Pandemia koronawirusa
EastNews

Naukowcy zauważyli nowe objawy wśród zakażonych koronawirusem!  Nie wszyscy mieli kaszel i gorączkę...

Pandemia koronawirusa
EastNews

Jakie są objawy zakażenia koronawirusem? Do tej pory wydawało się, że najczęstszymi objawami choroby zakaźnej COVID-19 są: kaszel, duszności, gorączka, ból mięśni, ból gardła czy zmęczenie. Teraz naukowcy poinformowali, że nie wszyscy zakażeni mieli właśnie takie objawy! Według doniesień zagranicznych mediów chińscy specjaliści, którzy przebadali chorych, zauważyli, że część osób nie miała kaszlu czy gorączki. Jak więc zaczęła się u nich choroba?

Objawy zakażenia koronawirusem

Według najnowszych ustaleń naukowców, część zakażonych koronawirusem miała biegunkę, wymioty oraz skarżyła się na brak apetytu. Okazuje się, że nie wszyscy mieli wysoką gorączkę i kaszel!

Chińscy specjaliści, którzy przyjrzeli się przypadkom osób zakażonych z prowincji Hubei, stwierdzili, że właśnie takie objawy jak wymioty czy biegunka pojawiły się na początkowym etapie choroby COVID-19, którą wywołuje koronawirus. Naukowcy opublikowali najnowsze ustalenia w "American Journal of Gastroenterology"- w medycznym magazynie zwrócili uwagę na to, że tego typu objawy zauważono u połowy przebadanych osób. 

Naukowcy zauważyli przy okazji, że jeszcze jest za wcześnie, żeby jednoznacznie stwierdzić, że przy zakażeniu koronawirusem zawsze pojawiają się biegunka, wymioty czy brak apetytu. 

Przypominamy, że do tej pory w Polsce zdiagnozowano już 378 przypadków zakażenia koronawirusem- 6 osób zmarło. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: nie żyje 6 osoba! To 27-letnia kobieta!

Naukowcy z Chin zwrócili uwagę na nowe objawy koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach
East News

Część zarażonych miała problemy trawienne.

Koronawirus
EastNews

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48