Party Stories
Minister zdrowia Adam Niedzielski
East News
Newsy

Lockdown przedłużony! Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli! Co ze szkołą, majówką i hotelami?

Minister zdrowia ogłosił nowe zasady obowiązujące w Polsce. Żłobka i przedszkola będą otwarte już od 19 kwietnia. Co z innymi placówkami? Czy mogą liczyć na luzowanie obostrzeń? Sprawdźcie szczegóły.

Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej oznajmił, że obostrzenia zostały przedłużone o tydzień! Oznacza to, że restrykcje będą obowiązywały do 25 kwietnia. Są jednak zmiany dotyczące działalności żłobków oraz przedszkoli. Czy dzieci szkolne mogą wracać do placówek po 18 kwietnia? Poznajcie również szczegóły dotyczące hoteli, sportu oraz zasad, które będą obowiązywały w majówkę! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Lockdown w Polsce. Przedłużenie restrykcji do 25 kwietnia. Co to oznacza? 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obostrzeń o kolejny tydzień. Są jednak wyjątki. Przedszkola i żłobki zostaną otwarte już od 19 kwietnia, z kolei hotele pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. 

Wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków. Zostaną otwarte od 19 kwietnia. Przywracamy możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Wszystkie pozostałe regulacje i restrykcje będą obowiązywały. Będą trwały do 25 kwietnia.  Przedłużamy o dwa tygodnie (do 3 maja) restrykcje dotyczące hoteli. Te decyzje mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowej - mówił na konferencji prasowej. 

Obostrzenia obowiązujące w Polsce od 19 kwietnia do 25 kwietnia to: 

 •  żłobki i przedszkola otwarte dla wszystkich dzieci od 19 kwietnia
 •  hotele zamknięte do 3 maja włącznie, z wyjątkiem hoteli robotniczych, oraz w przypadku niektórych podróży służbowych (medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy)
 • obiekty sportowe nadal zamknięte. Od 19 kwietnia możliwe uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu - limit osób 25. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez udziału publiczności
 • zamknięte siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria
 • zamknięte galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni
 • zamknięte sklepy wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 
 • w placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
 •  salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte 
 • w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób
 • uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studenci wciąż uczą się zdalnie 
 •  zamknięte teatry, kina, muzea i galerie sztuki

Rząd przedłużył lockdown w Polsce od 25 kwietnia. Hotele pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątek stanowią jedynie żłobki i przedszkola, które czynne będą dla wszystkich dzieci już od 19 kwietnia. 

Rząd wprowadzi drugi lockdown?
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu

W środę 4. listopada odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Poznaliśmy nowe obostrzenia, które w większości będą obowiązywały od najbliższej soboty. Już wiadomo, że galerie handlowe zostaną zamknięte i tylko wybrane sklepy będą mogły funkcjonować. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Uwaga! Nowe obostrzenia związane z koronawirusem: jest decyzja w sprawie galerii, sklepów, szkół Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa , rząd wprowadził nowe restrykcje. W dalszym ciągu odnotowujemy kolejne rekordy zakażeń - tylko ostatniej doby przybyło prawie 25 tysięcy nowych przypadków. Z tego też względu rządzący chcą, aby jak najszybciej ograniczyć wzmożone kontakty międzyludzkie, które mogą powodować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Chcemy chronić służbę zdrowia, chcemy chronić ludzi. Krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna czyli całkowity lockdown - mówił na konferencji prasowej premier.  Przede wszystkim zostańmy w domu. Zostańmy w domu, aby ograniczyć kontakty, aby nie pozwolić wirusowi rozprzestrzeniać się - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. I właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się, że od soboty 7. listopada zamknięte będą między innymi galerie handlowe. Otwarte pozostają jedynie sklepy z artykułami spożywczymi i kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo - budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi .  W dalszym ciągu będą obowiązywały również ograniczenia w liczbie klientów. Handel w sklepach do 100 m2 - 1 osoba na 10m2 , a w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2 . Na razie obostrzenia będą...

PILNE
Newsy
Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  
Lockdown w Polsce po świętach. Co to oznacza? Narodowa kwarantanna - szczegóły, jakie zakazy?

Minister zdrowia poinformował o nowych obostrzeniach w Polsce! Okazuje się, że już za kilka dni władze wprowadzą "narodową kwarantannę", która przewiduje m.in. zamknięcie galerii handlowych, hoteli czy zamykanie obiektów sportowych (z obostrzeń są wyłączeni zawodowi sportowcy). Co jeszcze nas czeka? Narodowa kwarantanna w Polsce W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi koronawirusa i obaw przed trzecią falą pandemii szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił, że w Polsce trzeba wprowadzić kolejne obostrzenia. Narodowa kwarantanna rozpocznie się po świętach, 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia. W tym czasie w galerie handlowe i sklepy będą zamknięte z wyjątkami. Hotele będą nieczynne - z wyjątkiem medyków i hoteli pracowniczych. Zamknięte zostaną również stoki narciarskie oraz infrastruktura sportowa (z wyjątkiem sportowców profesjonalnych). Niestety nie jest wykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo nie możemy liczyć, że szczepienia zaczną chronić nas w tym najbliższym okresie- mówił Adam Niedzielski. Apeluję do każdego z Państwa, do każdego Polaka, o odpowiedzialność za siebie i bliskich i przestrzeganie zasad- dodał.  Co ciekawe, minister zdrowia poinformował, że władze chcą wprowadzić również zakaz przemieszczania się 31 grudnia, czyli w Sylwestra. Zakaz ma obowiązywać w godzinach 19:00-06:00.  Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu- czytamy na stronie gov.pl.  Z informacji opublikowanych na stronie rządowej że będzie obowiązywać 10 dniowa obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski.  Narodowa...

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News
Newsy
Oto nowe obostrzenia w Polsce po Świętach od 28 grudnia. Co się zmieni?
Nowe obostrzenia w Polsce od 28 grudnia. Opublikowano rozporządzenie. Wiadomo, co czeka nas przez najbliższe tygodnie.

W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia do końca ferii, 17 stycznia, w Polsce obowiązywać będą nowe obostrzenia, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa . Na jakie zmiany, poza ograniczeniami dotyczącymi hoteli, galerii handlowych i Sylwestra, musimy przygotować się w najbliższych tygodniach? Zobacz także:  Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu! Koronawirus w Polsce: Nowe obostrzenia od 28 grudnia Do 27 grudnia usługi hotelarskie były dostępne między innymi dla osób odbywających podróż służbową, natomiast wraz z wejściem w życie nowych obostrzeń, nie będzie już takiej możliwości. Od 31 grudnia hotele pozostaną otwarte dla medyków, załogi samolotów, czy kierowców transportu drogowego. Działać będą również hotele robotnicze lub dla pracowników sezonowych. Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności to również ponowne nałożenie ograniczeń na galerie handlowe. Do 17 stycznia będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego , jednak znajdujące się w galeriach sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, salony fryzjerskie i kosmetyczne, czy sklepy z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnym, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe wciąż pozostaną otwarte. Dodatkowo od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte zostaną siłownie, kluby i centra fitness , z wyłączeniem miejsc wykonujących działalność leczniczą, a infrastruktura sportowa dostępna będzie jedynie w ramach sportu zawodowego. Wciąż pozostają zamknięte również dyskoteki i kluby...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner