Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy

Adam Niedzielski zdradził szczegóły wychodzenia z lockdownu! Pierwsze otworzą się szkoły, ale co z restauracjami i hotelami? Jest komentarz! 

Na otwarcie restauracji i siłowni będziemy musieli jeszcze poczekać! Kiedy wyjdziemy z lockdownu?

Minister zdrowia w najnowszym wywiadzie zapowiedział, kiedy zostaną ogłoszone dalsze decyzje w sprawie lockdownu i zdradził, jak będą się zmieniać obostrzenia w najbliższym czasie. Kiedy uczniowie wrócą do szkół i kiedy zostaną otwarte galerie handlowe, restauracje i salony fryzjerskie? Jest komentarz Adama Niedzielskiego!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

W środę ogłoszenie decyzji w sprawie lockdownu

Większość obowiązujących obecnie obostrzeń ma obowiązywać do 25 kwietnia - dłużej, bo do 3 maja będą obowiązywać restrykcje dotyczące działalności hoteli. Czy po tym terminie władze zakończą lockdown? Niestety, minister zdrowia w wywiadzie dla Radia Zet przyznał, że najprawdopodobniej dopiero na przełomie maja i czerwca będzie można znosić wszystkie obostrzenia w Polsce. 

To, że spadają wskaźniki dot. liczby nowych zakażeń czy hospitalizacji, to jeszcze nie jest przesłanka, żeby z huraoptymizmem rzucić się w luzowanie obostrzeń-  na antenie Radia Zet mówił Adam Niedzielski. 

Minister zdrowia zapowiedział, że dalsze informacje dotyczące obostrzeń zostaną ogłoszone już jutro, w środę 21 kwietnia. Adam Niedzielski zdradził przy okazji, że rząd rozważa regionalne luzowanie lockdownu.

Najważniejsze, z punktu widzenia zdrowia publicznego, jest przywracanie edukacji. Absolutny priorytet. W całym kraju? Jeszcze jest dyskusja, ale ja jestem zwolennikiem uwzględnienia różnic regionalnych. Na razie tylko klasy I-III- mówił szef Ministerstwa Zdrowia. 

Adam Niedzielski dodał, że chciałby, żeby wszyscy uczniowie wrócili do szkół przed wakacjami. A co z salonami fryzjerskimi, restauracjami czy siłowniami? Minister zdrowia zdradził, które branże zostaną otwarte w pierwszej kolejności.

W pierwszej kolejności będą przywracane usługi: fryzjerzy, branża beauty, drobne usługi. Potem handel wielkopowierzchniowy, sklepy budowlane i gdzieś w perspektywie pojawiają się hotele. Na końcu restauracje, fitnessy- mówił minister zdrowia. Siłownie i restauracje, z mojego punktu widzenia, są na końcu kolejki, ponieważ przyczyniają się do rozwoju wirusa- dodał. 

Minister zdrowia zapowiedział również, że być może pod koniec maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu. 

Zobacz także: Nie tylko brak węchu i smaku. Dorota Gardias zdradziła, jakie teraz odczuwa skutki koronawirusa

Adam Niedzielski zapowiedział, które branże zostaną odmrożone w pierwszej kolejności.

Adam Niedzielski
East News

Minister zdrowia przyznał, że restauracje i siłownie zostaną otwarte na samym końcu.

Lockdown, zamknięte ogródki restauracji
East News

Zobacz także
Mateusz Morawiecki

Co z komuniami i weselami w maju? Jest niepokojący komentarz doradcy premiera ds. COVID-19! 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz

Dzieci wrócą do przedszkoli i szkół już za kilka dni?! Minister edukacji podał konkretną datę! 

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski
East News
Newsy
Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i salony fryzjerskie? Nieoficjalne ustalenia mediów! Władze ogłoszą łagodzenie obostrzeń?
Kiedy nastąpi koniec lockdownu? Na dziś zaplanowana jest konferencja prasowa dotycząca obostrzeń!

Minister zdrowia ogłosi dziś luzowanie obostrzeń? Już za kilka godzin odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Adama Niedzielskiego, który ma poinformować Polaków, jakie obostrzenia będą obowiązywać po 25 kwietnia. Według nieoficjalnych ustaleń mediów władze planują łagodzenie restrykcji. Czy uczniowie wrócą do szkół, a galerie handlowe i salony fryzjerskie zostaną otwarte? Sprawdźcie, czego możemy się spodziewać!  Powrót uczniów do szkół w systemie hybrydowym? Lockdown w Polsce został ostatnio przedłużony i ma obowiązywać do 25 kwietnia- wyjątkiem jest branża hotelarska która została zamrożona do 3 maja. Teraz chyba wszyscy zastanawiają się, czy podczas kolejnej konferencji prasowej władze ponownie ogłoszą wydłużenie lockdownu, czy jednak zacznie się luzowanie obostrzeń. Dziś ma się odbyć spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego po którym mamy dowiedzieć się, jakie zmiany już wkrótce zostaną wprowadzone. Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski rząd planuje luzowanie obostrzeń! Rozważany jest ten wariant regionalny. W tych przypadkach brana pod uwagę będzie zarówno liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów- mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Wojciech Andrusiewicz przed kamerami mówił, że najmniej zakażeń jest w województwach: podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim, a najwięcej zakażeń w województwie dolnośląskim i śląskim.  Wszystko wskazuje więc na to, że w środę po posiedzeniu rządowego zespołu możemy spodziewać się luzowania obostrzeń pod względem regionalnym- czytamy na wp.pl. Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski od 26 kwietnia na dwa tygodnie zostaną otwarte wielkopowierzchniowe sklepy...

PILNE
Newsy
Większość obostrzeń zostaje? Co z galeriami, hotelami i restauracjami? Minister zdrowia ogłosił decyzję rządu! 
Większość obostrzeń zostaje? Co z galeriami, hotelami i restauracjami? Minister zdrowia ogłosił decyzję rządu! 

Czy od 1 lutego zaczniemy wracać do "normalności"? Galerie handlowe zostaną otwarte? Co z restauracjami, hotelami i powrotem starszych uczniów do nauczania stacjonarnego? Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował o decyzjach rządu! Jakie obostrzenia będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku? Sprawdźcie! Stopniowe luzowanie obostrzeń W związku z pandemią koronawirusa i niepokojącymi informacjami dotyczącymi wzrostu zachorowań władze już wiele tygodni temu wprowadziły w Polsce szereg obostrzeń. Do końca stycznia w naszym kraju obowiązuje "etap odpowiedzialności"- hotele są zamknięte, restauracje mogą wydawać posiłki tylko na wynos, nie można organizować wesel, a do szkoły, od blisko dwóch tygodni, chodzą tylko najmłodsi uczniowie z klas 1-3. Czy od 1 lutego rozpocznie się luzowanie wcześniej wprowadzonych obostrzeń? Jest decyzja władz! Okazuje się, że od 1 lutego zostaje przedłużony "etap odpowiedzialności"- będzie obowiązywał do 14 lutego! Dalej będzie obowiązywał zakaz otwierania hoteli czy restauracji (jedzenie tylko na wynos). Stoki narciarskie pozostają zamknięte, a osoby wracające transportem zbiorowym z zagranicy będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę.  Nauczanie równiez pozostaje bez zmian- do szkoły chodzą dzieci z klas 1-3. Starsi uczniowie kontynuują naukę zdalną. Adam Niedzielski zapowiedział, że najwcześniej 14 lutego ogłosi kolejną informację dotycząca ewentualnego powrotu kolejnych uczniów do szkół. Od 1 lutego nastąpi otwarcie sklepów w galeriach handlowych. Od najbliższego poniedziałku godziny dla seniorów nie będą obowiązywać! Minister zdrowia zapowiedział również, że od 1 lutego -zachowując reżim sanitarny- mogą zostać otwarte  muzea  i galerie sztuki.  Zobacz także:  W...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Już jutro premier ogłosi zmiany w obostrzeniach! Dzieci wrócą do szkoły? 
Czy od 15 lutego starsi uczniowie wrócą do szkoły? Hotele, kina, teatry i baseny znów będą otwarte? Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski już jutro (w piątek 5 lutego) mają ogłosić, które branże już wkrótce będą stopniowo odmrażane.

Czy od 15 lutego starsi uczniowie wrócą do szkoły? Hotele, kina, teatry i baseny znów będą otwarte? Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski już jutro (w piątek 5 lutego) mają ogłosić, które branże już wkrótce będą stopniowo odmrażane. Jakie zmiany w obostrzeniach szykują władze? Media poinformowały o nieoficjalnych ustaleniach!  Dzieci wracają do szkoły? Pod koniec stycznia Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił, że większość wcześniejszych obostrzeń będzie obowiązywać do 14 lutego. Do tego czasu hotele, stoki narciarskie i restauracje mają pozostać zamknięte. Od 1 lutego działalność wznowiły sklepy w galeriach handlowych oraz zniesiono godziny dla seniorów, teraz z pewnością wszyscy zastanawiają się, czy od 15 lutego władze zaczną łagodzić wszystkie obostrzenia. Starsi uczniowie, którzy od kilku miesięcy uczą się zdalnie, jeszcze w tym miesiącu będą mogli wrócić do szkoły? Co planuje rząd? Według doniesień portalu money.pl władze analizują kilka wariantów. Niewykluczone, że już wkrótce swoją działalność wznowią hotele. Ale to nie wszystko! Jednocześnie jednak otwarcie hoteli miałoby być powiązane z przywróceniem części uczniów do szkół - informuje portal money.pl.  Dlaczego władze chcą,  żeby hotele były otwierane w tym samym czasie co powrót dzieci do szkół? Mamy obawy czy nauka zdalna nie byłaby po prostu wykorzystana do tego, by wyjechać z dziećmi na zaległe ferie. Nagle uczniowie zaczęliby się łączyć wprost z Zakopanego lub innych miejscowości na południu Polski. Jeżeli nauczanie wróci do szkół, to takich wyjazdów z pewnością będzie mniej - zdradza informator portalu. Okazuje się, że władze zastanawiają się również...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik