Hanna Stankówna nie żyje

Hanna Stankówna nie żyje. Matylda Damięcka oddała hołd wielkiej aktorce, ale pisze również: "Absolutny brak taktu"

Hanna Stankówna nie żyje

Matylda Damięcka postanowiła uczcić pamięć wybitnej aktorki Hanny Stankówny i opublikowała na Instagramie autorską grafikę. W komentarzach pod postem pojawiła się dyskusja dotycząca tego, że aktorka tak wielu wybitnych ról jest podsumowywana jako znana z "Na Wspólnej".  Okazuje się, że krytycznych głosów jest więcej i Internauci pamiętają gwiazdę z innych ról niż serialowe...

Matylda Damięcka oddała część Hannie Stankównej wymowną grafiką

14 grudnia zmarła Hanna Stankówna, ta smutna wiadomość obiegła kraj zaledwie dzień po informacji o śmierci Piotra Machalicy. Odeszły dwie wielkie postacie polskiego kina, a środowisko artystów pożegnało ich we wzruszających wpisach. Do tego grona dołączyła Matylda Damięcka, która oddała hołd Hannie Stankównie wymowną grafiką. W ten sposób aktorka na Instagramie komentuje ważne dla siebie wydarzenia. 

Okazuje się, że jedną z Internautek oburzył fakt, że niektóre media, pisząc o śmierci wybitnej aktorki przypisywały jej głównie rolę w serialu "Na Wspólnej". Jak wiadomo Hanna Stankówna miała na koncie mnóstwo ról teatralnych, filmowych i serialowych. Zagrała m.in. w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Seksmisji", "Trędowatej" czy "Tygrysy Europy". 

Jak poczytałam, że jest znana z "Na Wspólnej" to zamarłam. Czy ja jestem już tak stara, że znam aktorkę z innych, bardziej ambitnych dzieł? - spytała jedna z internautek.

To również nie spodobało się Matyldzie Damięckiej, która w mocnych słowach napisała, że to "absolutny brak taktu":

Nie, jest to absolutny brak taktu i badziewiarstwo redakcji. Nawet w takich przypadkach obowiązującą walutą jest szybkość, nie jakość - w odpowiedzi napisała Matylda Damięcka.

Pogrzeb aktorki odbędzie się 23 grudnia, przed świętami Bożego Narodzenia. Hanna Stankówna zostanie pochowana na Powązkach w nowej Alei Zasłużonych.

Zobacz także: Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 82 lat

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 82 lat

Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
EastNews

Aktorka w serialu "Na wspólnej" występowała kilka lat. Jednak do historii kina przejdą inne jej fantastyczne role m.in. Tekli w "Seksmisji" czy hrabiny Ćwileckiej w "Trędowatej".

Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
AKPA

 

 

Więcej na temat Na Wspólnej Matylda Damięcka
Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08