Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Pusta galeria handlowa
East News
Newsy

Całkowity lockdown jednak zostanie wprowadzony?! Rząd już nie wyklucza takiej możliwości! Zaskakujący komentarz

Całkowity lockdown jednak zostanie wprowadzony?! Rząd już nie wyklucza takiej możliwości! Zaskakujący komentarz

Już wkrótce władze wprowadzą całkowity lockdown?! Polacy muszą liczyć się z tym, że znów będą zamykane galerie handlowe, kina, szkoły czy salony fryzjerskie? Jest komentarz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka!

Do tej pory władze w naszym kraju zapewniały, że nie zamierzają zamykać gospodarki i drugi lockdown nam nie grozi. Teraz to się zmieniło! Sprawdźcie, co powiedział Michał Dworczyk!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Będzie drugi lockdown?

Od kilku tygodni liczba chorych na koronawirusa wzrasta w zastraszającym tempie. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o ok. 7-8 tys. nowych przypadków, a podczas ostatniej konferencji prasowej Adam Niedzielski przyznał, że według najgorszego scenariusza już niebawem dziennie może być nawet 15-20 tys. zachorowań. Lekarze mówią wprost, że "epidemia wymknęła się spod kontroli", a władze już rozpoczęły budowę szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Minister zdrowia zapowiedział ostatnio, że chorzy na COVID-19 będą leczeni również w prywatnych placówkach, a do Polski mają być ściągani lekarze z zagranicy. 

W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii władze wprowadziły wiele obostrzeń, ale do tej pory rządzący zapewniali, że nie wprowadzą drugiego lockdownu. Teraz to się zmieniło! Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z TVN24 przyznał, że rząd już nie wyklucza zamknięcia gospodarki!

Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie, dlatego że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać - Michał Dworczyk powiedział na antenie TVN24. 

Michał Dworczyk przyznał, że ma nadzieję, że władze nie będą musiały wprowadzać drugiego lockdownu...

Ale dzisiaj mówienie w taki sposób stanowczy, jednoznaczny, że coś się zdarzy albo coś się nie wydarzy, wydaje mi się, że jest niedobre, bo sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i my musimy dostosowywać nasze działania do jej rozwoju - dodał na antenie TVN24.

Myślicie, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń władze naprawdę grozi nam drugi lockdown?

Zobacz także: Szkoły znów zostaną zamknięte? Jest pomysł zawieszenia nauki na dwa tygodnie! Będą kolejne zmiany?

Będzie drugi lockdown?

East News

Władze nie wykluczają, że będą musieli zamrozić gospodarkę.

koronawirus
East News

 

Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News
Newsy
Całkowity lockdown to "realny scenariusz"! Decyzja zapadnie jednak tuż przed Bożym Narodzeniem?!
Całkowity lockdown to "realny scenariusz"! Decyzja zapadnie jednak tuż przed Bożym Narodzeniem?!

W ostatnim tygodniu ilość zakażeń koronawirusem zdecydowanie zmalała, ale to nie oznacza, że Covid-19 w Polsce jest już w odwrocie. Minister Michał Dworczyk w wywiadzie na antenie Radia Wrocław powiedział wprost, że obserwujemy "lekkie wypłaszczenie", ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby cieszyć się na zapas, a lockdown w Polsce to wciąż realny scenariusz. Zamknięcie kraju może nastąpić przed świętami? Minister Michał Dworczyk: "lockdown w Polsce to wciąż realny scenariuszy scenariusz"! We wtorek 17 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 19 152 osobach zakażonych koronawirusem i 357 zgonach. To zdecydowanie najniższa liczba w ostatnich dniach, ale również mniejsza ilość wykonywanych testów w ciągu doby (41,9 tys) niż miało to miejsce jeszcze tydzień temu (60-80 tys). Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w kraju i na antenie Radia Wrocław powiedział wprost, że  lockdown w Polsce to wciąż realny scenariusz . Choć na szczęście w ostatnim tygodniu mieliśmy lekkie wypłaszczenie i stabilizację, jeśli chodzi o liczbę dziennych zachorowań. Natomiast, to po pierwsze jest zbyt krótki czas, po drugie zbyt chwiejna jest ta stabilizacja, abyśmy mogli się cieszyć na zapas ; musimy cały czas utrzymywać samodyscyplinę, musimy przestrzegać przepisów, by ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów we wtorek 17 listopada na antenie Radia Wrocław.  Minister Dworczyk podkreślił, że wszyscy mamy wpływ na to czy całkowity lockdown zostanie wprowadzony. Jeśli wprowadzone zasady będą przestrzegane przyniosą pozytywne efekty w postaci zmniejszenia liczby zakażeń, a to sprawi, że lockdown nie będzie konieczny: Czy do...

Będzie drugi lockdown w Polsce?
East News
Newsy
Premier już jutro ogłosi całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza" komentuje Michał Dworczyk
Premier już jutro ogłosi całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza" komentuje Michał Dworczyk

Władze szykują się do wprowadzenia całkowitego lockdownu? Czy Mateusz Morawiecki już jutro ogłosi kolejne restrykcje? Jest komentarz szefa kancelarii premiera! Michał Dworczyk na antenie TVN24 odniósł się do informacji o ewentualnych obostrzeniach, o których podczas poniedziałkowego spotkania miał mówić premier.  Premier ogłosi lockdown? W ostatnich tygodniach nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. W związku z niepokojącymi informacjami władze wprowadziły w naszym kraju wiele obostrzeń, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Dziś w Polsce obowiązuje m.in. całkowity zakaz organizowania wesel, ograniczenie działalności lokali gastronomicznych czy nakaz nauki zdalnej dla starszych uczniów. Cały czas pojawia się również pytanie, czy wkrótce władze wprowadzą całkowity lockdown. Jeszcze kilka tygodni temu władze zapewniały, że nie planują całkowitego lockdownu - takiego, jaki został wprowadzony wiosną. Teraz okazuje się, że lockdown jest jednak możliwy! Co więcej, pojawiły się informacje, że premier ma ogłosić całkowity lockdown już w najbliższą środę, 4 listopada. Czy tak się stanie? Nie wykluczamy żadnego scenariusza oczywiście. Ale jeżeli chodzi o ten twardy lockdown, to rząd robi wszystko, żeby takiego scenariusza uniknąć. Dlaczego? Dlatego że wiemy jakie będzie miało to konsekwencje dla gospodarki. Staramy się iść tą wąską granią gdzie po jednej stronie jest wydolność służby zdrowia i zagrożenie całkowitej zapaści systemu opieki opieki zdrowotnej, po drugiej stronie kłopoty gospodarcze. Do tej pory nam się to jakoś udawało. Jak będzie dalej? To zależy od liczby zachorowań, od dynamiki przyrostu chorych, a to z kolei zależy też od każdego z nas. Również od rządu, w dużej części, my się nie uchylamy od odpowiedzialności, ale zależy też...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner