East News
Newsy

Maseczki będziemy nosić aż do czasu szczepionki. Jak je nosić poprawnie, żeby chroniły? Które są najlepsze?

Najlepsze maseczki na twarz, które chronią najbardziej? Maseczki: jak nosić poprawnie maseczkę? Maseczki na twarz - jak nosić?

Od czwartku 16. kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Z tego względu najlepiej jest zaopatrzyć się w maseczki ochronne. Jednak jakie sprawdzą się najlepiej i będą najskuteczniej chroniły nas przed koronawirusem? Sprawdźcie na jaką się zdecydować. 

Zobacz także: Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Jaka maseczka ochronna sprawdzi się najlepiej?

Podczas wczorajszej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony dopiero wtedy, kiedy pojawi się szczepionka na koronawirusa. Do tego czasu będziemy musieli przyzwyczaić się do zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. 

Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa. Jedyną datą, która jest pewna to pojawienie się szczepionki i leków. [...] Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii. Powrót do pełnej normalności będzie, kiedy zniknie epidemia - powiedział minister Szumowski.

Jeżeli zatem będziemy musieli przyzwyczaić się przez najbliższe miesiące do noszenia maseczek, to warto zaopatrzyć się takie, które będą nas skutecznie chronić. Do wyboru mamy maseczki jednorazowe, wielorazowe, z filtrem czy bawełniane. Która zatem sprawdzi się najlepiej? 

Najskuteczniejsze są profesjonalne maseczki ochronne wielokrotnego użytku, które są wyposażone w specjalny filtr, zatrzymujący aż 99 procent wirusów i bakterii. W tym przypadku musimy jednak liczyć się z wysoką ceną i regularną wymianą filtra. Jednak dobrą ochronę mogą zapewnić nam także chirurgiczne maseczki jednorazowe, która składają się z trzech warstw włókniny i dają filtrację na poziomie 98 procent. 

Najwięcej osób decyduje się jednak na zakup wielorazowej maseczki z tkaniny. Jednak aby jej skuteczność była maksymalnie duża, powinna być wykonana z bawełny oraz domieszki sztucznych włókien. Takie rozwiązanie jest stosunkowo najtańsze, a również zapewnia odpowiedni poziom ochrony. 

Jak poprawnie nosić maseczki? Radzi ekspert!

Jednak aby nasza ochrona była skuteczna, bardzo ważny jest też sposób noszenia maseczki. Wirusolog z GIS prof. Włodzimierz Gut, w rozmowie z Agatą Kowalską w audycji "Analizy"w TOK FM przyznał, że jego zdaniem wiele osób niepoprawnie nosi maseczki ochronne. 

- Mniej więcej 2/3 osób, które widziałem na ulicy, nosi maseczki w niewłaściwy sposób. Albo z nosem na wierzchu, albo nieszczelnie zamocowane. Do tego jeszcze bardzo często maseczki są podnoszone, uchylane, dotykane. To wszystko powoduje, że mogą stać się trochę niebezpieczne dla noszącego - mówi.

Profesor Gut stwierdził także, że obowiązek noszenia maseczek może zostać zniesiony wcześniej niż zapowiedział minister Szumowski. 

Zanim pojawi się szczepionka, może się okazać, że mamy spadek zakażeń do takiego poziomu, że będą 3-4 przypadki dziennie i wtedy maseczki nie będą koniecznością. Ale szczyt epidemii dopiero nastąpi, więc za wcześnie o tym mówić - powiedział profesor Gut.

Warto pamiętać o tych wszystkich zasadach, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności.

East News

W Polsce pojawiają się już automaty, w których możemy zakupić między innymi żele antybakteryjne oraz maseczki. 

East News

Zobacz także
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz

Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce

 

Jaka kara za brak maseczki ochronnej przeciw koronawirusowi?
Newsy
Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki ochronne? Wiemy, jaka jest oficjalna wersja!
Maseczki ochronne będą obowiązkowe jeszcze przez rok? To możliwe?

W całej Polsce od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, aby minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem . Można to robić za pomocą maseczki ochronnej jednorazowej, wielorazowej, szalika lub chustki. Osoby z chorobami płuc i dzieci do 4. roku życia są zwolnione z tego obowiązku. Jednak coraz wyższe temperatury sprawiają, że noszenie maseczki ochronnej jest mniej komfortowe. Czy jest szansa, że w najbliższym czasie nakaz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych zostanie zmieniony? Jakie są prognozy? Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki ochronne? Minister zdrowia, Łukasz Szumowski po wprowadzeniu obostrzeń w Polsce w związku z pandemią koronawirusa poinformował, że trzeba przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości i stosować się do tzw. zasady trzech "I": Izolacja: zasłanianie ust i nosa, bezpieczny dystans, dyscyplina społeczna w relacjach z innymi ludźmi Identyfikacja: wykorzystanie aplikacji, które umożliwią ustalenie kontaktów osób zakażonych Informatyzacja: wykorzystanie w jak największym stopniu możliwości pracy zdalnej.   Podczas kolejnej konferencji Łukasz Szumowski na pytanie dziennikarza, do kiedy trzeba będzie nosić maseczki odpowiedział wprost: "aż będzie szczepionka" . To oznacza, że maseczki mogą stać się naszą codziennością nie tylko przez najbliższe miesiące, ale nawet przez rok. Jak wiadomo eksperci prognozują, że szczepionka na koronawirusa najprawdopodobniej powstanie dopiero w połowie 2021 roku. Oznacza to tylko jedno, maseczki będą obowiązkowe jeszcze przez najbliższy czas. Jednak w sieci pojawia się coraz więcej patentów na to, jak nosić maseczkę, aby było to komfortowe, szczególnie dla osób noszących okulary czy mających problemy z oddychaniem w maseczce.  Zobacz także :   Restauracje...

Maseczki ochronne przeciwko koronawirusowi. Kto i kiedy musi je nosić?
East News
Newsy
Do kiedy będziemy nosić maseczki? Wiceminister zdrowia podał wstępny termin!
Do kiedy będziemy nosić maseczki? Wiceminister zdrowia podał wstępny termin!

Jak długo będziemy musieli jeszcze nosić maseczki? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Chociaż szczepionka przeciwko koronawirusowi ma być najważniejszym narzędziem do walki z groźnym wirusem, to jednak jeszcze przez następne miesiące, maseczki z nami pozostaną. Wiceminister zdrowia podał wstępny termin, do którego będą obowiązywały restrykcje. Zobacz także:  Minister zdrowia: "Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia obecnych obostrzeń" Do kiedy będziemy nosić maseczki? Pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza. To już 9. miesiąc walki z epidemią, a co za tym idzie również naszego okresu izolacji i przestrzegania restrykcji. Każdy z nas marzy o powrocie do normalności - brakuje nam spotkań z ludźmi, imprez, koncertów czy spacerów bez obowiązku noszenia maseczki. Jednak to może jeszcze szybko nie nastąpić.  Pojawiło się jednak pierwsze światełko w tunelu - szczepionka przeciwko koronawirusowi. Już na przełomie stycznia i lutego mają ruszyć szczepienia w naszym kraju. W pierwszej kolejności zaszczepieni będą medycy, mundurowi oraz osoby starsze. Jak jednak poinformował Waldemar Kraska na antenie TVP Info "niestety nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa". W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością - poinformował Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia został zapytany również o to, kiedy rząd poluzuje obostrzenia, w tym także kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Waldemar Kraska podkreślił, że wprowadzenie szczepionki na polski rynek bardzo pomoże w walce z pandemią, jednak niektóre restrykcje pozostaną jeszcze z nami w niezmienionej formie na pewno do lata. Z powodów technicznych nie...

East News
Newsy
Minister Zdrowia o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek: "Jak będzie szczepionka"!
Minister Zdrowia wprost poinformował, ile może trwać czas epidemii koronawirusa w Polsce!

Podczas konferencji prasowej, na której premier  Mateusz Morawiecki zaprezentował plan znoszenia obostrzeń ,  wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa , minister zdrowia Łukasz Szumowski odpowiedział na pytanie dotyczące zniesienia nakazu noszenia maseczek. Okazuje się, że nie nastąpi to szybko. Co więcej, stan epidemii może potrwać nawet przez rok lub dwa!  Musimy nauczyć się żyć z epidemią przez najbliższy czas. Przez najbliższy rok, albo nawet dwa. Jedyną datą, która jest pewna to pojawienie się szczepionki i leków. (...) Nie wrócimy do czasów sprzed epidemii. Powrót do pełnej normalności będzie, kiedy zniknie epidemia. Od dziś (16 kwietnia) w całej Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej. Podczas konferencji dotyczącej znoszenia obostrzeń padło pytanie, kiedy ten obowiązek może zostać anulowany i Minister Zdrowia powiedział wprost: Jak będzie szczepionka - powiedział zdecydowanie Szumowski. Od czego uzależnione jest znoszenie kolejnych obostrzeń? Zdejmowanie kolejnych obostrzeń zgodnie z zaprezentowanymi etapami będzie uzależnione od ilości zarażeń koronawirusem, liczby wolnych respiratorów i łóżek w szpitalach.  Przejście z jednego etapu do drugiego będzie zależało od ilości osób zarażonych koronawirusem. Specjalnie nie wpisaliśmy dat, odstępy między etapami mogą być tygodniowe, albo nawet trzytygodniowe. Nie wolno nam doprowadzić do sytuacji, że funkcjonowanie w kraju będzie złe. W perspektywie roku czy półtora musimy zachować zasady bezpieczeństwa. Pewne poluzowania zaczną obowiązywać od poniedziałku. Używajmy ich z rozsądkiem! Cały czas powinniśmy się maksymalnie izolować! - dodał Minister Zdrowia.  Łukasz Szumowski dodał też, że wszyscy muszą nauczyć się żyć w czasie...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner