Siostry Godlewskie piosenka na Mundial Siostry Godlewskie piosenka na Mundial Siostry Godlewskie piosenka na Mundial Siostry Godlewskie piosenka na Mundial
Siostry Godlewskie piosenka na Mundial
screen YT
1/4
Siostry Godlewskie piosenka na Mundial
screen YT

Siostry Godlewskie również nagrały piosenkę i zrobiły teledysk na mundial w Rosji. Piosenka nosi tytuł "Biało-czerwone" Występują w nim prawie nago. Esmeralda i Małgosia wiją się w nim na boisku piłkarskim. Są oczywiście prawie całkiem nagie, a intymne część ciała przykrywa biało-czerwona farba. Siostry Godlewskie wiją się na murawie i ocierają o piłkę oraz polską flagę. Wyuzdany teledysk oburzył opinię publiczną, w tym Andrzeja Saramonowicza i Nergala, którzy zastanawiają się dlaczego nikt ich nie ściga sióstr za bezczeszczenie barw narodowych.  Podobnie internauci, którzy uważają teledysk za żenadę roku. 

Co piszą?

Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

wstyd i hańba dla całej Polski! Do tej pory traktowałem te wywłoki, jako ciekawostkę naukowo-przyrodniczą ale teraz sprawa jest bardzo poważna.


Mam nadzieje ze nasza kadra nie obejrzy tego bo się chlopaki zalamia. Wstyd dla Polski , ze takie cos dopinguje drużynę. Nie można was inaczej nazwać.tragedia - można przeczytać co łagodniejsze opinie na temat teledysku sióstr Godlewskich na Instagramie Esmeraldy Godlewskiej. 

 

Widzieliście już teledysk sióstr Godlewskich?

 

Na swoim Facebooku Andrzej Saramonowicz zaapelował, by ludzie zgłaszali sprawę do prokuratury.

Reduto Dobrego Imienia i prokuraturo podległa panu Ziobrze! Do tej pory - pod pretekstem naruszania przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej - zajmowaliście się wyłącznie tępieniem swoich przeciwników politycznych.W końcu, jak przypomina, państwo wcześniej reagowało niemal natychmiast i to w o wiele bardziej błahych przypadkach.

"Tak się m.in stało w przypadku Jasia Kapeli, który został skazany za rzekome naruszenie przepisów ustawy o godle, barwach i hymnie narodowym (art. 49 § 2 k.w.), choć zmienił słowa hymnu tylko po to, by zwrócić uwagę na obojętność władz Polski wobec problemu uchodźców.

W przypadku wideoklipu pań Godlewskich "Biało-czerwone 2018" naruszenie przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej wydaje się ewidentne. Prokuraturo! Czekam na reakcję!" - napisa scenarzysta.

 

Andrzej Saramonowicz o Godlewskich

Nergal, też jest zły, że siostrom Godlewskim wszystko wolno. 

 

Co napisał?

 

Zobacz także: Siostry Godlewskie śpiewają dla Andrzeja Dudy! Musicie to zobaczyć! Będzie nowy hit internetu?

2/4
Siostry Godlewskie piosenka na Mundial
screen YT

Jeszcze niedawno rząd polski ścigał mnie i Behemotów za zniszczenie polskiego godła. Mówili, że to bluźnierstwo. W sądzie te absurdalne oskarżenia zostały oddalone. Krótko przedtem poeta Jaś Kapela został skazany za podobne wykroczenie, kiedy poprzez twórczą reinterpretację polskiego hymnu narodowego podkreślił problemy z naszym podejściem do problemu uchodźców. Hańba! A teraz ... Nie mam słów, by wyrazić uczucia, które mam, obserwując tę ​​jawną hipokryzję. Powiedziałem to już wcześniej i powiem to jeszcze raz: jestem osobą liberalną i rozsądną - jeśli jest publiczność dla tego rodzaju rozrywki... pieprzyć to... nie mam z tym problemu, w końcu gram stanistyczną muzykę. Po prostu nie mogę uwierzyć w to przeoczenie Ministra Sprawiedliwości pana Ziobro. Ordo Iuris doskonale wpisuje się w podwójne standardy wspierane przez moich rodaków - politycznie, społecznie i kulturowo. Nie mogę znieść oddychania tym samym powietrzem - napisał Nergal.

 

Nergal o Godlewskich

 

3/4
Siostry Godlewskie piosenka na Mundial
screen YT

Tekst piosenki "Biało-czerwone" sióstr Godlewskich.

Siostry Godlewskie - "Biało-czerwone 2018"

"PL /30x

Polska!

Byliśmy wczoraj
jesteśmy i dziś
będziemy jutro na bis brawa bić

polska drużyna znów pokaże moc
jesteśmy z wami cały dzień całą noc

Biało-czerwone

barwy niezwyciężone
Biało-czerwone
flagi w górę uniesione

sędziów jest trzech
a bramki są dwie
piłka jest jedna
po stronie PL
Polska!
ja robię popcorn
ty miejsce mi grzej
włącz telewizor, bo mecz zaczął się

nasza drużyna nigdy nie podda się
zgarniemy razem puchar, to jest nasz el
miejsce na podium zaklepane już jest
zwijamy złoto, srebro nie wchodzi w grę

PL /10x
Polska! 
/3x

Biało-czerwone

barwy niezwyciężone
Biało-czerwone
flagi w górę uniesione"

4/4
Siostry Godlewskie piosenka na Mundial
screen YT

A Ty co uważasz na temat nowego teledysku sióstr Godlewskich?