Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Hanna Stankówna nie żyje
Newsy

Hanna Stankówna nie żyje. Matylda Damięcka oddała hołd wielkiej aktorce, ale pisze również: "Absolutny brak taktu"

Hanna Stankówna nie żyje. Gdzie grała poza "Na wspólnej"?

Matylda Damięcka postanowiła uczcić pamięć wybitnej aktorki Hanny Stankówny i opublikowała na Instagramie autorską grafikę. W komentarzach pod postem pojawiła się dyskusja dotycząca tego, że aktorka tak wielu wybitnych ról jest podsumowywana jako znana z "Na Wspólnej".  Okazuje się, że krytycznych głosów jest więcej i Internauci pamiętają gwiazdę z innych ról niż serialowe...

Robert Kudelski z "Na Wspólnej" schudł 20 kilogramów!

Matylda Damięcka oddała część Hannie Stankównej wymowną grafiką

14 grudnia zmarła Hanna Stankówna, ta smutna wiadomość obiegła kraj zaledwie dzień po informacji o śmierci Piotra Machalicy. Odeszły dwie wielkie postacie polskiego kina, a środowisko artystów pożegnało ich we wzruszających wpisach. Do tego grona dołączyła Matylda Damięcka, która oddała hołd Hannie Stankównie wymowną grafiką. W ten sposób aktorka na Instagramie komentuje ważne dla siebie wydarzenia. 

Okazuje się, że jedną z Internautek oburzył fakt, że niektóre media, pisząc o śmierci wybitnej aktorki przypisywały jej głównie rolę w serialu "Na Wspólnej". Jak wiadomo Hanna Stankówna miała na koncie mnóstwo ról teatralnych, filmowych i serialowych. Zagrała m.in. w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Seksmisji", "Trędowatej" czy "Tygrysy Europy". 

Jak poczytałam, że jest znana z "Na Wspólnej" to zamarłam. Czy ja jestem już tak stara, że znam aktorkę z innych, bardziej ambitnych dzieł? - spytała jedna z internautek.

To również nie spodobało się Matyldzie Damięckiej, która w mocnych słowach napisała, że to "absolutny brak taktu":

Nie, jest to absolutny brak taktu i badziewiarstwo redakcji. Nawet w takich przypadkach obowiązującą walutą jest szybkość, nie jakość - w odpowiedzi napisała Matylda Damięcka.

Pogrzeb aktorki odbędzie się 23 grudnia, przed świętami Bożego Narodzenia. Hanna Stankówna zostanie pochowana na Powązkach w nowej Alei Zasłużonych.

Zobacz także: Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 82 lat

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 82 lat

Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
EastNews

Aktorka w serialu "Na wspólnej" występowała kilka lat. Jednak do historii kina przejdą inne jej fantastyczne role m.in. Tekli w "Seksmisji" czy hrabiny Ćwileckiej w "Trędowatej".

Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
AKPA

 

 

Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
EastNews
Newsy
Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 82 lat
Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 82 lat

Hanna Stankówna, aktorka znana z wielu polskich filmów i seriali nie żyje. Gwiazda, którą Polacy pokochali za jej role w "Seksmisji" i serialu "Na Wspólnej" zmarła w poniedziałek 14. grudnia w Warszawie. Informację o śmierci aktorki potwierdził jej syn, scenarzysta i operator Kacper Lisowski - podaje "Gazeta Wyborcza". Hanna Stankówna nie żyje Aktorka występowała również na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, gdzie grała przez ponad 40 lat. Popularność przyniosły jej także role w "07 zgłoś się", "Tulipanie", "Labiryncie", czy "Janie Serce". Wszyscy zapamiętają ją również z fantastycznej kreacji w filmie "Trędowata" czy jako Teklę, szefową „Genetix" z komedii "Seksmisja".  Hanna Stankówna urodziła się 4 maja 1938 w Poznaniu. W 1959 ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów aktorskich, zadebiutowała na wielkim ekranie - gdy miała 19 lat, wystąpiła w "Prawdziwym końcu wielkiej wojny" Jerzego Kawalerowicza. Aktorka bardzo często wcielała się w rolę hrabianek i wielkich dam - jej charakterystyczna uroda doskonale pasowała do takich postaci. Została odznaczona Srebrnym (1987 r.) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (1995 r.), za wkład w polską kulturę.  Według informacji "Gazety Wyborczej", pogrzeb Hanny Stankówny ma odbyć się w środę 23 grudnia na Powązkach Wojskowych w Warszawie.  Hanna Stankówna zmarła w poniedziałek, 14. grudnia. Miała 82 lata.  

Hanna Polk - czarno białe zdjęcie aktorki
East News
Newsy
Hanna Polk nie żyje. Aktorka miała zaledwie 56 lat
Hanna Polk nie żyje. Dotarły do nas bardzo smutne doniesienia dotyczące aktorki i pierwszej żony Piotra Polka.

Hanna Polk nie żyje. Dotarły do nas bardzo smutne doniesienia dotyczące aktorki i pierwszej żony Piotra Polka. Informacje o śmierci artystki, która występowała w takich produkcjach jak: "W labiryncie", "Dom", "Klan", "Ojciec Mateusz" czy "Na dobre i na złe" za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała jej siostra Aleksandra.  Hanna Polk zmarła w środę 4 grudnia. Miała zaledwie 56 lat. Zobaczcie, poruszający wpis siostry Hanny Polk. Hanna Polk nie żyje Siostra Hanny Polk opublikowała w sieci wzruszający wpis, w którym poinformowała fanów o śmierci aktorki.  Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku odeszła nagle od nas moja jedyna siostra Hanna Wrycza-Kurkowska zawodowo znana jako Hanna Polk. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. O tej dacie powiadomię trochę później w klepsydrach i nekrologu oraz tu na fb. Dziękujemy za złożone nam wyrazy współczucia- czytamy na Facebooku.  Hanna Polk urodziła się 18 września 1963 roku. Była absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Aktorka grała w wielu głośnych produkcjach, a prywatnie była pierwszą żoną Piotra Polka. Para była małżeństwem przez 7 lat.  Bliskim Hanny Polk składamy kondolencje. Zobacz także:   Nie żyje uczestnik "Mam Talent". Miał tylko 30 lat! Hanna Polk nie żyje.   Aktorka była pierwszą żoną Piotra Polka.  

Nie żyje Ewa Greś
East News
Newsy
Nie żyje Ewa Greś. Aktorka z "Na Wspólnej" miała 44 lata 
Ewa Greś nie żyje.

Nie żyje Ewa Greś, aktorka teatralna, która zyskała popularność dzięki roli w serialu " Na Wspólnej ". Miała jedynie 44 lata. Ewa odeszła 10 lutego 2020 roku. Przyczyna śmierci jeszcze nie jest znana. Smutną informację przekazał m. in. Teatr Żydowski w Warszawie.  Zobacz także:  Nie żyje kolejny uczestnik programu "Chłopaki do wzięcia". Wzruszające pożegnanie bliskich Ewa Greś nie żyje  Ewa Greś zmarła 10 lutego w wieku 44 lat. O śmierci aktorki, we wzruszającym wpisie poinformował Chochlik Kulturalny:  Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego - Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką wrażliwością i kulturą grania. Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. Że tęsknię za jej Sophie Tucker z niezwykłego spektaklu "One same". Zdarzało nam się długo rozmawiać. O życiu, o teatrze. Nawet gdy pojawiała się na scenie nieco rzadziej, podsyłała mi informacje o ciekawych wydarzeniach, o tekstach, które powinienem przeczytać. Mówiła zawsze: Panie Chochliku... Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata... Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest... - czytamy na Facebooku  Ewa Greś to absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Grała w teatrach w Olsztynie, Rzeszowie, Zakopanem i Warszawie - najcześciej w Teatrze Syrena i Teatrze Żydowskim. Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało - pożegnała aktorkę Dyrekcja oraz zespół Teatru...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner