony ostatnio lockdown miał obowiązywać do 9 kwietnia, to już teraz pojawiają się doniesienia, że władze planują go wydłużyć. Media informują, że lockdown może potrwać dłużej niż początkowo zakładał rząd, a sami politycy przyznają, że jeszcze nie wiadomo, jakie decyzje zostaną podjęte po Wielkanocy. Teraz wszystko wskazuje na to, że tuż przed świętami władze nie zaostrzą lockdownu, ale doradca premiera ds. COVID-19 w rozmowie z mediami nie ukrywa, że być może stanie się tak po 9 kwietnia! Początkowo wszyscy mieli nadzieję, że wprowadzone obostrzenia wyhamują trzecią falę koronawirusa, dziś jednak liczba zachorowań wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Czy to oznacza, że lockdown zostanie wydłużony i potrwa znacznie dłużej niż planowano? Prof. Andrzej Horban w wywiadzie dla Radia Zet zdradził, że jego zdaniem dopiero w czerwcu będziemy mogli odetchnąć od lockdownu! A jak może wyglądać lockdown po 9 kwietnia? Komantarz doradcy premiera brzmi niepokojąco. Nie wiemy. Wszystko zależy od tego, czy ludzie będą się spotykać świątecznie w sposób większy, niż przewidujemy. Za 10 dni może być znaczący wzrost zachorowań i wzrost liczby ludzi w szpitalach. To wszystko zależy od nas, nie od tego czy rząd coś zamknie i wprowadzi godzinę policyjną, zależy to od ludzi. Jeśli nie będą zachowywać się rozsądnie, zgodnie z naszymi założeniami, to odpowiedź...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik