Martyna Wojciechowska shejtowana!

Martyna Wojciechowska walczy o wzrok swojej córki!

Martyna Wojciechowska shejtowana!

 

Miały spotkać się w Tanzanii. Ale Martyna Wojciechowska tym razem nie dostała zgody na wjazd do tego kraju. Zaprosiła więc Kabulę Nkalango do Polski na wakacje. Chora na albinizm dziewczyna była bohaterką programu „Kobieta na krańcu świata” i filmu dokumentalnego „Ludzie duchy”. Okaleczona przez handlarzy ludźmi mówiła przed kamerą, że marzy o tym, by zostać prawniczką.

Wojciechowska postanowiła jej pomóc, a po pewnym czasie ją adoptowała. Teraz Kabula przyjechała pierwszy raz do Polski. „Bardzo mi się u was podoba”, zapewniała w DDTVN. Z podróżniczką popłynęła w rejs Wisłą, zdobyła Kasprowy Wierch i zwiedziła Kraków. Przeszła też badania w jednej z prywatnych krakowskich klinik okulistycznych. W Centrum Medycznym Voigt Medica Kabuli dobrano dwie pary okularów i starannie zbadano wzrok. Kłopot w tym, że osoby dotknięte albinizmem bardzo źle widzą i mogą czytać tylko bardzo duży druk. Korekcyjna operacja wzroku w ich przypadku często nie jest możliwa.

Kabula dostała w Karakowie coś, o czym nawet nie marzyła – nowoczesną elektroniczną lupę, dzięki której będzie mogła czytać książki napisane drobnym drukiem. To pozwoli jej studiować w przyszłości prawo – mówi "Party" szczęśliwa Martyna.

To niejedyne marzenie Kabuli, które udało się spełnić – dziewczyna wreszcie poznała też córkę Martyny - Marysię.

Więcej w magazynie "Party".

 

ZOBACZ: Wojciechowska planuje dziecko z Kossakowskim?! Zaskakujące wyznanie w "Dzień Dobry TVN"!

 

Martyna Wojciechowska i Kabula

Martyna Wojciechowska i Kabula

Martyna Wojciechowska i Kabula

Więcej na temat Martyna Wojciechowska
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05