East News
Newsy

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło nowe wytyczne w sprawie powrotu dzieci do szkół! 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło nowe wytyczne w sprawie powrotu dzieci do szkół! 

Minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej przedstawił najnowsze wytyczne dotyczące powrotu dzieci do szkół. Jak będzie wyglądać nowa rzeczywistość w placówkach szkolnych od 1 września? Dariusz Piontkowski zapewnił, że w obecnej sytuacji epidemicznej w zdecydowanej większości regionów dzieci będą mogły rozpocząć zajęcia stacjonarne. Sytuacja wygląda inaczej w strefach: żółtej i czerwonej.

Planujesz zakup stroju galowego na rozpoczęcie roku szkolnego swojego dziecka? Wejdź na tę stronę i wykorzystaj dostępny w 5 10 15 kod rabatowy.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Dzieci wrócą do szkoły

Na konferencji prasowej ministrowi edukacji towarzyszyła przedstawiciela Głównego Inspektora Sanitarnego. Razem ogłosili nowe wytyczne, które mają pomóc w organizowaniu zajęć w szkołach od 1 września. 

Przytłaczająca większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej, która pozwala, by dyrektorzy przygotowywali się do powrotu do stacjonarnej nauki. Jedynie w strefach żółtych i czerwonych mogą być jakieś dodatkowe obostrzenia- mówił Dariusz Piontkowski. 

Okazuje się, że w szkołach ze strefy czerwonej nie będą mogły być organizowane wycieczki i imprezy. Mogą również zostać wprowadzone ograniczenia przebywania osób trzecich na terenie placówki, pomiary temperatury wszystkich osób, które wchodzą do szkoły oraz organizowanie zajęć wychowania fizycznego na świeżym powietrzu.

Szczególnie w strefie żółtej i czerwonej należy pamiętać o tym, żeby jedna klasa przypadała na jedną salę, by dzieci się nie przemieszczały. Rekomendujemy, aby w miarę możliwości tak zorganizować przerwy, by uczniowie mieli możliwość zachowania dystansu społecznego. Na przykład na jedną przerwę mogłaby wychodzić tylko część klas. Najlepiej gdyby te przerwy odbywały się na świeżym powietrzu, zalecamy częste wietrzenia sal- mówiła Izabela Kucharska z GIS. 

Dariusz Piontkowski przyznał z kolei, że od 1 września są możliwe trzy warianty działania szkół: tradycyjny, mieszany i zdalny. Zajęcia stacjonanarne będą mogły zostać zawieszone na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Co będzie brał pod uwagę inspektor sanitarny decydując o zawieszeniu zajęć stacjonarnych?

- zakażenie SARS-CoV-2 w szkole, opinię lekarza, informacje o kwarantannie uczniów lub pracowników szkoły, lokalną sytuację epidemiczną i orzeczenia o indywidualnym nauczaniu. 

Podczas konferencji prasowej minister edukacji przedstawił również specjalną listę dla uczniów, którzy powinni stosować się do 10 zasad: Masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby, zostań w domu, często myj ręce, nie dotykaj oczu, ust i nosa, zrezygnuj z podawania ręki na powitanie, uważnie słuchaj poleceń nauczyciela, używaj tylko własnych przyborów szkolnych, spożywaj swoje jedzenie i picie, unikaj kontaktu z większą grupą uczniów, np. podczas przerw, jeżeli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na lekcjach. 

Waszym zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły po wakacjach?

Zobacz także: Joanna Krupa ma dramatyczny apel w sprawie koronawirusa! "Ludzie muszą przestać być samolubni"!

Od 1 września dzieci wrócą do szkół.

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

Minister edukacji narodowej przedstawił wytyczne dla szkół.

Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News

Zobacz także
Jadwiga Emilewicz w różowej koszuli

Czeka nas powrót obostrzeń zwiazanych z koronawirusem? „Rozmawiamy o bardzo pilnym przestrzeganiu norm”

Małgorzata Rozenek z synami

Małgorzata Rozenek nie puści swoich synów do szkoły we wrześniu? Jest komentarz gwiazdy TVN! 

 

Jakub Kucner
East News
Newsy
Jak wygląda praca na planie "M jak Miłość" podczas pandemii? Zdradził nam Jakub Kucner
Jak wygląda praca na planie "M jak Miłość" podczas pandemii? Zdradził nam Jakub Kucner

Pandemia koronawirusa w ostatnich miesiącach uniemożliwiła pracę wielu osobom, w tym między innymi artystom. Również aktorzy pracujący na planach seriali mieli nieplanowaną przerwę w pracy. Teraz po złagodzeniu niektórych restrykcji ekipy serialowe powróciły już do swoich obowiązków, jednak wszyscy muszą stosować się do ściśle określonych zasad bezpieczeństwa.  Zobacz także:  Kamil zniszczy małżeństwo Magdy i Andrzeja? W nowym sezonie "M jak miłość" będzie się działo!  Jakub Kucner, który dołączył do obsady "M jak miłość" w 2019 roku opowiedział nam, jak obecnie wygląda praca na planie serialu. Jakich zasad muszą przestrzegać aktorzy? Czy osoby pracujące przy produkcji muszą być poddawane regularnym testom na koronawirusa? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie w naszym wideo powyżej. 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Dzieci wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Jest decyzja ministra edukacji narodowej! 
Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja ministra edukacji narodowej!

Przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas konferencji prasowej poinformował, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkoły. Czy uczniowie wrócą do szkoły jeszcze przed wakacjami? Dariusz Piontkowski rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie! To ważna wiadomość dla rodziców wszystkich uczniów, którzy na początku marca rozpoczęli nauczanie zdalne! Uczniowie nie wrócą do szkoły przed wakacjami W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już na początku marca wprowadziły wiele obostrzeń. Zamknięto wówczas galerie handlowe, kina szkoły czy place zabaw. Od 12 marca dzieci nie chodzą również do szkoły- od tamtej chwili trwa nauczanie zdalne. Rodzice i uczniowie z pewnością zastanawiają się teraz, czy dzieci wrócą do szkoły i zajęć stacjonarnych jeszcze przed wakacjami. Teraz minister edukacji narodowej rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej przyznał, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą do szkół! Fizycznie, w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. (…) Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku. Przygotowując rekrutację mamy nadzieję, że ta rekrutacja będzie przygotowywała dzieci i młodzież do powrotu do nauki w tradycyjnej formule- powiedział Dariusz Piontkowski. Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą.  Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej  podczas spotkania z mediami mówił również o koloniach i obozach dla dzieci podczas tegorocznych wakacji. Dariusz Piontkowski potwierdził, że na obecnie dzieci będą mogły pojechać na wakacje.  Opublikowaliśmy informacje o tym,...

East News
Newsy
Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest DECYZJA Ministerstwa Edukacji!
Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest DECYZJA Ministerstwa Edukacji!

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego został już niecały miesiąc. Podczas konferencji prasowej Minister Edukacji przedstawił dziś (5 sierpnia) wytyczne, jak ma wyglądać edukacja od września. Czy mimo coraz większej liczby zakażeń koronawirusem  w Polsce dzieci wrócą do szkół? Zobaczcie co powiedział Dariusz Piontkowski. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce: Duże zmiany odnośnie wesel i pogrzebów. Będą kontrole policji i sanepidu? Czy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Jak więc będzie wyglądała edukacja od 1 września? Planujemy, że 1 września rok szkolny zaczyna się tradycyjnie, w szkołach - stwierdził minister Dariusz Piontkowski. Zajęcia będa, tak jak przed pandemią, w budynkach szkół i klasach lekcyjnych. Przygotowano wytyczne, jak zorganizować pracę szkoły. Jak mają wyglądać zajęcia, jak wydawać posiłki, co zrobić gdy któryś z uczniów będzie chory - poinformował minister na konferencji. Jak będzie wyglądać nauka? W tradycyjnym modelu nie jest przewidziane ograniczenie liczebności klas. W szkołach ma nie być obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas standardowych zajęć. Nadal będa jednak obowiązywały zalecenia dotyczące higieny osobistej, jak mycie i dezynfekcja rąk. Sale i pomieszczenia wspólne będą wietrzone. Uczniowie nie powinni też przynosić dodatkowych przedmiotów i dzielić się swoimi przyborami z kolegami.  Wyraźnie mówimy o tym, że do szkoły przychodzą tylko zdrowi uczniowie, którzy nie mają objawów infekcji oddechowej. To samo dotyczy pracowników i nauczycieli - mówił minister. Jak podkreślał minister, jeśli do 1 września nie będzie żadnych nadzwyczajnych wydarzeń, podstawowym modelem będzie powrót dzieci do szkół i...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik