Andrzej Precigs zmarł zaledwie cztery dni po swoich urodzinach. Jak już wiadomo dnia 5 września 2023 roku, odbędzie się ceremonia pożegnalna aktora "M jak miłość". Wszystko będzie miało miejsce na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie.

Reklama

Zmarł Andrzej Precigs z "M jak miłość"

Wiadomość o śmierci Andrzeja Precigsa pojawiła się na Facebooku, przekazał ją Związek Artystów Scen Polskich.

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs — wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu - podano.

AKPA/Niemiec

Zobacz także: Produkcja "M jak miłość" żegna Andrzeja Precigsa. Piękny gest kolegów z serialu

Smutny komunikat poruszył zarówno fanów, aktorów jak i osoby zajmujące się produkcją serialu. Na social mediach "M jak miłość" pojawiła się informacja o przykrej sytuacji.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Andrzeja Precigsa, aktora związanego z naszym serialem od początku, człowieka wyróżniającego się ciepłem, życzliwością i pogodą ducha. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość wspólnej pracy przez ponad 20 lat, za wszystkie rozmowy, uśmiechy i wzruszenia. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia - możemy przeczytać na Instagramie.

Pod postem widnieje wiele komentarzy, w tym jednej z aktorek serialu - Anny Muchy. Napisała ona, że bardzo jej smutno. Fani również potwierdzili, iż u nich występuje ten sam stan.

Zobacz także

Dwie najzabawniejsze i kultowe postacie serialu, rok temu Emilian Kamiński, teraz Andrzej Precigs - napisała jedna z obserwatorek.

Ale strata … Wyrazy współczucia dla Rodziny - dodała inna.

"M jak miłość" - zdjęcia zostały przerwane

Jak poinformował SE zdjęcia do planu, które zostały zaplanowane na 5 września, są odwołane. Osoba z produkcji wyznała, że chodzi o to, aby każdy mógł wybrać się na pogrzeb i pożegnać ze swoim wieloletnim kolegą. Tego dnia wszystkie osoby pracujące w serialu dostały dzień wolny.

W imieniu Katarzyny Precigs i rodziny Precigsów zapraszam na uroczystości pogrzebowe aktora Andrzeja Precigsa, które odbędą się 5 września 2023 r. o godzinie 12.00 w kaplicy Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ulicy Młynarskiej 54 w Warszawie - zaprosił na ceremonię pogrzebową najlepszy przyjaciel Precisga - Tomasz Lerski.

Reklama

Źródło: Se, Facebook, Instagram

Reklama
Reklama
Reklama