Martyna Wojciechowska Kabula
East News
Newsy

Martyna Wojciechowska pomaga nie tylko Kabuli. Poznaj historie jej innych podopiecznych!

Martyna Wojciechowska pomaga nie tylko Kabuli. Poznaj historie jej innych podopiecznych!

Jakim dzieciom , oprócz Kabuli pomaga jeszcze Martyna Wojciechowska? Od czasu adoptowania cierpiącej na albinizm dziewczyny Martyna jeździła do Tanzanii już kilkanaście razy. Odwiedzała tam jednak nie tylko Kabulę. Dziennikarka objęła opieką inne dzieci z tego kraju. Ale to jeszcze nie wszyscy jej podopieczni. Podczas nagrywania programu „Kobieta na krańcu świata” poznała dwie rodziny, które stały się częścią jej życia. Zaczęło się już podczas pierwszego odcinka, kiedy w 2009 roku Martyna zaprzyjaźniła się z zapaśniczką Carmen Rojas, która uciekła od katującego ją męża. Kiedy po kilku latach Martyna wróciła do Boliwii, okazało się, że Carmen jest w jeszcze trudniejszej sytuacji, bo urodziła córeczkę. Wtedy dziennikarka postanowiła wspierać kobietę w wychowaniu jej najmłodszego dziecka.

 

Martyna Wojciechowska i Carmen Rojas
East news

Z kolei pięć lat temu podczas podróży na Filipiny Wojciechowska poznała Anelaine Banagę, która razem z mężem i dziećmi mieszkała w grobowcu na cmentarzu. Dwa lata temu Martyna pojechała do nich znowu i odkryła, że nic się nie zmieniło – rodzina nadal żyła w nędzy. By im pomóc, za własne pieniądze kupiła mężowi Anelaine trycykl, by mógł dzięki niemu zarabiać na utrzymanie rodziny. Dziś Wojciechowska ma sześcioro małych podopiecznych na całym świecie. Za to, co robi dla tych ludzi, jest podziwiana przez swoich fanów i inne gwiazdy.

„Zdarzało mi się jeździć tam, gdzie były wojny, nieszczęścia i huragany, ale muszę przyznać, że nie znam drugiego takiego reportera jak Martyna, który wracałby do swoich bohaterów i im pomagał. To naprawdę jest ewenement! Często nie doceniamy, jak ważne jest dla ludzi, którzy przeżyli tragedię, by móc o niej światu powiedzieć. Mają choć trochę poczucia, że ich los, ich życie staje się dla kogoś ważne. Myślę, że to jest też doświadczenie Kabuli. Podróż do Polski byłaby dla niej i tak ciekawa, ale fakt, że tak wielu ludzi chce ją poznać, chce jej słuchać, ma pewnie dla niej ogromne znaczenie. I to wielka zasługa Martyny", mówi Piotr Kraśko.

 

ZOBACZ:  Martyna Wojciechowska walczy o wzrok swojej córki!

 

Martyna Wojciechowska Kabula
East News

 

Martyna Wojciechowska Kabula
East News

 

 

Martyna Wojciechowska na Instagramie
Instagram
Newsy
Po 45 latach Martyna Wojciechowska zdecydowała się na urzędową zmianę imienia! Jak się teraz nazywa?
Po 45 latach Martyna Wojciechowska zdecydowała się na urzędową zmianę imienia! Jak się teraz nazywa?
Martyna Wojciechowska spisała testament
Główny stream newsów
Dziennikarz TVN zachwyca się Martyną Wojciechowską! Kossakowski może być zazdrosny? :)
Dziennikarz TVN zachwyca się Martyną Wojciechowską! Kossakowski może być zazdrosny? :)

    Ostatnie lata nie były łatwe dla Martyny Wojciechowskiej. Przeżywała śmierć byłego partnera i ojca swojej córki, tragiczny wypadek na planie, w wyniku którego zginął jej współpracownik, sama też walczyła z groźną chorobą. Wszystko wskazuje jednak na to, że Martyna Wojciechowska (44) trudne momenty ma już za sobą i w jej życiu nastał szczęśliwy czas. Dziennikarka od niedawna jest zakochana, a jej związek z Przemysławem Kossakowskim rozkwita. Pod koniec września po raz pierwszy pokazała się oficjalnie ze swoim partnerem, a goście obecni na balu TVN zgodnie twierdzą, że oboje wyglądali na szczęśliwych. Ale nie tylko miłość sprawia, że Wojciechowska jest pełna energii, chęci do działania i wiary w to, że czeka ją jeszcze mnóstwo pięknych chwil.   WITAJ, CÓRECZKO!   W połowie września Martyna wyruszyła w obfitującą we wzruszenia podróż po Polsce. Zabrała w nią swoją adoptowaną córkę Kabulę Nkalango, która kilka lat temu była bohaterką jednego z odcinków programu „Kobieta na krańcu świata” i filmu dokumentalnego „Ludzie duchy”. Początkowo dziennikarka chciała ją odwiedzić w jej ojczyźnie, czyli Tanzanii, ale gdy okazało się to niemożliwe, zaprosiła ją do Polski. Najpierw pokazała jej Warszawę, a potem zabrała do Krakowa i w swoje ukochane góry. Wjechały kolejką na Kasprowy Wierch, a nawet poszły szlakiem do Doliny Pięciu Stawów. W Warszawie Kabula poznała też w końcu swoją przyszywaną siostrę Marysię, dziesięcioletnią córkę Martyny. Ale celem jej wizyty w Polsce było nie tylko zwiedzanie pięknych zakątków.   Dziewczyna, która cierpi na poważną wadę wzroku, oczopląs i światłowstręt, w jednej z krakowskich klinik przeszła badania, dostała też elektroniczną lupę, dzięki której będzie mogła czytać książki napisane nawet drobnym drukiem. Problemy zdrowotne Kabuli...

Martyna Wojciechowska z córką
Facebook/Martyna Wojciechowska
Newsy
Czy Martyna Wojciechowska planuje adopcję dzieci? W końcu zabrała głos w sprawie!
Czy Martyna Wojciechowska planuje adopcję dzieci? W końcu zabrała głos w sprawie!

Czy Martyna Wojciechowska naprawdę planuje adoptować dzieci? "To nie tak!", tłumaczy w wywiadzie dla "Flesza" podróżniczka. Martyna Wojciechowska owszem opiekuje się dziećmi z różnych stron świata, ale wcale nie chodzi o adopcję. Nie mam takiej pokusy, by dzieciaki, którymi opiekuję się w różnych częściach świata, zamieszkały na stałe w moim domu. To nie byłoby dla nich dobre. Najważniejsze, by kształciły się w swoich społecznościach i działały potem na ich rzecz. Gwiazda nie chce być też naszą polską Angeliną Jolie, która co kilka lat adoptuje dziecko i powiększa swoją rodzinę. Wierzę, że tylko inwestując w edukację tych dzieci, możemy im realnie pomóc, bo potem one mogą zmienić świat, w którym żyją ", mówi. Martyna finansuje więc edukację kilku dzieci, które spotkała podczas swoich podróży. W przypadku Kabuli, chorej na albinizm dziewczynki z Tanzanii, bohaterki jednego z odcinków „Kobiety…”  nie robi tego sama. Po emisji odcinka ludzie zasypywali ją pytaniami, jak można jej pomóc, i w krótkim czasie na utworzonym subkoncie zgromadzili ponad 100 tys. złotych. Dziś Kabula mieszka w internacie i kształci się w szkole prowadzonej metodą Montessori. Jest tam najlepszą uczennicą! Na co dzień jest pod opieką Stowarzyszenia Misji Afrykańskich i polskich księży, ale to Martyna przed rządem w Tanzanii musiała zaświadczyć, że zobowiązuje się do pokrywania kosztów związanych z jej utrzymaniem. Ma z nią stały kontakt. Gdy Kabula potrzebuje wsparcia, dzwoni do niej i rozmawiają przez Skype’a. Martyna pomaga kolejnemu dziecku Ale na tym nie koniec. Martyna niechętnie opowiada o swojej działalności dobroczynnej. My jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że od niedawna Wojciechowska zajmuje się jeszcze jedną dziewczynką, tym razem z Boliwii. O co chodzi? O córkę Carmen Rojas, bohaterki pierwszej serii...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner