Party Stories
Zakaz organizacji wesel przez koronawirusa?
East News
Newsy

Minister zdrowia wskazał termin odmrożenia branży ślubnej. Będą limity gości na weselu! 

Minister zdrowia przekazał dobre czy złe wiadomości dla par które szykują się do ślubu? Sprawdźcie, co powiedział!

Adam Niedzielski przekazał bardzo ważną wiadomość dla wszystkich par, które szykują się do ślubu! Czy zakochani wkrótce będą mogli organizować przyjęcia weselne? Minister zdrowia w wywiadzie dla Radia Zet wskazał możliwy termin odmrażana branży ślubnej i poinformował, ile osób będzie mogło bawić się na weselach. Sprawdźcie, co powiedział Adam Niedzielski.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Co z weselami w maju? 

Według obowiązujących obecnie obostrzeń w Polsce obowiązuje zakaz organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych. Wesel nie można organizować do 25 kwietnia, jednak już teraz wszystko wskazuje na to, że branża ślubna zostanie odmrożona kilka tygodni później. Adam Niedzielski w najnowszym wywiadzie odpowiedział na pytanie o możliwość organizowania wesel w maju. Czy minister zdrowia przekazał dobre wiadomości dla zakochanych par, które szykują się do ślubu?

Wesela już niebawem znowu będą mogły być organizowane- powiedział na antenie Radia Zet. 

Zobacz także: Adam Niedzielski zdradził szczegóły wychodzenia z lockdownu! Pierwsze otworzą się szkoły, ale co z restauracjami i hotelami? Jest komentarz! 

Adam Niedzielski nie ukrywa, że być może już maju w Polsce będzie można organizować wesela,  jednak na imprezach zostaną wprowadzone limity osób. 

Wesela wrócą stopniowo. Gdzieś w okolicach 25 osób - powiedział minister zdrowia. Myślę, że w takim ograniczonym, limitowanym zakresie być może jeszcze w maju zostaną przywrócone - dodał.

Przypominamy, że minister zdrowia zapowiedział, że już w najbliższą środę, 21 kwietnia, ogłosi nowe decyzje w sprawie obostrzeń w naszym kraju.

Zobacz także: Po wakacjach dzieci będą mogły normalnie rozpocząć rok szkolny? Adam Niedzielski komentuje! Kiedy zaczniemy wychodzić z obostrzeń? 

Adam Niedzielski zdradził, że być może w maju w Polsce będzie można organizować wesela. 

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News

Minister zdrowia zdradził, że być może w maju odbędą się pierwsze wesela i imprezy okolicznościowe.

Stół weselny
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Ślub w maseczkach w Rzymie
East News
Newsy
Rząd znosi kolejne ograniczenia: wiadomo już, co z weselami! Co zapowiedział minister Szumowski?

Co z organizacją wesel podczas pandemii koronawirusa? Czy wkrótce młode pary będą mogły zapraszać gości na przyjęcia i wesela? Ile osób będzie mogło pojawić się na weselu?  Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia rozwiał wszelkie wątpliwości w tej sprawie! Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie, czy doniesienia o tym, że niedługo władze pozwolą na organizację wesel są prawdziwe. Sprawdźcie, co powiedział minister zdrowia! Będzie możliwość organizowania wesel!  W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzymi ogarniczeniami wiele młodych par przełożyło lub odwołało swoje ślubne plany.  Czy wkrótce to się zmieni i zakochani będą mogli organizować śluby i wesela z udziałem gości? Wszystko wskazuje na to, że tak! Pierwszą informację o planach odmrażania branży ślubnej przekazał Janusz Cieszyński. Wiceminister zdrowia podczas konferencji prasowej powiedział, że ministerwo zarekomenduje organizaję wesel. Teraz potwierdził to również Łukasz Szumowski! Jest jednak jedno ale... Na weselu nie będzie można zaprosić więcej niż 50 osób. Zdaję sobie sprawę, że szczególnie w kwestii organizowania ślubów, wesel to jest zwykle planowanie na wiele miesięcy naprzód. Wiemy z własnych, prywatnych doświadczeń, jak trudno zarezerować wymarzoną salę dla państwa młodych i chcemy ten obszar również uwalniać szybko. Będziemy rekomendować całej Radzie Ministrów, panu premierowi żeby w pierwszej kolejności - oczywiście z odpowiednimi obwarowaniami przygotowanymi przez Inspekcję Sanitarną - uwolnić te wesela do 50 osób. To będzie oznaczało, że najczęściej są to osoby nam znane, bliskie, często rodzina w związku z tym w tym etapie łatwo będzie popatrzeć na ile taki ruch zwiększa ryzyko epidemiczne, a na ile nie. My zawsze postępujemy w...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Chorzy na COVID-19 będą leczeni także w prywatnych klinikach! Ministerstwo Zdrowia ostrzega: "Możemy mieć 15-20 tys. zachorowań dziennie"!

Szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował o zmianach, które chce wprowadzić w związku z pandemią koronawirusa.  Adam Niedzielski przyznał, że w związku z coraz wiekszą liczbą zachorowań i informacjami o braku miejsc w szpitalach MZ rozmawiało z przedstawicielami placówek prywatnych, które zgodziły się wesprzeć polską służbę zdrowia. Prywatne szpitale będą przyjmować chorych na COVID-19. To jeszcze nie koniec!  Ministerstwo Zdrowia chce wesprzeć finansowo lekarzy Minister zdrowia podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że władze w Polsce przygotowują się na wszystkie możliwe scenariusze związane z pandemią koronawirusa. Adam Niedzielki przyznał, że w najgorszym przypadku w przyszłym tygodniu liczba zachorowań może wzrosnąć nawet do 15-20 tysięcy! W związku z tym MZ rozmawiało już z przedstawicielami prywatnych placówek medycznych. Adam Niedzielski poinformował, że do środy prywatne szpitale mają przygotować listę miejsc, w których będą mogli leczyć się pacjenci z COVID-19- ma być to ok.1000 dodatkowych łóżek.  Bardzo się cieszę, że odbiór ze strony pracodawców jest pozytywny. Jest deklaracja współpracy. Do środy wypracujemy listę szpitali prywatnych, które będą miały tzw. łóżka covidowe- powiedział szef MZ. Szef ministerstwa zdrowia poinformował również, że chce wprowadzić zmiany dotyczące kawarantanny. Adam Niedzielski przypomniał, że dziś na obowiązkowej kwarantannie przebywa blisko 300 tysięcy osób. Minister zdrowia chce zaproponować, żeby te osoby miały możliwość pracy w domach.  Chcielibyśmy, żeby te osoby mogły mieć możliwość pracy, bo na razie takiej możliwości nasze ustawodawstwo i przepisy nie przewidywały- mówił na konferencji minister zdrowia. Minister zdrowia podczas...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Restrykcje będą obowiązywały również w ferie zimowe? Minister zdrowia zabrał głos

Adam Niedzielski na konferencji prasowej odniósł się to ostatniej niższej liczby zachorowań na koronawirusa i zapowiedział, że obostrzenia, które zostały wprowadzone nadal obowiązują, ale do 29 listopada rząd nie planuje wprowadzania kolejnych obostrzeń: Ostatnie regulacje, które wprowadziliśmy dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu na pewno żadnych zmian ani obostrzających, chyba, że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem, ale nic na to nie wskazuje - ani też luzujących na pewno nie będzie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.  Minister zapewnił też, że sytuacja w Polsce "co najmniej się stabilizuje". Zauważył też, że wprowadzane do tej pory obostrzenia i przestrzeganie dystansu społecznego przynosi efekty: Wynika to z tego, że jesteśmy po pierwsze bogatsi o doświadczenia z okresu wakacyjnego, szczególnie trzeba wspomnieć o przykładzie Czech, które szybko przechodząc do polityki luzowanie obostrzeń niestety na jesień stały się liderem liczny zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Po drugie, tydzień temu wprowadziliśmy ostatnią turę regulacji ograniczających i ta ostatnia tura sprawi, że mam nadzieję, nie będziemy się utrzymywali na poziomie 20 tys. zachorowań tylko liczba zdecydowanie spadnie. (...) Tutaj nie ma przestrzeni na poluzowanie tu jest przestrzeń na analizowanie i podejmowanie ostrożnych decyzji. - powiedział minister Adam Niedzielski.  Co z feriami zimowymi? Hotele na ten czas zostaną ponownie otwarte? Na koniec konferencji padło pytanie dotyczące ferii zimowych. Czy w tym roku możliwe będą wyjazdy? Minister Adam Niedzielski wprost odpowiedział, że na takie decyzje jest jeszcze za wcześnie: Dywagacje czy analizy, które dotycząc okresu feryjnego są zdecydowanie przedwczesne. Jesteśmy w takiej sytuacji, że mamy zdefiniowane bardzo...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner