koronawirus
East News

Nieoficjalnie: powrót zdalnego nauczania w szkołach! Które klasy obejmie?

koronawirus
East News

Zaskakujące doniesienia mediów! Według nieoficjalnych ustaleń reporterów RMF FM, władze roważają powrót uczniów do nauki zdalnej. W związku z pandemią koronawirusa i coraz większą liczbą osób zakażonych już wkrótce w szkołach i na uczelniach mają pojawić się nowe ograniczenia. Okazuje się jednak, że zmiany nie  będą dotyczyć wszystkich uczniów! 

Dzieci wrócą do nauczania zdalnego?

W ciągu minionej doby w Polsce odnotowano aż 4739 przypadków koronawirusa - niestety, aż 52 osoby zmarły (dane z 9 października). W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pandemii władze postanowiły przywrócić obostrzenia. I tak od soboty 10 października w całej Polsce zacznie obowiązywać żółta strefa, w której wszyscy mają obowiązek noszenia maseczek. 

Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej zapowiedział, że dodatkowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone również w szkołach.

W  sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół- mówił premier, Mateusz Morawiecki.  (...) Być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. Dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje w miarę normalny sposób, ale również tam dostrzegam rosnącą absencję uczniołów. To oznacza, że być może znowu trzeba będzie dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w odpowiedznim czasie. 

Reporterzy RMF FM nieoficjalnie ustalili, że w szkołach najprawdopodobniej zostanie przywrócona nauka zdalna! Początkowo zmiany dotkną tylko studentów i starszych uczniów. Najmłodsze dzieci pozostaną w szkołach. 

Najmłodsi uczniowie mają pozostać w szkołach. Zajęcia w podstawówkach mają jak najdłużej odbywać się stacjonarnie. Zatem - przynajmniej na razie - wprowadzane zmiany nie dotkną dzieci w żłobkach, przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych - czytamy na stronie rmf24.pl.

Decyzja w sprawie ewentualnego powrótu uczniów do nauki zdalnej ma zostac podjęta już jutro (w sobotę 10 października). Myślicie, że premier podczas konferencji prasowej ogłosi zmiany w szkołach?

Zobacz także: Strefa żółta w całej Polsce od soboty! Co to oznacza?

Starsi uczniowie wrócą do nauczania zdalnego? Ostateczna decyzja zapadnie w sobotę.

Koronawirus, zamknięte szkoły
East News

Najmłodsze dzieci, według reporterów RMF FM, będą dalej uczyć się stacjonarnie. 

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

 

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48