Daniel Passent
KAROL SEREWIS/East News
Newsy

Nie żyje Daniel Passent. Agata Passent o śmierci ojca: "Jesteśmy zdewastowani"

O śmierci dziennikarza poinformował tygodnik "Polityka" z którym Daniel Passent współpracował przez lata. Agata Passent żegna ojca.

Śmierć Daniela Passenta wstrząsnęła internautami, dla których dziennikarz był niepodważalnym autorytetem w tym zawodzie. Ojciec Agaty Passent, także słynnej dziennikarki, córki Agnieszki Osieckiej odszedł nagle w wieku 83 lat. 

"Love Never Lies": Maja Bohosiewicz zdradza, jak działa eye detect. WYWIAD

Nie żyje Daniel Passent: "Trudno pogodzić się z odejściem takiego człowieka"

O śmierci Daniela Passenta poinformował tygodnik "Polityka" na Twitterze:

- Z ogromnym żalem i wciąż nie mogąc w to uwierzyć informujemy, że odszedł nasz drogi Przyjaciel Daniel Passent.

Internauci nie kryli swojej ogromnej przykrości. Dla wielu z nich Daniel Passent był nieodłącznym dziennikarzem tygodnika. Po jego śmierci już nic nie będzie takie samo:

- Ogromnie mi przykro. Jego felietony to było coś, od czego zaczynałam lekturę "Polityki". Wyrazy współczucia dla rodziny p. Daniela i dla całej redakcji. R.I.P.

- O nie!   … bardzo przykra wiadomość i trudna do pogodzenia się… tyle lat czytałem Pana Daniela…

- Świetny dziennikarz i bardzo ciekawa, nietuzinkowa postać R.I.P.

- Duża klasa, inteligencja, brak zacietrzewienia - niestety coraz rzadziej dziś spotykane. - wspominają fani Daniela Passenta.

 

 

Daniel Passent z tygodnikiem "Polityka" był związany niemal od samego początku, bo dołączył do zespołu w 1959 roku, dwa lata po oficjalnym utworzeniu jednego z najbardziej opiniotwórczych czasopism w Polsce. O swojej współpracy z tytułem pisał jeszcze w 2021 roku w tekście "Jak odnalazłem korzenie":

- Ponad 60 lat pozostaję w związku, raz formalnym, raz na »kocią łapę«, ale zawsze z »Polityką«. Na pewno ma to coś wspólnego z potrzebą bezpieczeństwa, jaką odczuwałem po wojnie -pisał.

Oprócz swoich felietonów, Daniel Passent tworzył także szereg audycji i podcastów. Jednym z najbardziej popularnych był "Mój pierwszy raz" prowadzony właśnie pod szyldem "Polityki". Razem z córką, Agatą Passent tworzył bloga "Jakoś to będzie".

Dziennikarka Agata Passent z tatą Danielem Passent
Jan Bielecki/East News

Zobacz także: Żora Korolyov nie żyje. Patricia Kazadi: "Zawsze byłeś przy mnie"

Daniel Passent był ojcem Agaty Passent, dziennikarki, autorki książek, a także prezeski fundacji im. Agnieszki Osieckiej Okularnicy. Agata Passent o swoim ojcu zawsze wypowiadała się w najlepszych słowach. W swoich felietonach dla "Zwierciadła" przyznała, że jej tato nigdy jej nie zawiódł, zawsze był słowny i oddany. Jeszcze w styczniu zaznaczała, że starsze pokolenie, a więc pokolenie jej ojca jest bardzo wyjątkowe:

- Tata zawsze daje radę i zawsze dawał radę. Nigdy nie słyszałam, żeby jęczał z powodu obowiązków rodzicielskich - pisała w felietonie "Gdy tata nie pisze" dla "Polityki" jeszcze 15 stycznia tego roku.

Agata Passent postanowiła także pożegnać tatę w mediach społecznościowych. Dziennikarka zamieściła poruszający wpis:

- Daniel Passent umarł dzisiaj. Jesteśmy zdewastowani. Proszę o uszanowanie naszej prywatności. Informacje o pogrzebie Taty przekażę Wam na swoim blogu. Dziękuję wszystkim Przyjaciołom Taty za wsparcie, wszystkim Czytelniczkom i Słuchaczom - przyznała. 

 

 

Grzegorz Czepułkowski
Instagram
Newsy
Gwiazdor "Barw szczęścia" nie żyje! Aktor miał zaledwie 46 lat
Zmarł Grzegorz Czepułkowski. Aktor grał w serialach. "Barwy szczęścia", Klan", "Ojciec Mateusz".

Grzegorz Czepułkowski nie żyje . Aktor i dziennikarz zmarł w wieku 46 lat, o czym poinformowała rodzina za pomocą mediów społecznościowych: Grześ! Nie rozumiemy, nie chcemy! Brak słów, żal tych niewypowiedzianych… Ty wiesz… Część Ciebie została. Bądź przy Nich blisko… Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 27.03.2020 odszedł do Pana nasz ukochany Ojciec, Syn, Przyjaciel. Pogrążeni w żalu Dzieci, Rodzina i Bliscy. Aktor znany m. in. z seriali " Ojciec Mateusz ", " Barwy szczęścia " i "Klanie" odszedł nagle 27 marca. Śmierć Grzegorza Czepułkowskiego wstrząsnęła jego fanami, przyjaciółmi i bliskimi, którzy nie mogą uwierzyć w tą informację i piszą:  To niemożliwe! Brak słów😭  Nie wierzę!!! Jak to??? Co się stało??? Zostawił takie zaskoczenie i żal... Przesyłam kondolencje dla Rodziny... Jestem w szoku .Wyrazy współczucia dla bliskich 😢zapamiętamy go jako najlepszego dzienikarza. Co sie stało że tak spytam choroba wypadek Kim był Grzegorz Czepułkowski? Grzegorz Czepułkowski był nie tylko aktorem i dziennikarzem Realnews, ale też blogerem modowym. Na ekranie mogliśmy zobaczyć go w filmach: "Lejdis" oraz "Bad Boy" Patryka Vegi. Grzegorz Czepułkowski grał też w serialach "Przepis na życie", "Barwy szczęścia", "Klan" czy "Ojciec Mateusz". W ten sposób bloger pisał sam o sobie: Jestem zwykłym facetem który lubi niezwykłe, niebanalne, nieoczywiste rzeczy i miejsca. Kocham podróżować poznawać nowe miejsca, ludzi ich kulturę i zwyczaje, od zawsze interesuję się historią. Lubię dobre kino, dobrą muzykę przy szklance dobrej whisky - pisał o sobie Grzegorz Czepułkowski na blogu Mr Mature....

Agnieszka Osiecka
AKPA
Newsy
Agnieszka Osiecka kochała i zdradzała... Jednak to 30 lat starszy Jerzy miał być jej największą miłością
Przez całe życie była w kimś zakochana, ale nie była szczęśliwa. Jej związki się rozpadały, bo Agnieszka Osiecka marzyła o miłości, ale gdy ją znalazła, nie umiała jej utrzymać.

Marek Hłasko, Jeremi Przybora, Zbigniew Mentzel, Wojciech Frykowski, Wojciech Jesionka, Daniel Passent. To tylko początek długiej listy mężczyzn, z którymi związana była Agnieszka Osiecka. Gdyby żyła, dziś skończyłaby 85 lat. I choć o jej związkach i romansach napisano już kilka książek i setki tekstów prasowych, to okazuje się, że wciąż nie znamy wszystkich szczegółów jej burzliwego życia prywatnego. Jedną z tajemnic odkryła Manuela Gretkowska, która w wydanej jakiś czas temu powieści „Poetka i książę” ujawnia szczegóły romansu Osieckiej ze starszym od niej o 30 lat Jerzym Giedroyciem, legendarnym działaczem emigracyjnym, wydawcą paryskiej „Kultury”, mentorem polskich pisarzy.  Zobacz także:   Zamykał się w łazience i tworzył na taborecie... Genialny tekściarz Wojciech Młynarski  Agnieszka Osiecka i Jerzy Giedroyc Spotkali się w 1957 roku. Agnieszka Osiecka , 23-letnia wówczas studentka, wyjechała do Francji na winobranie. Celem jej wizyty było nie tylko zarobienie pieniędzy i zwiedzanie. Agnieszka miała misję: przemyciła w walizce maszynopis „Cmentarzy” swojego ówczesnego narzeczonego Marka Hłaski, żeby przekazać opowiadanie Giedroyciowi, który mógł je wydać we Francji. Giedroyc „Cmentarzami” się zainteresował, rok później je wydał, a Hłasce przyznał nagrodę literacką, dzięki której młody pisarz stał się znany. Ale jeszcze bardziej zainteresował się piękną, blondwłosą poetką.  Agnieszka zrobiła z redaktorem „Kultury” to, co wcześniej i później robiła z wieloma innymi mężczyznami – kompletnie nim zawładnęła. I wywróciła do góry nogami jego do bólu uporządkowane życie. Giedroyc, wówczas prawie sześćdziesięcioletni mężczyzna, niemal całe dnie...

Jakub Henke z MTV w rozmowie z Grzegorzem Czepułkowskim
Newsy
Ptyś z show MTV żegna Grzegorza Czepułkowskiego, gwiazdora "Barw Szczęścia". Rozmawiali tydzień temu
Śmierć blogera, dziennikarza Grzegorza Czepułkowskiego. Na co zmarł? Ptyś z Warsaw Shore żegna dziennikarza

Grzegorz Czepułkowski zmarł nagle w wieku 47 lat. O śmierci aktora, dziennikarza i blogera modowego poinformowała rodzina: Grześ! Nie rozumiemy, nie chcemy! Brak słów, żal tych niewypowiedzianych… Ty wiesz… Część Ciebie została. Bądź przy Nich blisko… Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 27.03.2020 odszedł do Pana nasz ukochany Ojciec, Syn, Przyjaciel. Pogrążeni w żalu Dzieci, Rodzina i Bliscy - napisali na jego Facebooku. Koledzy z kanału Realnews.pl, którego był gwiazdą, napisali, że prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny był zawał serca: Do tragedii doszło w czasie, gdy Grzegorz spacerował z dziećmi. O oficjalnej przyczynie zgonu poinformujemy w najbliższych dniach. Główna przyczyna to prawdopodobnie zawał serca, ale ogłosimy oficjalną informację po poniedziałkowej sekcji zwłok - napisali administratorzy tego kanału na YouTubie.     Ptyś z "Warsaw Shore" żegna Grzegorza Czepułkowskiego Grzegorz Czepułkowski na swoim kanale rozmawiał z gwiazdami polskiego show biznesu oraz sportu i sztuk walki. Wśród nich znaleźli się m.in. Mateusz Borek, Marcin Najman, Blanka Lipińska czy Kazik Staszewski, ale również Jakub Henke, czyli słynny Ptyś z show MTV "Warsaw Shore". Na Instagramie Jakuba pojawił się wzruszający post, w którym Henke wspomina zmarłego kolegę. Okazuje się, że tydzień temu mieli okazję rozmawiać przez telefon: Kochani dotarła do mnie straszna wiadomość odszedł mój kolega dziennikarz portalu realnewspl Grzegorz Czepułkowski, byłeś pierwszą osobą której udzieliłem wywiadu na temat PunchDown jak I pierwszym dziennikarzem do którego dzwoniłem z informacją o gali... Gdybym wiedział że to będzie nasz ostatni wywiad... Jeszcze tydzień temu rozmawialiśmy przez telefon niestety była...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik