Party Stories
Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy

Adam Niedzielski zdradził szczegóły wychodzenia z lockdownu! Pierwsze otworzą się szkoły, ale co z restauracjami i hotelami? Jest komentarz! 

Na otwarcie restauracji i siłowni będziemy musieli jeszcze poczekać! Kiedy wyjdziemy z lockdownu?

Minister zdrowia w najnowszym wywiadzie zapowiedział, kiedy zostaną ogłoszone dalsze decyzje w sprawie lockdownu i zdradził, jak będą się zmieniać obostrzenia w najbliższym czasie. Kiedy uczniowie wrócą do szkół i kiedy zostaną otwarte galerie handlowe, restauracje i salony fryzjerskie? Jest komentarz Adama Niedzielskiego!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

W środę ogłoszenie decyzji w sprawie lockdownu

Większość obowiązujących obecnie obostrzeń ma obowiązywać do 25 kwietnia - dłużej, bo do 3 maja będą obowiązywać restrykcje dotyczące działalności hoteli. Czy po tym terminie władze zakończą lockdown? Niestety, minister zdrowia w wywiadzie dla Radia Zet przyznał, że najprawdopodobniej dopiero na przełomie maja i czerwca będzie można znosić wszystkie obostrzenia w Polsce. 

To, że spadają wskaźniki dot. liczby nowych zakażeń czy hospitalizacji, to jeszcze nie jest przesłanka, żeby z huraoptymizmem rzucić się w luzowanie obostrzeń-  na antenie Radia Zet mówił Adam Niedzielski. 

Minister zdrowia zapowiedział, że dalsze informacje dotyczące obostrzeń zostaną ogłoszone już jutro, w środę 21 kwietnia. Adam Niedzielski zdradził przy okazji, że rząd rozważa regionalne luzowanie lockdownu.

Najważniejsze, z punktu widzenia zdrowia publicznego, jest przywracanie edukacji. Absolutny priorytet. W całym kraju? Jeszcze jest dyskusja, ale ja jestem zwolennikiem uwzględnienia różnic regionalnych. Na razie tylko klasy I-III- mówił szef Ministerstwa Zdrowia. 

Adam Niedzielski dodał, że chciałby, żeby wszyscy uczniowie wrócili do szkół przed wakacjami. A co z salonami fryzjerskimi, restauracjami czy siłowniami? Minister zdrowia zdradził, które branże zostaną otwarte w pierwszej kolejności.

W pierwszej kolejności będą przywracane usługi: fryzjerzy, branża beauty, drobne usługi. Potem handel wielkopowierzchniowy, sklepy budowlane i gdzieś w perspektywie pojawiają się hotele. Na końcu restauracje, fitnessy- mówił minister zdrowia. Siłownie i restauracje, z mojego punktu widzenia, są na końcu kolejki, ponieważ przyczyniają się do rozwoju wirusa- dodał. 

Minister zdrowia zapowiedział również, że być może pod koniec maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu. 

Zobacz także: Nie tylko brak węchu i smaku. Dorota Gardias zdradziła, jakie teraz odczuwa skutki koronawirusa

Adam Niedzielski zapowiedział, które branże zostaną odmrożone w pierwszej kolejności.

Adam Niedzielski
East News

Minister zdrowia przyznał, że restauracje i siłownie zostaną otwarte na samym końcu.

Lockdown, zamknięte ogródki restauracji
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Do kiedy będą obowiązywać wprowadzone obostrzenia? Jest konkretna data! 
Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!  Czy w związku ze stabilizacją liczby zachorowań na koronawirusa możemy liczyć na to, że w najbliższych dniach władze zdecydują się m.in. na otwarcie galerii handlowych czy restauracji? Adam Niedzielski wskazał konkretną datę, do kiedy mają trwać wszystkie obostrzenia! Kiedy możliwe luzowanie obostrzeń? Od kilku tygodni sytuacja w Polsce wygląda bardzo niepokojąco. W związku z ogromnym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa władze musiały wprowadzić wiele ograniczeń i obostrzeń, takich jak: zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostają sklepy z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, art. dla zwierząt, prasą oraz usługi), ograniczenie działalności restauracji i wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni. Minister zdrowia i szef kancelarii premiera podczas wspólnej konferencji prasowej poinformowali, że wprowadzone obostrzenia przynoszą skutek, a wzrost zachorowań zaczął się stabilizować.  Żadne decyzje rządu nie zadziałyby, gdyby nie odpowiedzialne zachowanie społeczeństwa, gdyby nie samodyscyplina Polaków, która zadziałała w ostatnich dniach. Dzięki temu w ostatnich dniach mamy stabilizację dynamiki zachorowań, a w najbliższych dniach możemy spodziewać się spadków- powiedział Michał Dworczyk. Czy w związku z tym władze planują luzowanie obostrzeń? Minister zdrowia odpowiedział, że przed 29 listopada z pewnością do tego nie dojdzie! Do tego czasu żadnych zmian, ani obostrzających - chyba że mielibyśmy pogarszającą się sytuację - ani luzujących, nie będzie - powiedział szef...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Nieoficjalnie: odmrażanie gospodarki już od 30 listopada! Ale konferencja w tej sprawie przeniesiona na sobotę

Jak informuje polsatnews.pl, premier Mateusz Morawiecki może ogłosić etapy odmrażania gospodarki. Portal powołuje się na swojego informatora z rządu, według którego plan znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa ma być rozpisany do połowy stycznia. Jak będzie wyglądał? Które obostrzenia znikną w pierwszej kolejności i czy dzieci wrócą do szkół? Zobaczcie ustalenia. Zobacz także:   Kolęda w pandemii koronawirusa. Część diecezji już zdecydowała, co z wizytą duszpasterską w tym roku!  Nieoficjalnie: jest plan znoszenia obostrzeń Skąd decyzja o „odmrażaniu”? Według informatora polsatnews.pl, w ostatnich dniach średnia liczba zachorowań przestała rosnąć w tym tempie, co wcześniej. Większe są również możliwości służby zdrowia - tzn. więcej jest łóżek szpitalnych, uruchomiono pierwsze szpitale tymczasowe.  Według ustaleń portalu, harmonogram znoszenia obostrzeń ma być rozpisany od 30 listopada do połowy stycznia, po to, by nie zaskakiwać poszczególnych branż decyzjami podejmowanymi z dnia na dzień.  Które branże zostaną otwarte jako pierwsze? Po 29 listopada mają ruszyć m.in. sklepy meblowe. Według portalu, w przedstawionych etapach odmrażania mają zostać ujęte również restauracje, czy siłownie. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce: Restrykcje będą obowiązywały również w ferie zimowe? Minister zdrowia zabrał głos Co z nauczaniem zdalnym? Dzieci wrócą do szkół? Na odpowiedź na to pytanie czekają miliony Polaków. Tu portal nie ma jednak dobrej wiadomości. Z naszych informacji wynika, że rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie powrotu uczniów do szkół, ale wiele wskazuje na to, że nauka zdalna będzie kontynuowana również po 29 listopada - czytamy...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Restrykcje będą obowiązywały również w ferie zimowe? Minister zdrowia zabrał głos

Adam Niedzielski na konferencji prasowej odniósł się to ostatniej niższej liczby zachorowań na koronawirusa i zapowiedział, że obostrzenia, które zostały wprowadzone nadal obowiązują, ale do 29 listopada rząd nie planuje wprowadzania kolejnych obostrzeń: Ostatnie regulacje, które wprowadziliśmy dotyczyły okresu do 29 listopada i do tego czasu na pewno żadnych zmian ani obostrzających, chyba, że mielibyśmy do czynienia z pogorszeniem, ale nic na to nie wskazuje - ani też luzujących na pewno nie będzie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.  Minister zapewnił też, że sytuacja w Polsce "co najmniej się stabilizuje". Zauważył też, że wprowadzane do tej pory obostrzenia i przestrzeganie dystansu społecznego przynosi efekty: Wynika to z tego, że jesteśmy po pierwsze bogatsi o doświadczenia z okresu wakacyjnego, szczególnie trzeba wspomnieć o przykładzie Czech, które szybko przechodząc do polityki luzowanie obostrzeń niestety na jesień stały się liderem liczny zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Po drugie, tydzień temu wprowadziliśmy ostatnią turę regulacji ograniczających i ta ostatnia tura sprawi, że mam nadzieję, nie będziemy się utrzymywali na poziomie 20 tys. zachorowań tylko liczba zdecydowanie spadnie. (...) Tutaj nie ma przestrzeni na poluzowanie tu jest przestrzeń na analizowanie i podejmowanie ostrożnych decyzji. - powiedział minister Adam Niedzielski.  Co z feriami zimowymi? Hotele na ten czas zostaną ponownie otwarte? Na koniec konferencji padło pytanie dotyczące ferii zimowych. Czy w tym roku możliwe będą wyjazdy? Minister Adam Niedzielski wprost odpowiedział, że na takie decyzje jest jeszcze za wcześnie: Dywagacje czy analizy, które dotycząc okresu feryjnego są zdecydowanie przedwczesne. Jesteśmy w takiej sytuacji, że mamy zdefiniowane bardzo...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner