Party Stories
Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News
Newsy

Matury zostaną przesunięte przez koronawirusa? Dyrektor CKE zabrał głos w tej sprawie

Czy egzaminy maturalne zostaną przesunięte z powodu epidemii koronawirusa?

Koronawirus, który dotarł do Polski spowodował zamknięcie placówek oświatowych. Do 25 marca odwołane są wszystkie zajęcia we wszystkich szkołach w naszym kraju. Niestety pojawia się coraz więcej głosów, że ta przerwa może zostać wydłużona. Czy terminy matur są zagrożone? W tej sprawie wypowiedział się w Polskim Radiu 24, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcin Smolik. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rząd czasowo zawiesza zakaz handlu w niedzielę! 

Co Julia Wieniawa sądzi o ograniczeniach w związku z koronawirusem? Co radzi fanom?

Czy matury odbędą się w terminie? Dyrektor CKE zabrał głos 

Polski rząd bardzo szybko zareagował na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa w Polsce. Już tydzień temu zapadła decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na 14 dni. Niestety Ministerstwo zdrowia podejrzewa, że nagły wzrost zachorowań dopiero przed nami. Istnieje bowiem możliwość, że jeżeli do tej pory nie zapanujemy nad groźnym wirusem, to przerwa od szkoły może się przedłużyć. 

Na kolejne informacje w tej sprawie z niecierpliwością czekają maturzyści, którzy obawiają się, że egzaminy mogą zostać przesunięte. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcin Smolik wyznał w Polskim Radiu 24, że terminy matur mogą się zmienić, jeśli przerwa zostanie przedłużona do okresu poświątecznego

- Na tę chwilę nie ma żadnych powodów, by wykonywać jakieś ruchy jeśli chodzi o wyznaczone terminy egzaminów ósmoklasisty czy maturalnego. Ulegną one zmianie jeśli zawieszenie pracy szkół będzie przedłużone do okresu poświątecznego - poinformował w Polskim Radiu 24, Marcin Smolik.

Dyrektor CKE podkreślił, że samo przesunięcie terminów nie byłoby rzeczą trudną. Jednocześnie Marcin Smolik zastrzegł, że póki co są to tylko czyste dywagacje i na razie nie ma potrzeby zmiany terminów egzaminów maturalnych. 

Kwestia samego przesunięcia terminów nie jest szczególnie skomplikowana technicznie. Wszystkie harmonogramy są powyznaczane, cała ścieżka: jak egzamin przebiega, kiedy jest sprawdzany, kiedy przekazywane są dokumenty uczniom. W zależności od tego, o ile to przesunięcie byłoby konieczne - jeżeli byłoby konieczne - trzeba by było odpowiednio modyfikować całą ścieżkę, albo skracając pewne okresy, jeśli jest to możliwe, albo być może wydłużając rok szkolny - poinformował dyrektor CKE. 

Na razie sytuacja jest dynamiczna i wciąż wszyscy mają nadzieje, że matury odbędą się zgodnie z planem. Wszyscy wierzymy, że do tego czasu poradzimy sobie z epidemią, a terminy egzaminów pozostaną jednak bez zmian. 

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa
East News

Na ten moment w Polsce jest 287 przypadków zarażenia koronawirusem. 

koronawirus
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy matury 2020 odbędą się w terminie? Jest oficjalny komentarz
Czy dwutygodniowa przerwa z zajęciach edukacyjnych wpłynie na terminy matur 2020? Jest oficjalny komentarz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Decyzją rządu zamknięto szkoły, przedszkola oraz żłobki. Szkoły będą nieczynne przynajmniej do 25 marca. Dzieci będą uczyły się zdalnie lub pod opieką rodziców. Co z przygotowaniem do matur oraz egzaminów ósmoklasisty, które powinny odbyć się kolejno w maju oraz kwietniu? Jest komentarz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone? Koronawirus w Polsce. Czy matury 2020 odbędą się w terminie?  11 marca 2020 r. Minister Edukacji Narodowej ogłosił zawieszenie zajęć dydaktycznych i zamknięcie szkół na terenie całej Polski. Przerwa ma potrwać przynajmniej do 25 marca. W tym czasie uczniów powinna obowiązywać kwarantanna podczas której powinni spędzić ten czas w domu i zrezygnować z pojawiania się w miejscach dużego skupiska ludzi. Wielu maturzystów oraz uczniów przygotowujących się do egzaminów ósmoklasisty zastanawia się czy w wyniku wymuszonej przerwy z powodu koronawirusa daty ich testów zostaną przesunięte.  Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje, że na tę chwilę daty egzaminów pozostają bez zmian:  Terminy egzaminów na razie pozostają takie, jak w harmonogramie, tj. * egz. ósmoklasisty - 21-23 kwietnia * egz. maturalny - 4-22 maja. W czasie zawieszenia zajęć (12.03-25.03) zapraszamy uczniów do korzystania z materiałów na naszej stronie: http://cke.gov.pl . - informuje CKE na Twitterze Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie będą kształcić się za pomocą e-learningu. Sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna, oznacza to, że po dwóch tygodniach MEN podejmie decyzję co dalej. Jak zaznacza CKE, terminy egzaminów maturalnych "na razie" odbędą się bez zmian, co może...

Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy
Jest decyzja w sprawie szkół oraz matur i egzaminów ósmoklasisty. Oficjalne informacje!
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało oficjalne informacje dotyczące terminów egzaminów i przedłużenia zamknięcia placówek oświatowych.

W piątek 24 kwietnia odbyła się konferencja z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Dariusz Piontkowski przekazał istotne informacje dotyczące terminów egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Wiemy też, do kiedy zostało przedłużone zamknięcie placówek oświatowych. Poznaliśmy konkretne daty. Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Koronawirus. Są nowe rozporządzenia: nowe godziny dla seniorów i brak obowiązku noszenia maseczki w lasach! Szkoły zamknięte przez kolejne tygodnie, matury w czerwcu Na te informacje z niecierpliwością czekali rodzice, ale przede wszystkim uczniowie, którzy mają przed sobą matury i egzaminy ósmoklasisty. Podczas konferencji w piątek 24 kwietnia, Minister Edukacji Narodowej podał dokładne daty przełożonych egzaminów. Wiadomo też, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja, a nauka w dalszym ciągu będzie odbywała się zdalnie.  Oto najważniejsze informacje, które zostały podane podczas konferencji:  - Egzaminy maturalne odbędą się od   8 do 29 czerwca. Nie będzie części ustnej, będą tylko matury pisemne. Będą też terminy dodatkowe dla osób, które np.: z powodów zdrowotnych nie będą mogły napisać egzaminów w czerwcu. Dodatkowy termin matur to początek lipca.   Na początku sierpnia będą wyniki egzaminów maturalnych, we wrześniu zaś odbędą się egzaminy poprawkowe. - Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w terminie od   16 do 18 czerwca. - Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe odbędą się od  22 czerwca do 9 lipca - Placówki oświatowe w dalszym ciągu pozostają zamknięte co najmniej  do 24 maja. Egzaminy zostaną przeprowadzone w szczególnym reżimie...

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News
Newsy
Co z próbną maturą i egzaminem ósmoklasisty 2020? Decyzja MEN
Próbne matury i egzamin ósmoklasisty 2020 odbędą się przez internet. Zobacz szczegóły tej decyzji MEN

Epidemia koronawirusa wprowadziła sporo zamieszania do naszego życia codziennego. Zamknięte zostały restauracje, kina, szkoły. We wtorek Minister Zdrowia oraz premier ogłosili, że taka sytuacja potrwa przynajmniej do świąt wielkanocnych.  Wiele rodziców zastanawia się, jak będą wyglądały egzaminy uczniów, którzy w tym roku mają przystąpić do matury lub testu dla ósmoklasistów. MEN ogłosił właśnie swoją decyzję dotyczącą próbnych terminów. W jaki sposób zostaną przeprowadzone te egzaminy i kiedy się odbędą?  W jaki sposób odbędą się próbne matury i egzamin ósmoklasisty 2020?  Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję w sprawie próbnych matur oraz egzaminu ósmoklasisty. Okazuje się, że uczniowie przystąpią do nich przez internet. W dniu egzaminów odpowiednie arkusze zostaną udostępnione na stronie  Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jednocześnie MEN uspokaja, że testy mają jedynie charakter próbny i zostaną przeprowadzone, aby każdy uczeń mógł poćwiczyć i sprawdzić swoją wiedzę przed właściwym egzaminem.  Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania - mówi w rozmowie z RMF FM rzeczniczka resortu Anna Ostrowska. Próbny egzamin ósmoklasistów odbędzie się w dniach 30 marca i 1 kwietnia. Natomiast próbna matura od 2 do 8 kwietnia. Kiedy odbędą się matury i egzamin ósmoklasisty 2020? Sporo osób zadaje sobie pytanie, jak będą wyglądały właściwie testy. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty 2020 został zaplanowany na termin od 21 do 23 kwietnia, zaś...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner