Party Stories
Galeria Handlowa
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Rząd czasowo zawiesza zakaz handlu w niedzielę! 

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce władze ustanowiły pakiet antykryzysowy, który ma pomóc polskiej gospodarce

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce władze ustanowiły pakiet antykryzysowy, który ma pomóc polskiej gospodarce. Jeden z punktów pakietu informuje o czasowym zniesieniu zakazu handlu w niedziele! Kiedy kilka tygodni temu w Polsce zaczęły pojawiać pierwsze przypadki koronawirusa władze zdecydowały m.in. o zamknięciu szkół, teatrów, kin oraz wprowadziły zakaz zgromadzeń powyzej 50 osób. Informacje dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju zaniepokoiły wielu Polaków, którzy zaczęli szturmować sklepy. W supermarketach tworzyły się ogromne kolejki- teraz, żeby temu zapobiec władze chcą czasowo znieść zakaz handlu w niedzielę! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zniesienie zakazu handlu w niedziele

Jak już wiemy, władze chcą przeznaczyć ok. 212 mld złotych na działanie pakietu antykryzysowego w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas konferencji, że program pomocowy ma być podzielony na 5 filarów: dla pracowników, przedsiębiorców, służby zdrowia, publiczny oraz dla sektora finansowego. Co ciekawe, jak donosi portal money.pl rządowy pakiet pozwala na czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele. 

Doskonały pomysł . Trzeba robić wszystko, by minimalizować tłok w sklepach. Bo przecież w walce z wirusem ważne jest to, byśmy trzymali odpowiednią odległość od siebie. A jeśli będziemy się w sklepach tłoczyć, to trudniej będzie nam tego wirusa pokonać- w rozmowie z portalem money.pl skomentowała Renata Juszkiewicz, szefowa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
 

Przypominamy, że do tej pory w Polsce potwierdzono już 251 zakażeń koronawirusem- pięć osób zmarło.

Zobacz także: Wojciech Szczęsny czeka na wyniki testu na koronawirusa. Bramkarz opowiedział o trudnych chwilach: "Każdy chciał stąd uciekać"

Rząd chce czasowo zawiesić ograniczenie handlu w niedziele.

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

Do tej pory w Polsce wykryto 251 przypadków koronawirusa.

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Newsy
Iwona Pavlović ma rodzinę we Włoszech! Czy boi się koronawirusa? "Płakałam, jakby to miał być koniec świata"

Wiadomość o tym, że "Taniec z gwiazdami" zostaje zawieszony z powodu epidemii koronawirusa, zasmuciła fanów show. Ale wszyscy uczestnicy show oraz jurorzy podkreślają, że w pełni zgadzają się z władzami stacji. Wśród tych osób jest oczywiście Iwona Pavlović, która doskonale rozumie powagę sytuacji.  Zobacz także:  Iwona Pavlović pierwszy raz tak szczerze o mężu, Wojtku. Zanim zostali parą, postawił jej jeden warunek! Jurorka ma szwagierkę, która mieszka we Włoszech. Jak wiadomo ten kraj zmaga się z największą liczbą zachorowań na koronawirusa w Europie! Iwona Pavlović na bieżąco uzyskuje informacje dotyczące epidemii i jak sama przyznała jednego dnia płakała cały dzień! Czy jurorka należy do grona osób, które obawiają się groźnego wirusa, czy też mimo wszystko stara się zachować spokój?  Zobaczcie co na ten temat wyjawiła w rozmowie z Party.pl, Iwona Pavlović! 

Andrzej Horban na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kiedy zostanie wprowadzony kolejny lockdown? Ile potrwa? Jest komentarz rządowego doradcy ds. walki z Covid-19

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z TVP Info zdradził, kiedy władze w Polsce mogą wprowadzić całkowity lockdown! Doradca premiera dr. walki z pandemią koronawirusa  nie ukrywa, że o dalszych obostrzeniach zdecyduje liczba zakażeń w tym tygodniu!  Profesor Andrzej Horban przyznał, że jeżeli wprowadzone do tej pory obostrzenia nie zatrzymają wzrostu zachorowań to musimy się liczyć z wprowadzeniem kolejnego lockdownu. Ile może potrwać? Będzie zakaz przemieszczania się? W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa władze w Polsce wprowadziły wiele obostrzeń. Od kilku tygodni cały kraj znajduje się w strefie czerwonej, w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel, czy ograniczenia w branży gastronomicznej. Teraz chyba wszyscy zastanawiają się, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown? Kiedy władze mogą wprowadzić kolejne obostrzenia? Prof. Andrzej Horban odpowiedział na to pytanie i zdradził, ile czasu może potrwać kolejny lockdown!   Ten tydzień znowu będzie decydował. Jeżeli się okaże, że te środki zaradcze w tej chwili podjęte, nie zdały egzaminu, nie zdały ze względu na sytuację, to jesteśmy już pół kroczku od zupełnego lockdownu i ten lockdown, to zamknięcie naszej aktywności potrwać musi w tym momencie około miesiąca  - doradca premiera ds. COVID-19 powiedział w rozmowie z z TVP Info. - Jeżeli ta liczba rzeczywiście zacznie znowu rosnąć i dojdzie do bardzo niebezpiecznej granicy 30 tysięcy, to niewiele nam możliwości zostanie, trzeba będzie wprowadzać coś, co się nazywa pełen lockdown - dodał. Myślicie, że jeszcze w tym tygodniu premier ogłosi lockdown? Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin w rozmowie z portalem money.pl zapewnia, że władze nie planują znaczących obostrzeń gospodarczych. Jeżeli pojawią się jakieś dodatkowe rozwiązania,...

Rossmann sklep, szyld
East News
Styl życia
Niedziele handlowe w 2020 roku - nowe zasady handlu w niedzielę

Ograniczenie handlu w niedziele obowiązuje już od marca 2018 roku. Z każdym rokiem zasady są coraz bardziej zaostrzane. W 2020 roku będzie jedynie 7 niedziel handlowych - sprawdź terminarz na 2020 rok . W prawie określono jednak kilka wyjątków, zakupy możesz zrobić przez cały rok między innymi na stacjach benzynowych czy w sklepach internetowych. Zakaz handlu w niedzielę - jak wygląda zaostrzenie ustawy? 30 stycznia 2018 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta . Przepisy weszły w życie z dniem 1 marca 2018 roku, przy czym każdy następny rok wiązał się z zaostrzeniem przepisów. Etapy wprowadzania zakazu handlu w niedzielę : 1 marca 2018 do końca roku: niedziele handlowe wypadały w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, w sumie 29 niedziel, 2019 rok : handlowa każda ostatnia niedziela miesiąca, 2020 rok: maksymalnie 7 niedziel handlowych przez cały rok. Jeżeli niedziela handlowa wypada w święto wolne od pracy, sklepy również są zamknięte. Wyjątki od zakazu handlu - każdego roku handel będzie dozwolony w:  w dwie niedziele bezpośrednio poprzedzające Boże Narodzenie, w jedną niedzielę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc,  w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, jeżeli w tych dniach nie wypada święto wolne od pracy. Niedziele handlowe w 2020 roku W 2020 roku będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w niedzielę. Jednak od tej zasady istnieje kilka wyjątków, zapisanych w ustawie.  Terminarz niedziel handlowych w 2020 roku : 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia, 20 grudnia. Kogo nie obowiązuje zakaz handlu 2020? Ustawa zakłada szereg wyjątków, do których...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner