Robert Lewandowski Robert Lewandowski Robert Lewandowski Robert Lewandowski Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Facebook
1/6
Robert Lewandowski
Facebook

Niemieckim mediom nie umknął fakt, że Robert Lewandowski, piłkarz Bayernu Monachium, w zeszłym tygodniu obronił pracę licencjacką. Polak zdał egzamin dyplomowy z wyróżnieniem. "Lewy" studiował na kierunku wychowanie fizyczne w sporcie o specjalizacji trenersko-menedżerskiej. Temat pracy licencjackiej Roberta Lewandowskiego, ""RL9. Droga do sławy", stał się jednak obiektem żartów gazety "Sueddeutsche Zeitung". Piłkarz w swojej pracy skupił się na opisaniu swojej kariery oraz budowaniu wizerunku sportowca. Dziennikarze niemieckiego tytułu zasugerowali, że po licencjacie Roberta Lewandowskiegoza swoją edukację powinny wziąć się również inne gwiazdy sportu.

 

Zobacz też: Robert Lewandowski przechodzi na sportową emeryturę? Dzięki temu wzbogaci się o...

 

Jednak sam Lewandowski nie wydaje się przejmować tymi uszczypliwościami. Okazuje się, że piłkarz rozważa kontynuację studiów!

 

Polecamy: Jak dużo wiesz o związku Ani i Roberta Lewandowskich? Sprawdź się! QUIZ

2/6
Robert Lewandowski
Facebook/Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie

Robert Lewandowski obronił pracę licencjacką w poniedziałek 9 października 2017 roku. Dokładnie w dzień po zwycięskim meczu polskiej reprezentacji z Czarnogórą. Spotkanie zapewniło Polakom awans do Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku. Robert Lewandowski następnego dnia o poranku stawił się w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie, gdzie bronił pracy "RL9. Droga do sławy". Właśnie ten tytuł stał się obiektem żartów "Sueddeutsche Zeitung". Dziennikarze zaczęli żartobliwie proponować tytuły prac dla innych piłkarzy. I tak dla Cristiano Ronaldo, który słynie z dbałości o swoje ciało i fryzury, wymyślili temat: "Estetyka męskiego ciała od starożytności do współczesności".

3/6
Robert Lewandowski
ONS

Robert Lewandowski jednak raczej nie przejmuje się tymi żartami. Co więcej, piłkarz zastanawia się, czy nie kontynuować nauki. Jak informuje portal Sportowefakty.wp.pl, piłkarz w ciągu miesiąca ma podjąć decyzję, czy pójdzie na studia magisterskie.

Mamy z Robertem umowę. Do meczu z Urugwajem zdecyduje, czy rozpocząć studia magisterskie - zdradził serwisowi prof. Marek Rybiński z Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie.

Towarzyskie spotkanie Polska-Urugwaj zaplanowane jest na 10 listopada, zatem do tego czasu Robert Lewandowski powinien już wiedzieć, czy zechce dalej studiować.

4/6
Robert Lewandowski

Po obronie pracy licencjackiej, Robert Lewandowski zyskał nowy zawód. Teraz jest nie tylko piłkarzem i biznesmenem, ale również może... uczyć wychowania fizycznego w szkole podstawowej!

5/6
Robert Lewandowski
ONS

Czy Robert Lewandowski w przyszłości zdecyduje się na karierę jako nauczyciel lub trener?

6/6
Robert Lewandowski

Kto wie! Jednak jedno jest pewne, Lewandowski nie spocznie na laurach, nie tylko w sporcie, ale również w dalszym rozwoju.

Więcej na temat Robert Lewandowski