Na dobre i na złe - opis nowych odcinków Na dobre i na złe: W cieniu śmierci - odc. 711 - opis Na dobre i na złe: W cieniu śmierci - odc. 711 - opis Na dobre i na złe: W cieniu śmierci - odc. 711 - opis Na dobre i na złe: W cieniu śmierci - odc. 711 - opis
Na dobre i na złe - opis nowych odcinków
1/5
Na dobre i na złe - opis nowych odcinków

 

Co wydarzy się w serialu "Na dobre i na złe" tuż po śmierci Adama Krajewskiego? Mamy opis kolejnego, 711. odcinka! A w nim rozpacz i żałoba po lekarzu. Jak radzi sobie jego narzeczona, Wiki? Co z Falkowiczem? A także nowe postaci i aktorzy! Zobaczcie.

 

Zobacz: "Na dobre i na złe": Adam zmartwychwstanie? Zobacz, co piszą serialowe gwiazdy o śmierci lekarza!

 

2/5
Na dobre i na złe: W cieniu śmierci - odc. 711 - opis

 

W kolejną środę do obsady serialu dołączą dwie nowe gwiazdy! Agnieszka Pilaszewska zagra Barbarę, matkę doktora Wilczewskiego. Daniel Olbrychski wcieli się za to w dziadka lekarza – Cezarego – który nagle poczuje ostry ból brzucha i w Leśnej Górze zostanie pacjentem doktor Sikorki (Marta Żmuda Trzebiatowska).

Senior od razu poprosi lekarkę, by zachowała dyskrecję. I zażąda, by Hania ukryła informacje o jego chorobie przed całą rodziną – nie tylko Michałem (Mateusz Janicki), ale też Barbarą.


- Nie upoważniam nikogo z rodziny. Wnuka też. Nie wolno pani z nimi o mnie rozmawiać!
- Pan choruje na coś poważnego?
- Tu pani podpisze... Że pani widziała, że jest zakaz. Embargo. Liberum veto!Tymczasem Barbara niemal natychmiast zjawi się w szpitalu - gotowa do akcji!


- Tak czułam, że coś się kryje za tym „nie przyjeżdżaj, córusiu”!


Wilczewska spróbuje od razu odsunąć doktor Sikorkę na dalszy plan.


- Nie ma tu lekarza z większym doświadczeniem?


A Hania szybko straci cierpliwość...


- Pozwoli mi pani wreszcie zbadać pacjenta albo wezwę ochronę!

3/5
Na dobre i na złe: W cieniu śmierci - odc. 711 - opis

 

W kolejną środę pech dopadnie też samego Michała. Lekarz odwoła w końcu ślub i rozstanie się z narzeczoną… Po czym o poranku zapuka do hotelu rezydentów, prosząc Hanię i Rafała (Konrad Eleryk) o pomoc.


- Przygarniecie bezdomnego w potrzebie? Na dzień, dwa? Właśnie się okazało, że Justyna wypowiedziała nasze mieszkanie...
- I nie uprzedziła cię? W sumie trudno jej się dziwić...Tymczasem Falkowicz (Michał Żebrowski) po śmierci brata wpadnie w depresję. Dzięki Matyldzie (Amelia Czaja) profesor zrozumie jednak, że nadal ma dla kogo żyć...

 


- Pewnie nic znowu nie jadłeś… Nie mogę na to patrzeć, Falko!(…) Wróć już do nas…
- Chcę być sam...
- Nie chcesz. Tylko ci się tak wydaje! Chcę z powrotem swojego Falko... Możesz być smutny, ale z nami...

4/5
Na dobre i na złe: W cieniu śmierci - odc. 711 - opis

 

Załamanie przeżyje też Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska), ale ona trudne chwile przetrwa dzięki Przemkowi (Marcin Rogacewicz).


- Hej... Musisz kiedyś wstać…
- Nie chcę…
- Metoda małych kroków. Po prostu... wyjdźmy, co? Gdziekolwiek. Zobaczyć, czy istnieje jeszcze świat…Doktor Zapała będzie się szykował do wyjazdu za granicę – razem z Olą (Anna Karczmarczyk) i dziećmi – ale zrobi wszystko, by przyjaciółkę wspierać. I w końcu nakłoni Wiki, by wyszła z domu.


- Ludzie rozmawiają, śmieją się... Jakby nic się nie stało…
- Życie nie czeka.
- Kiedy wyjeżdżacie?
- Za tydzień. W zasadzie już siedzimy na walizkach. Szczęśliwy traf z tą pracą w Szwecji. Ola sama nigdy by nie pojechała. I nagle jeden z ich lekarzy zrezygnował…
- Wszystko się kończy.(…) Dobrze, że chociaż wam wszystko się tak ułożyło... szczęśliwie. Trzeba łapać dobre chwile... Człowiek nigdy nie wie, która jest... tą ostatnią.
Po krótkim spacerze… doktor Consalida zacznie nagle się pakować! I oznajmi zaskoczonej Blance (Pola Gonciarz), że planuje wyjazd - na drugi koniec Europy.
- Adam... chciał, żebyśmy wyjechali. W miejsce, o którym marzę. Chcę... chcę jechać z nim. Teraz, póki jeszcze czuję... jego obecność. Póki wciąż przy mnie jest…
- Jechać z tobą? Gdzie to jest?
- Islandia...
 

5/5
Na dobre i na złe: W cieniu śmierci - odc. 711 - opis

 

Tuż przed wylotem lekarka odwiedzi grób ukochanego… i na miejscu spotka Falkowicza, który przyjdzie do brata razem z małym Józiem.


- Masz moje słowo. Niczego mu w życiu nie zabraknie. Oprócz taty… Będę cię kochał za niego...


A po chwili na cmentarzu pojawią się niemal wszyscy przyjaciele Adama z Leśnej Góry…


- Wszystko się zmienia... Stara gwardia się rozpada.
- Ostatnia chwila razem…
- My mamy swoje plany, a życie swoje. Nie możemy przewidzieć... Ale jest dla nas plan. Na coś dalej...

Więcej na temat Na dobre i na złe