Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Nauka zdalna i hybrydowa w szkołach podstawowych już pewna!? Jest komentarz rzecznika rządu 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Muller odniósł się do zamiarów wprowadzenia pracy zdalnej jak i hybrydowej w szkołach podstawowych. 

W związku z ciągle rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa od poniedziałku wprowadzono już zmiany w sposobie nauczania w szkołach średnich i ponadpodstawowych. Placówki znajdujące się w żółtej strefie przeszły na nauczanie hybrydowe natomiast szkoły średnie w strefie czerwonej prowadzą nauczanie całkowicie zdalne. Co w przypadku podstawówek? 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zakaz wesel w całym kraju i nauczanie zdalne w podstawówkach? Nieoficjalne ustalenia mediów

Koronawirus w Polsce. Co dalej z nauczaniem w szkołach podstawowych? 

Rzecznik rządu Piotr Muller podczas środowej konferencji poinformował, że decyzje w sprawie wprowadzenia w szkołach podstawowych nauczania zdalnego i hybrydowego zostaną ogłoszone już jutro czyli 22 października. 

W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową. Te decyzje będą ogłoszone jutro - powiedział podczas konferencji prasowej

Dziś odbędą się także ustalenia na rządowym zespole zarządzania kryzysowego. Czy wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach podstawowych to dobry pomysł? 

Zobacz także: Całkowity lockdown jednak zostanie wprowadzony?! Rząd już nie wyklucza takiej możliwości! Zaskakujący komentarz

Rzecznik rządu poinformował, że ostateczne decyzje odnośnie nauki zdalnej i hybrydowej dla szkół podstawowych będą ogłoszone jutro.

Koronawirus, zamknięte szkoły
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51