Party.pl

fiszka orange Advertisement

Janusz Dzięcioł nie żyje
East News

Janusz Dzięcioł nie żyje! Gwiazdor "Big Brothera" zginął w tragicznym wypadku

Janusz Dzięcioł nie żyje
East News

Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Nie żyje zwycięzca pierwszej polskiej edycji "Big Brothera". Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym, do którego doszło w okolicach Grudziądza. Mężczyzna miał tylko 65 lat.

Janusz Dzięcioł nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 6 grudnia około godziny 8.40. 

Na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny – Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny – poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

O tym, że za kierownicą samochodu siedział Janusz Dzięcioł, jako pierwsza poinformowała grudziądzka "Gazeta Pomorska". 

Kim był Janusz Dzięcioł?

Janusz Dzięcioł zyskał rozgłos dzięki udziałowi w pierwszej polskiej edycji programu "Big Brothera". Dał się tam poznać jako stateczny, aczkolwiek bardzo dowcipny mężczyzna. Widzowie to właśnie jego polubili najbardziej i w głosowaniu sms-owym zdecydowali, że powinien zgarnąć główną wygraną w wysokości 500 tysięcy złotych. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, za tę kwotę kupił między innymi dom.

Prywatnie Janusz Dzięcioł przez wiele lat był strażnikiem miejskim w Świeciu. Bardzo szybko awansował na stanowisko komendanta. W 2002 roku zdecydował się wejść do polityki. Został grudziądzkim radnym z ramienia PO. W 2007 roku udało mu się wejść do Sejmu. Cztery lata później powtórzył ten sukces. Z kolei w 2014 roku ubiegał się o fotel prezydenta Grudziądza. Niestety, nie udało mu się wygrać w wyborach. 

Janusz Dzięcioł miał żonę oraz córkę Katarzynę. Całej rodzinie składamy szczere kondolencje! 

Widzowie pokochali go za jego szczerość i poczucie humoru 

Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera nie żyje
East News

Takiego go zapamiętamy...

Piotr Gulczas Gulczyński, Janusz Dzięcioł, Manuela Michalak Jabłońska
East News

 

Więcej na temat Big Brother Janusz Dzięcioł
Przeładuj

Tadeusz Seibert komentuje zniknięcie Margaret ze sceny. Zdradził prawdziwe powody?

zobacz 00:34